[MOC] Twierdza Kapitana Hauru

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

[MOC] Twierdza Kapitana Hauru

#1 Post autor: Der »

Niedawno mój 10 letni brat zbudował, jak to dzieci budują dziwną konstrukcje. Dwie skały z szybkami pomiędzy i skrzydełkami na górze. Było to tak dla mnie cudowne i pomysłowe, że zapalony tą ideą zacząłem tworzyć coś swojego. Co wyszło? :> Rodzaj zamku, opracowany na dwóch skałach (z przodu i z tyłu), ze skrzydełkami, paplanina pirackich klimatów i steampunkiem i zamkiem. Rodzaj okrętu powietrznego, ruchomego, latającego zamku z gigantycznymi Drzewami Życia i niezniszczalną mocą wszechrzeczy.


Kapitan Hauru był synem Zaretha - sławnego kapitana Powietrznych Piratów z okresów ich świetności. Odkąd życie w Neo Yamato stało się trudniejsze, Powietrzni Piraci pod przywództwem Hauru stworzyli niesamowity pojazd, w którym mogła przeżyć licząca 200 osób populacja. Ewakuowali się ze skażonych terenów w poszukiwaniu lepszego miejsca do osiedlenia się. Jest to magiczny pojazd, który sklekotany z przeróżnych części i utrzymywany w kupie najdzikszą magią, jest obecnie największą jednostką latającą na świecie.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Twierdza Kapitana Hauru 05 Der by derspace, on Flickr

Duże zdjątka na Brickshelf

No nic. Ciekaw jestem co powiecie. :)
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Ruchomy zamek Hauru to nie jest, tym bardziej nie Going Merry z drzewkami owocowymi na pokładzie xD Ale przypomina mix jednego i drugiego. Abstrakcja kolorystyczna musi ustąpić strukturze bryły. To koło sterowe z boku przypomina mi parostatek (albo jeden z trybów Sunny w OP). Na dobrą sprawę jest tu wszystko i wrzucone tak, że ma to jakiś sens. łatwo jednak odkryć z jakich zestawów jest to zrobione: wyspa piratów(czacha, skarby), ukryta kryjówka (okienka + bocianie gniazdo + koło sterowe) i któryś z zestawów Exo Force czy innego Ninjago (te skrzydła... żółty pasuje do reszty w jakiś pokręcony sposób :) ). A no i trójząb atlantis - bez tego się nie obejdzie xD
Trzecie zdjęcie od lewej - to na tle zachodzącego słońca - świetne.

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Ja powiem tak, konstrukcja przyjemna ale jak przeczytałem nazwę od razu skojarzył mi się film od studia Ghibli pt. 'Ruchomy zamek Hauru', który to właśnie zamek był zbiorem wszelkiego złomu skleconego w jedną całość i napędzanego magią (konkretnie w tej roli Kalcifer - demon ognia, napędzający całość).
Twoja konstrukcja nie za bardzo przypomina ten zamek ale pewnie nie miała go przypominać :) Może to po prostu zbieg okoliczności i zbieżność nazw. Jak na MOC inspirowany twórczością 10 latka to jest dobrze. Prezentacja też odpowiednia, najbardziej podoba mi się na tle soczysto zielonej trawy :)
Tu wspomniany zamek dla porównania:
http://crazypumpkinsnest.files.wordpres ... /zamek.jpg

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: Der »

Piterko pisze:Ruchomy zamek Hauru to nie jest, tym bardziej nie Going Merry z drzewkami owocowymi na pokładzie xD Ale przypomina mix jednego i drugiego. Abstrakcja kolorystyczna musi ustąpić strukturze bryły. To koło sterowe z boku przypomina mi parostatek (albo jeden z trybów Sunny w OP). Na dobrą sprawę jest tu wszystko i wrzucone tak, że ma to jakiś sens. łatwo jednak odkryć z jakich zestawów jest to zrobione: wyspa piratów(czacha, skarby), ukryta kryjówka (okienka + bocianie gniazdo + koło sterowe) i któryś z zestawów Exo Force czy innego Ninjago (te skrzydła... żółty pasuje do reszty w jakiś pokręcony sposób :) ). A no i trójząb atlantis - bez tego się nie obejdzie xD
Trzecie zdjęcie od lewej - to na tle zachodzącego słońca - świetne.
BUAHHA. Rozszyfrowałeś mnie do cna.
Drzewka faktycznie mi się bardzo kojarzyły z drzewkami pomarańczowymi z Going Merry, choć nie tym były inspirowane. :)
Co do zestawów z których budowane (bo tylko takie mam xD) to trafiłes niemal bezbłędnie, żółte skrzydełka są z Anakin Podracer z 1999.
Dziękuję :)
Havoc pisze: Ja powiem tak, konstrukcja przyjemna ale jak przeczytałem nazwę od razu skojarzył mi się film od studia Ghibli pt. 'Ruchomy zamek Hauru', który to właśnie zamek był zbiorem wszelkiego złomu skleconego w jedną całość i napędzanego magią (konkretnie w tej roli Kalcifer - demon ognia, napędzający całość).
Twoja konstrukcja nie za bardzo przypomina ten zamek ale pewnie nie miała go przypominać :) Może to po prostu zbieg okoliczności i zbieżność nazw. Jak na MOC inspirowany twórczością 10 latka to jest dobrze. Prezentacja też odpowiednia, najbardziej podoba mi się na tle soczysto zielonej trawy :)
Tu wspomniany zamek dla porównania:
[url]http://crazypumpkinsnest....08/10/zamek.jpg[/url]
Tak się składa, że ja uwielbiam filmy Ghibli z Nausicaa, Hauru i Mononoke na czele. Nie zamierzałem kopiować Zamku Hauru, jedynie założenie było podobne - to moje coś też miało mieć masę dziwny części zupełnie sklekotanych i rozklekotanych tak i siak. A nazwa właśnie miała być małym ukłonem w kierunku twierdzy Hauru.:) Dzięki:)
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

ładne, kolorowe, przyjemne dla oka. Podoba mi się śmiałość, z jaką połączyłeś elementy - sam mam sporo brązu, skałki i jakoś nic mi nie wpadło do głowy, co z tym można zrobić. Wniosek nasuwa się następujący - poeksperymentować ;)

Dodałbym jakieś działa, żeby groźniej wyglądał.

Spróbuj zrobić teraz odpowiednika w skali minifig :>

MorderczyGroszek

#6 Post autor: MorderczyGroszek »

Ciekawa rzecz. Nie wiem co bierzesz, ale daj mi namiary na swojego dilera ;D

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Der »

KUKUS pisze:ładne, kolorowe, przyjemne dla oka. Podoba mi się śmiałość, z jaką połączyłeś elementy - sam mam sporo brązu, skałki i jakoś nic mi nie wpadło do głowy, co z tym można zrobić. Wniosek nasuwa się następujący - poeksperymentować ;)

Dodałbym jakieś działa, żeby groźniej wyglądał.

Spróbuj zrobić teraz odpowiednika w skali minifig :>
Za mało klocków mam na budowę tego w skali choćby i 2 razy większej, aczkolwiek chciałbym, oj chciał.
A co do dział, to pojazd miał być pacyfistyczny :) - aczkolwiek przez pewien okres si ę zastanawiałem czy nie wmontować armaty w ścianę. :P
Dzięki za komentarz :)



Dzięki MorderczyGroszku? Z takim nickiem, to Ty też raczej coś więcej poza butaprenem... ^^
<cisza>
Słyszysz?

ODPOWIEDZ