4195 Queen Anne's Revenge

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#76 Post autor: Seba_wse »

Cóż, wczoraj wróciłem ze Świąt w dalekim Świecie do domu. Pod zielonym drzewkiem leżało pudło dla mnie. Po 9 godzinach jazdy (w tym dwa szczęśliwe wyjścia z poślizgu na zakrętach, kilku kierowców tego szczęścia nie miało, +5stopni, mżawka i miejscami niewidoczny lód na drodze) ogarnięciu się i Dzieciaków o 1ej w nocy przystąpiłem do budowy, po 3ej mogłem pocieszyć oko i skeić je z poduszką.

Elementy kadłuba z rysami, pewnie w transporcie, typowe.
Nużące klejenie naklejek, coby wyszło perfekcyjnie, wyszło.
Na te czasy i jak mówił a raczej pisał Pan Adam dostępność klocków i wytyczne księgowych, perfekcja i mistrzostwo świata. Puszczając wodze fantazji a raczej archiwalne klocki pierwsze co bym zmienił to wanty na te stare z '89 roku.
O braku miejsca w kajucie kapitana już było, ale to nie jest zestaw ekskluzywny. Aby proporcje się zgadzały musi być jak jest. A dla dzieciaka z nieskończoną fantazją okręt jest mega bawialny.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#77 Post autor: Seba_wse »

Jeszcze mała uwaga co do samej recenzji, główek kościanych jest w zestawie 19szt (tak jak w spisie części zawartym w instrukcyi).

No i dopiero teraz rzuciło mi się małe "kłamstwo". Galion, czyli płonący szkielet na pudle ma czerwone źrenice oczu. Dodam, że również na tyle pudła, w "dymku" obrazującym specjalne funkcje i smaczki jest również ukazany z czerwonymi oczami. W instrukcji i w rzeczywistości galionowy szkielet ma zwykłą główkę (tj. czarne oczęta, jak pozostałych 18 trupich główek).

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#78 Post autor: nuker »

Seba_wse pisze:Jeszcze mała uwaga co do samej recenzji, główek kościanych jest w zestawie 19szt (tak jak w spisie części zawartym w instrukcyi).

No i dopiero teraz rzuciło mi się małe "kłamstwo". Galion, czyli płonący szkielet na pudle ma czerwone źrenice oczu. Dodam, że również na tyle pudła, w "dymku" obrazującym specjalne funkcje i smaczki jest również ukazany z czerwonymi oczami. W instrukcji i w rzeczywistości galionowy szkielet ma zwykłą główkę (tj. czarne oczęta, jak pozostałych 18 trupich główek).
Potwierdzam. Trochę się zawiodłem, bo myślałem ze ta jedna czaszka będzie inna.
Pewnego dnia widziałem też w jakimś sklepie książeczkę ninjago z figurką szkieleta co ma taką właśnie główkę jak na opakowaniu Anny za 10zł, ale jakoś się nie skusiłem wtedy i w sumie żałuję, bo statek wyglądałby o odrobinę jeszcze bardziej upiornie :)

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#79 Post autor: Dantes »

Niedawno kupiłem ten statek i przyznam, że jest sympatyczny, brakuje tylko z 5 armat. Ciekawe czy można gdzieś dokupić?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#80 Post autor: 3dom »

Dantes pisze:brakuje tylko z 5 armat. Ciekawe czy można gdzieś dokupić?
Mozna:
www.bricklink.com
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 17:38 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#81 Post autor: M_longer »

Dantes pisze: Ciekawe czy można gdzieś dokupić?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x110c01

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#82 Post autor: Dantes »

Ooo dzięki, teraz jeszcze trzeba znaleźć kolor jaki tam jest z podstawkami bo zbytnio nie znam się na tym, to mój pierwszy zestaw z Piratów z Karaibów, zakupiłem również Czarną Perłę ale jeszcze nie otwierałem!

Mam tylko pytanie, bo nie kupowałem tam nigdy, jak to się robi?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#83 Post autor: 3dom »

Tu masz spis elementow:
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=4195-1

Zakladasz konto, znajdujesz sklep z interesujacymi Cie elementami, skladasz zamowienie, czekasz na invoice od sprzedawcy, placisz i czekasz na przesylke. W zagranicznych sklepach zwykle placi się PayPalem.
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 17:48 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#84 Post autor: Innos »

Dantes pisze: Mam tylko pytanie, bo nie kupowałem tam nigdy, jak to się robi?
Jeśli chodzi Ci ogólnie o procedurę zamawiania, to odpowiedzi szukaj np. tu:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6424&postdays=0&postorder=asc&highlight=bricklink&start=21
A tak w ogóle to zacznij od przejrzenia działu Wiki, bo będąc nowym w temacie zapewne będziesz miał jeszcze sporo takich dość podstawowych pytań, a na wiele z nich odpowiedzi szybko znajdziesz właśnie tam.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#85 Post autor: Dantes »

coś słabo to widzę, chyba sam nieogarnę. Ktoś z Wrocławia może będzie coś zamawiał, chętnie się dołączę!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#86 Post autor: Seba_wse »

Dantes pisze:coś słabo to widzę, chyba sam nieogarnę. Ktoś z Wrocławia może będzie coś zamawiał, chętnie się dołączę!
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8863]viewtopic.php?t=8863[/URL]

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#87 Post autor: REX »

Kirysowaty pisze:
REX pisze:Jakież było moje zdziwienie a zarazem jak wielka złość kiedy się okazało, że cały problem tkwi w jednym elemencie. Chodziło mianowicie o płytkę 6x8, która wykazywała niereformowalną chęć podpierania się na płaszczyźnie tylko po przekątnej wznosząc pozostałe dwa kąty ponad poziom. Jednym słowem - była zwichrowana (skręcona).
To jest powszechna wada fabryczna i zarazem mój podstawowy problem z klockami LEGO od bardzo już dawna. Bez skrępowania pisz do firmy po nowy element, a na wszelki wypadek zaopatrz się na BL w worek różnej wielkości płytek w podstawowych kolorach.
GrublukTheGrim pisze:Jest na to sposób: napisać do działu konsumenta Lego, doślą prawidłowy element i wszystko skończy się jak w bajce. Na pewno go jeszcze mają.
Seba_wse pisze:Spojrz do recenzji Czarnej Perły, opisałem tam inny problem i czekam na o wiele cenniejszy zestaw elementów który chciałem kupić a dostanę za darmo. Złego słowa o LEGO nie powiem:)
Ostatecznie postąpiłem zgodnie z sugestiami i napisałem do LEGO w sprawie tej zwichrowanej płytki i dwóch innych klocków posiadających wyraźne zarysowania.

Z przyjemnością stwierdzam, że oto wczoraj znalazłem, w skrzynce pocztowej, niewielkich rozmiarów kopertę z logo LEGO a w środku zgłaszane elementy.

Tym samym powiększyłem grono osób zadowolonych z podejścia Firmy do klienta.
Zadowolenie z posiadania modelu też wzrosło. Teraz przynajmniej wszystko jest w należytym porządku.

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#88 Post autor: francis83 »

O najlepszym zestawie w historii Lego...

Zemstę Królowej Anny kupiłem już z pół roku temu. Zresztą od osoby z tego forum. Kosztowała mnie to razem z wysyłką 750 złotych. Wiem, dużo, ale tak to jest jak się kupuje z opóźnieniem. Zresztą ta cena i tak jest niezła przy tym, co się dzieje chociażby na allegro.

Pudło stało sobie na półce i nabierało mocy. Znajomi mówią na mnie "mistrz cierpliwości", więc nie było z tym jakiegoś wielkiego problemu.

Kilka dni temu nastał moment składania. Złożyłem.

Statek jest genialny. Według mnie to najlepszy zestaw w historii Lego. Oczywiście nie widziałem wszystkich na żywo, więc oceniam głównie po zdjęciach. Przede wszystkim ma niesamowitą kolorystkę. Do tego znakomite żagle. Zresztą praktycznie wszystko ma niesamowite i znakomite. Oczywiście mógłbym wymienić także jego wady, ale do niczego mi to nie jest potrzebne, więc tego nie zrobię. :-) Zauważyłem też różnicę pomiędzy główką kościotrupa na pudełko a w instrukcji i na żywo.

Kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że nawet jak pudełko Lego jest genialne (a takie na pewno jest w przypadku Zemsty), to złożony model wygląda jeszcze lepiej.

Kolejny raz miałem także "och" i "ach", kiedy wziąłem do ręki nowe klocki. Strasznie podoba mi się ostrość kolorów. Że czarny to jest czarny. Że każdy z kolorów aż lśni.

Od dzieciństwa marzyłem o zamku Lego. Mam. Złożyłem, stoi na półce. Marzyłem o statku. To samo. Marzę nadal o kolejce i chyba w tym roku kupię, choć nie podoba mi w niej kilka rzeczy (m.in. kolor i nieciekawe zagospodarowanie wnętrza). A poza tym ze spełnionych marzeń to jeszcze byłem w tym roku w Legolandzie. Dobrze jest spełniać marzenia. ;-)

Czy serię Piraci z Karaibów można znaleźć w katalogu Lego?
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#89 Post autor: Innos »

francis83 pisze: Czy serię Piraci z Karaibów można znaleźć w katalogu Lego?
W katalogu z czasu, kiedy seria była nowością rynkową można. W aktualnym oczywiście nie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#90 Post autor: Jellyeater »

Białe i szare robią się żółte. Czarny raczej nie zmienia koloru z czasem.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ