[MOC] Stateczek piracki

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jumbo

[MOC] Stateczek piracki

#1 Post autor: Jumbo »

Fascynacja tematem piratów na fali, więc stateczek mały się zrobił taki.
Fotka parszywa. Mój aparat chyba zaczyna mieć dość.... :(


Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Mr.Z »

Flaga chyba powinna być na głównym maszcie a nie przednim? No i skierowana płachtą do przodu, zgodnie z wiatrem. Sugestia żagli i takielunku (sznurki) nieco za symboliczna, ale dobrze że jest choć taka. Rufa co najmniej o 2 study za szeroka, szersza od śródokręcia. A dziób w stosunku do śródokręcia za niski.

No i do takiego fotomontażu przydałoby się zgrać perspektywę. Steteczek obfocić bardziej z boku niż góry.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Mocno w stylu fantasy, takie pirackie widmo. Cech galeonu, fleuty, czy pinasy raczej nie będę się w nim dopatrywał. Moim zdaniem ujęcie i ekspozycja ciekawa.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Mr.Z pisze:Flaga chyba powinna być na głównym maszcie a nie przednim? No i skierowana płachtą do przodu, zgodnie z wiatrem.
Może statek stoi ze zwiniętymi żaglami dziobem pod wiatr ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Niełatwe postawiłeś sobie zadanie, bo im skala mniejsza tym trudniej coś "wystrugać".
Gdybyś te poprzeczne dał białe, to wyglądałoby jak zrefowane żagle.
No i ten sznurek od dziobu do rufy, co nie wiem jak się nazywa, powinien być naciągnięty.

Jumbo

#6 Post autor: Jumbo »

zgrredek pisze:Gdybyś te poprzeczne dał białe, to wyglądałoby jak zrefowane żagle.
Hmm, jak mogłem na to nie wpaść? Wstyd...

Zaczęło się od zbudowania stateczku z tego zestawu:

Obrazek

A potem zacząłem dokładać klocki i wyszło jak wyszło.

Co do flagi i jej umiejscowienia. Na niektórych fotkach jest na głównym, na innych na tylnym, a na jeszcze innych na przednim. A obrócona jest dobrze, bo wiatr wieje od przodu sobie. :D

Będzie czas w weekend, siądę i coś przemontuję. Znaczy się zabiorę stateczek do suchego doku na biurku.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#7 Post autor: Belfast »

Bardzo fajna miniaturka, ale....
tak jak pisali koledzy, kasztel dziobowy jest za niski, a rufowy za szeroki. Takielunek mógłby byś bogatszy no i nie może wisieć tak luźno. Bandera powinna powiewać na szczycie grotmasztu, a kierunek jej powiewania może być dowolny jeżeli przyjmiemy, że okręt stoi na kotwicy ze zrzuconymi żaglami (jak mówi zgrredek : reje na biało). Ponadto stermaszt jest za bardzo przesunięty na rufę. Jeżeli podniesiesz kasztel dziobowy to fokmaszt będzie wyższy od ostatniego - stermasztu, a wtedy można by zmienić na tym maszcie ożaglowanie na gaflowe, ale nie koniecznie. Natomiast na pewno dodać należy na nim jeszcze żagiel skośny. I gwoli ścisłości, jeżeli ostatni maszt ma ożaglowanie gaflowe to nazywa się bezanmasztem, jeżeli okręt ma tylko ożaglowanie rejowe to ostatni maszt to stermaszt.
Teraz (po przesunięciu stermasztu ku dziobowi) to będzie fregata. Po założeniu na ostatni maszt gafla to będzie bark.
Proponuję też reje grotmasztu zrobić węższe i dwie .... chyba się da.
Ostatnio zmieniony 2011-05-11, 22:19 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Jumbo pisze:
zgrredek pisze:Gdybyś te poprzeczne dał białe, to wyglądałoby jak zrefowane żagle.
Hmm, jak mogłem na to nie wpaść? Wstyd...
Chyba wyraziłem się nie całkiem ściśle. Domyśliłem się, że to czarne w poprzek to zrefowane czarne żagle, bo są grubsze od masztu. Chodziło mi o to, że białe byłyby bardziej oczywiste.
No i byłoby lepiej, gdyby te zrefowane żagle były przed masztami, a nie odstawały w bok od masztu.
Mógłby tu pomóc taki klocek:
Obrazek

ODPOWIEDZ