[MOC] Tatuś ?

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

[MOC] Tatuś ?

#1 Post autor: Dr. Ops »

Witam,
Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą pracę, do której zrobienia szczerze mówiąc zachęcił mnie konkurs pt. "Pierwsza Krew" (natchnęło mnie :) )
----
Franek był gościem z niejasną przeszłością, jako pełen skruchy grzesznik chcąc się nawrócić, wstąpił do seminarium. Po kilku latach nauki został wikariuszem na pewnej parafii, a tam pewnego pięknego dnia podczas zwykłej niedzielnej mszy, Franka odnalazła jego była kochanka, ale nie sama...tylko z jego nieślubnym synem. Zdezorientowany wikariusz nie wie co ma robić, a ksiądz proboszcz siedzący w konfesjonale o mało nie zemdlał. Na parafii w Grzechocicach jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziano.**

Obrazek

Link do galerii: http://www.flickr.com/photos/dropsalbum ... 763445183/

Do zrobienia takiej pracy natchnęła mnie, jak już mówiłem, sama idea konkursu, ale także znalezione czarne torsy ( i wtedy pomyślałem, że wystarczy dokleić koloratkę i będzie ksiądz :) ) Poza tym, swego czasu dużo słyszało się o różnych "wybrykach" księży i w ten oto sposób powstały te moje małe wypociny.
Wymiary pracy: 16x14s
Dzięki za uwagę, teraz czekam na ossstrą krytykę :)
** - ową pracą nie chciałem nikogo obrazić, ani zranić niczyich uczuć religijnych. Sytuacja ma charakter groteskowy, a nie prześmiewczy i jest całkowicie wymyślona.


EDIT: No jednak nie dałem rady dopieścić pracy.. sesja mnie trochę przerosła :/
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 17:57 przez Dr. Ops, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ciekawy pomysł choć tematyka kontrowersyjna. Fajne świeczki i nakrycie głowy proboszcza.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jumbo

#3 Post autor: Jumbo »

Pomysł fajny, ale ciut za prosty ten kościół.
Brakuje ławek, klęczników, tabernakulum, mównicy i krzyża brakuje.
Ksiądz nie prowadzi chyba mszy w koloratce, tylko w tych szatach specjalnych. No i jak to msza, to wiernych brak.
Krzyż na konfesjonale, to do oglądania z lotu ptaka?

Proboszcz fajnie wygląda!!
Ostatnio zmieniony 2011-06-05, 10:23 przez Jumbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Fajny pomysł, a fabuła wcale nie taka niespotykana w życiu, więc rzeczywistość nikogo urazić nie powinna ;)
A co do wykonania - figurki wikarego i księdza w sam raz, dobrze odzwierciedlają ich zachowanie w tej sytuacji, plus ciekawe detale wokół. Ale zgadzam się z Jumbo, przydałoby się trochę więcej "atrybutów" kościoła, może nie jakoś dużo, ale jeden rząd ławek i ze 2-3 parafian, ewentualnie za ołtarzem ściana stanowiąca tło z jakimś krzyżem czy innymi ozdobnikami też by nie zaszkodziła (choć może nie jest niezbędna). Teraz scenka jest taka trochę wyizolowana z otoczenia, chociaż wiadomo o co chodzi i przekaz jest jasny :)

Priest

#5 Post autor: Priest »

Jak już 3dom wspomniał, tematyka kontrowersyjna =)
Mi się bardzo podoba konfesjonał.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#6 Post autor: Smok »

Jak już wspomnieli poprzednicy to zabrakło przede wszystkim "kościelnych" dodatków. Brak ławek można wytłumaczyć jeszcze wytłumaczyć rozmiarami pracy, ale
Jumbo pisze:(...) krzyża brakuje.
No właśnie, gdzie jest krzyż :P ?
Ostatnio zmieniony 2011-06-05, 17:32 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#7 Post autor: X-Yuri »

Jak gdzie, na konfesjonale.

Bo to kościół dla batmana i jego nietoperkowej rodziny, dla wiernych zawieszonych pod sufitem jest w idealnym miejscu ; P

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Dr. Ops pisze:Dzięki za uwagę, teraz czekam na ossstrą krytykę :)
No niestety - ale ta praca bez kilku akapitów tekstu jest po prostu nieczytelna. Pokazuje po prostu kobietę z dzieckiem w kościele. Mam wrażenie że jest pomysł (nośny), są elementy scenki ale brakuje pomysłu jak to razem poukładać żeby było widać sens.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#9 Post autor: Dr. Ops »

Dzięki za wszystkie rady i uwagi,
Jeżeli chodzi o ilość szczegółowych elementów to mam przygotowaną ławkę, stojący krzyż i klęcznik, ale wydawało mi się, że będzie za bardzo zapchana praca. Poprawię :)
@Hippo
Co do czytelności to nie wiem za bardzo w jaki sposób mam to zmienić. Tzn mam pomysł, aby kobieta stała nieco bliżej i trzymała dziecko na rękach, ale nie wiem czy to coś zmieni, słowo wstępu i tak jest chyba potrzebne.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Dr. Ops pisze:@Hippo
Co do czytelności to nie wiem za bardzo w jaki sposób mam to zmienić. Tzn mam pomysł, aby kobieta stała nieco bliżej i trzymała dziecko na rękach, ale nie wiem czy to coś zmieni, słowo wstępu i tak jest chyba potrzebne.
To samo zastrzeżenie: Ksiądz, kobieta z dzieckiem - bez opisu nieczytelne. Kobieta z dzieckiem na rękach wyglądałaby jak przy chrzcie i tyle. To co zrobiłeś można by przedstawić bez opisu i wszyscy wiedzieliby o co chodzi:
Wszyscy troje powinni być pokazani z boku, lekko odchyleni, aby widać było twarze, a twarz dzieciaka powinna być taka sama jak taty. Ta, którą ma ksiądz jest idealna bo dzieciak z taką gębą wyglądałby groteskowo.
I to wszystko.
PS
Ja widzę co najmniej 2 krzyże. Na upartego 3.

ODPOWIEDZ