[MOC] Syrenka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#16 Post autor: stpman »

Biały kolor jest jak najbardziej okej;) Mój dziadek taką miał lata lata temu...
Instrukcja to fajna sprawa, chętnie bym ją sobie zbudował:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#17 Post autor: Jerac »

Pozwolę sobie nie przytoczyć tego co napisałem Longerowi jak pytał czy zrobię instrukcję... :D

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#18 Post autor: stpman »

Zrób, zrób:) Cała Lugpolowa brać będzie Ci wdzięczna;)
Swoją drogą chętnie zobaczyłbym zdjęcie silnika, wnętrza i bagażnika. Ale takie, żeby było wszystko widać, nie tak jak na tych co je pokazałeś.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#19 Post autor: Ciamek »

Łohoho....

A bardzo źle by wyglądała bez tych gum w szybach?
Zdrufko, Ciamek

Havoc

#20 Post autor: Havoc »

Widziałem w trakcie budowy na BS i czekałem i czekałem kiedy wreszcie to pokażesz no i pokazałeś, no i nie wiem co napisać :)
Ale czy koła nie są troszkę za bardzo schowane?
http://img114.imageshack.us/img114/8541 ... 119sv2.jpg

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

Ciamku, niestety tak. Było wprost katastrofalnie, zresztą dlatego właśnie to zrobiłem. Wiem że nie wygląda to tak dobrze jak powinno ale na ten moment nie mam pomysłu jak zrobić lepiej. Poza tym tę wielgachną uszczelkę pamiętam z dzieciństwa. Podobnie jak silnik który zaniemógł po 50 kilometrach jazdy, a dzięki któremu poznałem uroki autostopu.

Co do schowanych kół - tak, są, ale to celowo tak przerysowane ;)
Poza tym inaczej by był problem ze skręcaniem. Nie żeby dało się je wypróbować bo dostęp do kierownicy jest marny, no ale...
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 22:28 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Jerac pisze:Poza tym tę wielgachną uszczelkę pamiętam z dzieciństwa.
Bo z tą uszczelką to pewnie jak z tapetami w PRLowskich blokach, bez niej samochód rozpada się na części pierwsze.

Mrutek

#23 Post autor: Mrutek »

i trwa.

Przeszło.
biała jest jak najbardziej OK. Pamiętam jak w 74-tym pojechałem z ojcem odebrać to cudo (105)i. Rodzice chcieli żółtą. Na placu, po horyzont same białe... Zepsuła się poważnie 5 km po wyjechaniu z placu. Remont trwał wiele dni. Została sprzedana po siedemnastu latach za 40pln. Dzięki niej znienawidziłem skrzynię biegów i przeguby. Kiedyś gnałem nią 120km/h (z górki) przez noc. Podjechałem pod blok i wtedy urwało się przednie koło...

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24 Post autor: Lord Vash »

Mrutek pisze:Pamiętam jak w 74-tym pojechałem z ojcem odebrać to cudo (105)i. Rodzice chcieli żółtą. Na placu, po horyzont same białe... Zepsuła się poważnie 5 km po wyjechaniu z placu. Remont trwał wiele dni. Została sprzedana po siedemnastu latach za 40pln. Dzięki niej znienawidziłem skrzynię biegów i przeguby. Kiedyś gnałem nią 120km/h (z górki) przez noc. Podjechałem pod blok i wtedy urwało się przednie koło...
Jakie wspomnienia :D Pamiętam, że mój ojciec miał na półce całą PRL-owską serię wydawniczą, jak naprawiać samochody. Książka o Syrenie była dwa razy grubsza niż wszystkie pozostałe :D
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Nexus 7

#25 Post autor: Nexus 7 »

Tylko Jerac mogl cos takiego zbudowac.

Jedna z definicji dziela sztuki: "[...] przedmiot, fakt artystyczny zdolny wywołać przeżycie estetyczne (wzruszenie, zachwyt, zdziwienie)". Wnioski wydaja sie oczywiste.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#26 Post autor: 3dom »

Moi dziadkowie również mieli Syrenkę. Mi nie było dane jej poznać ale z opowieści wiem, że kiedyś na zakręcie odpadły drzwi a wraz z nimi wujek wypadł do rowu, na szczęście (w przeciwieństwie do drzwi) nic mu się nie stało.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#27 Post autor: Antek »

Jerac, o tym, że pokazałeś najwyższą klasę budując ten model pokazuje historia jak się o nim dowiedziałem. Otóż kolega nie mający konta na Lugpolu, ale częsty bywalec tutaj pisze mi na gg coś w ten deseń : wbijaj na 00453005_0000002 o.O o.O o.O.
Model świetny, nie mogę wyjść z podziwu, że takie cuda można zrobić z klocków, choć wiem, że będą jeszcze lepsze modele wkrótce.
Powodzenia w dalszym budowaniu. Może teraz czas na Warszawę M20? ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

I kur**a trwa!

Jestem w szoku (domagajac sie jednoczesnie o naprawienie strony glownej i wywalenie tego plakatu pierwszej krwi w kosmos, bo przez to nie wiedzialem ze jest na tym forum to cudo, i nie wiedzial bym jakby mi Dmac nie napisal), musze sobie zakurzyc.

Kolor bialy jak najbardziej, najlepiej i w ogole, wydaje mi sie ze pitolenie o farbie na nadwozie to przez Lugpolowa polityke ze "trzeba cos napisac", ktora do tego modelu bym wyjatkowo wywalil w kosmos razem z plakatem. Bezowa to moze byc bosto ktora deklaruje sie zmontowac jak Jerac zrobisz instrukcje, po ciapku wiem ze jakiekolwiek proby samemu sobie wymyslania jak co zmontowales beda porazka. Ja i wszyscy dookola w tym forum i na tym swiecie moga sobie bez instrukcji conajwyzej przyciac kawalek wezyka na uszczelki dookola szyb. Tyle umiemy...
Jest naprawde genialna w kazdym calu, przod, uszczelki, grill (ktorego o ile wiem nigdy nie dalo na chromowo, ale na srebrno, i to jest na razie jedyne co mi sie nie widzi), otwieranki, no kurde, masakra.
Ja probowalem w tej skali montowac taka z Shaggim, ale mielismy calkiem inne podejscie... A tu takie cudo. Polal bym cie po pysku za to ze tak rzadko budujesz i se te swoje darkage wymyslasz. Po takich budowankach naprawde niemam ochoty na budowanie z glowy, dobze ze kurde nie moja skala bo miazdzysz chlopaku, rozwalasz konkurencje ktorej defacto niemasz na lopatki i jescze depczesz po pokonanych.

Zrob jej zdjecie z Ursusem, pasuja do siebie skala?

A to czerwone? Przecież Warszawy powinny byc niebieskie albo szare!

Mysle ze po Ciapku pokazales ze tu, w tym dziale twoj talent jest jak najbardziej na miejscu. Co z tego ze takie ladne samolociki budujesz, jak dopiero drugi model w tej skali to cudo nie z tej ziemii. Jakbym mial jescze swoje klocki ktore opylilem grubo przed Ciapkiem dal bym ci je w prezencie i kazal budowac PRLowskie modele bo nagapic sie nie moge.

Pelen podziw. Jest przesliczna. Ide sobie na Otomoto i kupie prawdziwa bo kurde nie doczekam sie do instrukcji tej malej...
Ostatnio zmieniony 2011-06-02, 10:11 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 3 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

lolas

#29 Post autor: lolas »

... wciaz trwa...

nie potrafie nic sensownego napisac, zreszta powyzej powiedziano juz wszystko. Jestem pod wrazeniem i gratuluje talentu.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#30 Post autor: nori »

Jerac, Ty naprawdę nie pochodzisz z ziemi...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ