4193 The London Escape

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#16 Post autor: Dantes »

Posiadam ten zestaw jeszcze nierozpakowany, kupiłem w stanach całą serię (nie licząc Anny i Perły) zapłaciłem 300 dolarów (jeszcze Jacka Voodoo dostałem gratis). Moje pytanie brzmi, jaki jest problem z tym złotem i czymś jeszcze?? Bo czytam, że parę osób już reklamowało. Hegemon i teraz Seba. Możliwe, że również muszę coś zareklamować. Podpowiedzcie!
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#17 Post autor: bacon »

Dantes pisze:Posiadam ten zestaw jeszcze nierozpakowany, kupiłem w stanach całą serię (nie licząc Anny i Perły) zapłaciłem 300 dolarów (jeszcze Jacka Voodoo dostałem gratis). Moje pytanie brzmi, jaki jest problem z tym złotem i czymś jeszcze?? Bo czytam, że parę osób już reklamowało. Hegemon i teraz Seba. Możliwe, że również muszę coś zareklamować. Podpowiedzcie!
Właśnie, jak się skończyła sprawa ze sprowadzaniem Piratów ze Stanów? Widać dotarło. Nie doliczyli żadnego cła itp? Teraz miałeś zamawiać LotR'a jeśli dobrze pamiętam?

A co do złota to sprawdź sobie czy masz takie jak w tej recenzji czy takie jak w powyższej
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 12:17 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Dantes pisze:Bo czytam, że parę osób już reklamowało. Hegemon i teraz Seba. Możliwe, że również muszę coś zareklamować. Podpowiedzcie!
Po reklamacjach ludzie dostawali chromowane monety i sztabki. Jedyni od razu, inni po kilku próbach (reklamacjach reklamacji). Z tego co kojarzę, w później wypuszczonych na rynek zestawach złoto było ok. Radziłbym jednak sprawdzić i w razie znalezienia "mydła" zareklamować jak najszybciej bo po pierwsze nie wiadomo czy LEGO ma złoto jeszcze na stanie a po drugie możesz spotkać się z odpowiedzią, że na swoje produkty udzielają dwuletniej gwarancji i proszą o paragon.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: Dantes »

Tak, cała seria LOTR i HOBBIT + bagi kosztują 820 dolarów. Zamierzam zamawiać jakoś po majówce. Piraci dotarli bez problemów! Cła nie doliczyli wszystko ok!
Sprawdzę wieczorem to złoto.

Rosyjska recenzja jest też dobra, akurat znam dobrze rosyjski :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 12:21 przez Dantes, łącznie zmieniany 1 raz.
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

snoopdogg_tg

#20 Post autor: snoopdogg_tg »

Zestawik świetny, ale dla mnie każdy z Piratów taki jest, bo jestem wielkim fanem całej serii filmowej :) A co do zakupów z USA widzę, że często kupujecie. Do ilu procent można zaoszczędzić?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

snoopdogg_tg pisze:o ilu procent można zaoszczędzić?
Najlepsza odpowiedź: "to zależy". Porównaj sobie ceny S@H w PL i USA, będziesz miał pewien obraz sytuacji. W Stanach bywają też lepsze przeceny niż u nas - patrz UCS B-wing przeceniony z $200 na $100 podczas promocji w ten weekend a u nas regularna cena 9 stów. Z drugiej strony jest ryzyko VATu i cła - zatem nie da się jednoznacznie przewidzieć ile można zaoszczędzić.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#22 Post autor: Innos »

snoopdogg_tg pisze:A co do zakupów z USA widzę, że często kupujecie.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.;) Dantes akurat napisał o zamawianiu ze Stanów, ale generalnie powiedziałbym, że to raczej wyjątek niż reguła. Jest tak dużo możliwości tanich zakupów w Europie bez żadnego ryzyka podatkowego i przy zwykle mniejszych kosztach wysyłki, że sprowadzanie ze Stanów jest obecnie raczej ostatecznym rozwiązaniem. Ewentualnie import ma sens, jeśli coś tylko tam jest dostępne, ale to dotyczy każdej lokalizacji, jeśli kolekcjoner jest gotów zrobić wszystko, żeby jakiś rarytas zdobyć.;)
Oszczędności mogą być, ale to raczej dla kogoś, kto sam sprowadza albo rodzina mu jakieś zakupy robi i zwozi przy okazji, a i to raczej na niezbyt dużą skalę. Ale trzeba przyznać, że w Stanach ceny wyjściowe potrafią być o 30-40% niższe niż w Europie, a na to nakłada się większa konkurencja cenowa i agresywniejsze promocje na tamtym rynku, więc jeśli ktoś już ma system sprowadzania opracowany to może i warto. Podane przez Dantesa 820$ za cały LOTR+Hobbit jest osiągalne i w Europie (a nawet tylko w Polsce), jeśli łowi się okazje, to da się nawet sporo taniej, ale nie byłoby to tak łatwe i bezwysiłkowe, żeby wszystko dało się na raz w takiej niezłej cenie kupić. Póki co stan naszej wiedzy jest taki, że te zestawy przypływają na żółwiu morskim, więc nie wiadomo też, co z cłem. ;P
A za tego B-Winga po 100$ to się TLG bęcki od europejskich (i nie tylko europejskich) ambasadorów należą (Sorrow słyszysz? ;)), nie, żeby to był jakiś super zestaw, ale takie rażące różnicowanie zdecydowanie irytuje.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: Dantes »

Kupił bym tego B-Winga za 100 dolarów. Ktoś ma na sprzedaż? :))

Wiadomo jeśli się poszuka LOTR+HOBBIT to można zebrać all w tej sumie, ale to nudne szukanie itp. Tutaj mamy wszystko od razu.

A taki X-wing UCS?

http://www.ebay.com/itm/Lego-Star-Wars- ... 19dbefa0a2

sprawdziłem i mam zwykłe mydlane złoto. Muszę zareklamować. Co dziwne w Isla De La Muerte mam chromowane ; o
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 11:44 przez Dantes, łącznie zmieniany 1 raz.
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

ODPOWIEDZ