[MOC] ,,Poznajmy się"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

[MOC] ,,Poznajmy się"

#1 Post autor: michallus »

Witam serdecznie. Mój MOC powstał z okazji ogłoszonego konkursu ,,pierwsza krew" ,na który chciałbym go jednocześnie zgłosić.

Jest to scenka przedstawiająca pierwsze spotkanie tubylców z białym człowiekiem, a dokładnie maleńką grupką konkwistadorów ,którzy zostali wysłani na zwiad. Jak widzimy przywitał ich osobiście sam wódz.

Naprawdę starałem się zrobić ładne białe tło do zdjęć ale wiem ,że wyszło mi to słabo. Mam nadzieję ,że kiedyś nauczę się robić fachowe zdjęcia ( o mocach już nie wspomnę), które nie będą już tak kaleczyć oczu.

Na ta chwilę jednak przedstawiam Państwu moją miniaturkę 16x16


Obrazek


link do galerii:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=473194


ps. Ogromnie dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy pomogli mi w sprawach technicznych.
Ostatnio zmieniony 2011-05-21, 21:48 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Jak miło widzieć scenkę historyczną, świetnie. Bardzo ładna fala przy brzegu, plażę zrobiłbym tylko w kolorze tan - będzie wg. mnie wyglądała lepiej.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

Nie ruszaj plaży, zostaw żółtą, tworzy, razem z Indianami i małpką, klimat starych zestawów Lego. Za to możesz obniżyć podstawę z 1 bricka (normalny klocek) do 1 plate'a (płaski klocek), straciłaby na niepotrzebnej masywności.

Jumbo

#4 Post autor: Jumbo »

michallus, weź znajdź w aparacie coś takiego jak balans bieli. Jak pozwolisz aparatowi zmierzyć sobie światełko w scence, to biel będzie bardziej bielsza.

A co do samej scenki. Bardzo fajny pomysł i wykonanie, które zbliża pracę do zestawów sprzed lat. Co bym zmienił, to jednemu wojownikowi dał inne nakrycie głowy i charakterystyczną dla tej serii główkę.

Obrazek

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#5 Post autor: michallus »

Dzięki Wam ogromnie za ciepłe słowa =]
PatrykZ pisze:plażę zrobiłbym tylko w kolorze tan - będzie wg. mnie wyglądała lepiej.
tan próbowałem ale brakowało w tym kolorze tego ,,ciepła" wysp tropikalnych.
Jantin pisze:obniżyć podstawę z 1 bricka
przed chwilą to zrobiłem. Wygląda to bardzo fajnie na biurku czy podłodze ale jak sie postawi na półce lepiej wygląda z grubszą podstawką, naprawdę.
Jumbo pisze: dał inne nakrycie głowy
fakt, ja wybierałem pomiędzy dwoma maskami, a dwoma ,,fryzurami". Nie pomyślałem o dwóch różnych.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#6 Post autor: vacare »

Wlazł niedoświadczony kotek na płotek i zajrzał kanciasto na ląd...

Dorzucam jeszcze troszkę węgla do pieca.

-Zdjęcia mógłbyś zrobić w dzień- sztuczne światło nie odzwierciedla głębi kolorów...
-W tle mógłbyś pokusić się o umieszczenie skał np. Dark Bluish Gray Rock Panel 2 x 4 x 6 (ta pustka za palmami, chyba obgryza z konkwistadorów moralną ochotę na podbój ziem tychże tubylców )

+ i - = Ładne i sympatyczne, tylko troszkę bym tą miniaturkę dopieścił...

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Jest potencjał, ale jeśli masz czas i ochotę - warto poprawić to i owo.

- Ustaw ręcznie balans bieli. Aparat masz dobry i ma taką funkcję. Wtedy nieważne jakiego światła używasz - dziennego czy sztucznego.
- Kompozycja jest lekko do bani. Nie widać twarzy konkwistadorów. Serki z wody fotografujesz "na wprost" i nic z tego fajnego nie wychodzi.
- Oświetl scene lepiej. Postacie stoją w cieniu, słabo je widać.

No i generalnie - niewiele tu się dzieje pomimo obecności aż 7 postaci! Tubylcy stoją jak kołki.

ODPOWIEDZ