4195 Queen Anne's Revenge

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#91 Post autor: francis83 »

Innos pisze:
francis83 pisze: Czy serię Piraci z Karaibów można znaleźć w katalogu Lego?
W katalogu z czasu, kiedy seria była nowością rynkową można.
Jesteś pewny, czy strzelasz? Z którego roku i półrocza byłby taki katalog?
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#92 Post autor: Filus »

Wystarczy poczytać recenzję, by wiedzieć, że premierę ten zestaw miał w 2011 roku. Tam szukaj.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#93 Post autor: Innos »

francis83 pisze:Jesteś pewny, czy strzelasz? Z którego roku i półrocza byłby taki katalog?
Jestem pewny. Jesteś ambitny i sam znajdziesz czy podać Ci na tacy? ;P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#94 Post autor: Ex3qtor »

Innos pisze:
francis83 pisze:Jesteś pewny, czy strzelasz? Z którego roku i półrocza byłby taki katalog?
Jestem pewny. Jesteś ambitny i sam znajdziesz czy podać Ci na tacy? ;P
Z jednym zaznaczeniem - NIE MA Piratów z Karaibów w POLSKICH katalogach (przynajmniej tych dla klientów).
Ostatnio przeglądałem, bo nie chciało mi się wierzyć, że Zatoka Spienionych Fal kosztowała wyjściowo 399 zeta. No i nie było, cenę sobie ustaliłem porównawczo z niemieckim.
To tak, gdyby kolega jednak chciał sam poszukać, oszczędzę mu trochę trudu.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Feriżan
Posty: 27
Rejestracja: 2014-06-24, 21:00
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#95 Post autor: Feriżan »

X3qtor pisze:Ostatnio przeglądałem, bo nie chciało mi się wierzyć, że Zatoka Spienionych Fal kosztowała wyjściowo 399 zeta. No i nie było, cenę sobie ustaliłem porównawczo z niemieckim.
A nie łatwiej było zajrzeć po prostu do [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14329]recenzji[/URL] gdzie podane są wszystkie oficjalne ceny?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#96 Post autor: Innos »

X3qtor pisze:Z jednym zaznaczeniem [...]
A ja właśnie nie chciałem przedwcześnie odbierać Francisowi satysfakcji z ewentualnego samodzielnego odkrycia tego faktu... ;) Ale skoro już spoiler się pojawił to równie dobrze mogę doprowadzić za rączkę do końca. ;P Nie napisałeś francis83, do czego Ci katalog potrzebny, ale jeśli pdf Ci wystarczy, to katalog na rynek niemiecki możesz znaleźć np. na stronie worldbricks.com, w katalogu na 1 połowę roku jest zapowiedź serii na całą stronę, sama zajawka z klockowym Kapitanem Sparrowem, a w tym na 2 połowę są zestawy (wszystkie oprócz Czarnej Perły, ma się rozumieć). Faktycznie warto wiedzieć, że katalogi dla różnych rynków czasem różnią się zawartością, co nie zawsze ma proste wyjaśnienie. No a co do cen, to już temat na dłuższą rozprawkę o tym, jak różnie na przestrzeni lat się one zachowują i jak mało wspólnego z RRP potrafią mieć. To tak na marginesie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#97 Post autor: Ex3qtor »

Feriżan pisze:
X3qtor pisze:Ostatnio przeglądałem, bo nie chciało mi się wierzyć, że Zatoka Spienionych Fal kosztowała wyjściowo 399 zeta. No i nie było, cenę sobie ustaliłem porównawczo z niemieckim.
A nie łatwiej było zajrzeć po prostu do [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14329]recenzji[/URL] gdzie podane są wszystkie oficjalne ceny?
No cóż - wpadłem na to jak już skończyłem przeglądać :) - wyszła moja skłonność do utrudniania sobie życia :). Katalogi miałem zresztą pod ręką i sądziłem, tak, jak niżej...

@Innos
Wątpliwa "satysfakcja" z odkrycia, sam się mocno zdziwiłem, bo myślałem, że w polskich katalogach Piraci byli obecni. Miałem nadzieję, że oszczędzę rozczarowania :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#98 Post autor: francis83 »

X3qtor pisze:
Innos pisze:
francis83 pisze:Jesteś pewny, czy strzelasz? Z którego roku i półrocza byłby taki katalog?
Jestem pewny. Jesteś ambitny i sam znajdziesz czy podać Ci na tacy? ;P
Z jednym zaznaczeniem - NIE MA Piratów z Karaibów w POLSKICH katalogach (przynajmniej tych dla klientów).
Dziękuję za odpowiedź. Przed zadaniem pytania przeszukałem wszystkie katalogi od 2010 do ostatniego i nie znalazłem w nich Piratów z Karaibów (dopisek dla Innos-a: dla Polski, a nie dla Burkina Faso, czy innego kraju). Zdziwiłem się i pomyślałem, że może mam jakieś okrojone katalogi. Stąd moje pytanie.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#99 Post autor: Innos »

francis83 pisze:dla Polski, a nie dla Burkina Faso, czy innego kraju
Cóż, momentami można odnieść wrażenie, że TLG polski i podobne rynki traktuje trochę jak Burkina Faso, więc to może wcale nie tak odległy trop. ;) A tak serio - przekonałeś się zatem, że ograniczanie się do polskojęzycznych źródeł informacji, tak wirtualnych jak i fizycznych, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla fana Lego.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ