[MOC] MTM czyli Międzygalaktyczny Transportowiec Modułowy

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#16 Post autor: Hegemon »

Stworzyłem kolejny moduł, który dodatkowo zaciera przejście pomiędzy modułem silnikowym a resztą. Dodatkowo znalazło się miejsce na antenę komunikacyjną. :)

Brickshelf coś dzisiaj nawala dlatego nowe zdjęcia wrzuciłem na Flickra. Potem umieszczę na Brickshelfie.

Galeria Flickr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o ewentualne komentarze. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#17 Post autor: Jerac »

O, zaczyna być fajnie. Cały statek ma już ładną bryłę, taką naturalną i klasyczną. Przedni moduł sam z siebie jest bardzo zgrabny.

Zastanawiają mnie jeszcze te czarne plamy z tyłu po bokach - co to? Może tam takie czerwone krążki dać jak z przodu na górze?

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#18 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo ładny statek, rzeczywiście wygląda jak latadła z klasycznej SF i chwała Ci za to :)
Jednak mam jedno zastrzeżenie - jak rozumiem jest to konstrukcja w mikroskali, więc proponowałbym zmniejszenie przeszklenia do grubości 1 płytki w części dziobowej, bo obecnie mam wrażenie że do środka można wepchnąć minifiga.

Poza tym jako wariant można by zastanowić się nad bocznymi kontenerami jak np w tego typu okrętach (1, 2)

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#19 Post autor: AzamJasir »

Z dnia na dzień wygląda coraz lepiej. Całe szczęście, że jest to statek modułowy, bo jeżeli nadal będzie się rozrastał w takim tempie to może się niedługo nie zmieścić na półce ;). Ten nowy moduł świetnie się wpasował. Podobają mi się w nim zaokrąglenia po bokach, jednak ta wystająca antena chyba trochę nie pasuje. Lepiej by wyglądała mniejsza kopia tej, która jest z przodu. Wydaje mi się też, że mógłby być trochę szerszy z przodu i po środku (może coś w rodzaju skrzydeł albo właśnie bocznych kontenerów jak napisał Legate Scimitar. Teraz tył sprawia wrażenie zbyt szerokiego względem reszty, przez co całość wygląda na mało zwrotną. Ale to tylko moje skromne zdanie. ;)
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: Jantin »

A wstaw mu może w środek, albo za dziobem jakiś szerszy moduł? Bo mi jakoś środek "ciężkości" nie pasuje, jakby ciągnął te silniki jak balast.
Poza tym coraz lepiej, mi też podoba się stylistyka jaką obrałeś i, co ważne, konsekwentnie utrzymujesz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#21 Post autor: Hegemon »

Jerac pisze:Zastanawiają mnie jeszcze te czarne plamy z tyłu po bokach - co to? Może tam takie czerwone krążki dać jak z przodu na górze?
Chodzi Ci o to?

Obrazek


To łatane poszycie silników. Chciałem sprawić aby nie był taki sterylny w miejscu, który najbardziej "pracuje".
Legate Scimitar pisze:Jednak mam jedno zastrzeżenie - jak rozumiem jest to konstrukcja w mikroskali, więc proponowałbym zmniejszenie przeszklenia do grubości 1 płytki w części dziobowej, bo obecnie mam wrażenie że do środka można wepchnąć minifiga.
Nie pomyślałem o tym. Spróbuję coś z tym pokombinować.
Legate Scimitar pisze:Poza tym jako wariant można by zastanowić się nad bocznymi kontenerami jak np w tego typu okrętach (1, 2)
No właśnie nie chciałem iść w tym kierunku. Staram się utrzymywać w jednej linii.
AzamJasir pisze:jednak ta wystająca antena chyba trochę nie pasuje. Lepiej by wyglądała mniejsza kopia tej, która jest z przodu.
Pomyślę i postaram się wykombinować jakiś wariant, choć mi akurat się taka podoba. Ale jak nie przymierzę innej wersji to nie będę wiedział na 100%.
AzamJasir pisze:Wydaje mi się też, że mógłby być trochę szerszy z przodu i po środku (może coś w rodzaju skrzydeł albo właśnie bocznych kontenerów jak napisał Legate Scimitar. Teraz tył sprawia wrażenie zbyt szerokiego względem reszty, przez co całość wygląda na mało zwrotną. Ale to tylko moje skromne zdanie. ;)
Jantin pisze:A wstaw mu może w środek, albo za dziobem jakiś szerszy moduł? Bo mi jakoś środek "ciężkości" nie pasuje, jakby ciągnął te silniki jak balast.
Pierwszego modułu już nie ruszam ale stworzenie i wstawienie kolejnego jest bardzo możliwe.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

To "łatane poszycie" nijak do niczego nie pasuje i wcale nie wygląda na coś łatanego... jakby to była mieszanka kolorów, to może, ale zauważ że nawet wtedy cała reszta statku jest sterylnie czysta - co samo w sobie nie jest złe o ile jest tak albo wszędzie albo nigdzie.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#23 Post autor: Hegemon »

Jerac pisze:To "łatane poszycie" nijak do niczego nie pasuje i wcale nie wygląda na coś łatanego... jakby to była mieszanka kolorów, to może, ale zauważ że nawet wtedy cała reszta statku jest sterylnie czysta - co samo w sobie nie jest złe o ile jest tak albo wszędzie albo nigdzie.
Może i faktycznie trochę nijak ma się do reszty. Bynajmniej już tak nie wygląda. Boki są białe a na dole puściłem przez całą długość pasek w Dark Red aby pasowało do reszty. Jutro zrobię zdjęcia, bo dziś już za późno.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#24 Post autor: Legate Scimitar »

Hegemon pisze:No właśnie nie chciałem iść w tym kierunku. Staram się utrzymywać w jednej linii.
A to ok, w sumie w wielu filmach występowały bardzo fajne okręty zrobione właśnie w takim układzie jakiego się trzymasz (np. Discovery z Odysei Kosmicznej).

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#25 Post autor: Hegemon »

Zmieniłem moduł silnikowy, okna i antenę. Teraz powinno być lepiej. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I jako podsumowanie przygotowałem zdjęcie prezentujące wszystkie kolejne wersje zaczynając od tej już usuniętej z pierwszego postu.

Obrazek


Zapraszam do dalszego komentowania.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#26 Post autor: Legate Scimitar »

Teraz prezentuje się bardzo fajnie, zmniejszone okna dodają gabarytów jak trzeba, brak antenki też chyba wyszedł mu na korzyść, chociaż zastanawiam się czy pozbycie się tylko masztu nie dało by lepszego efektu niż jej całkowita eliminacja z konstrukcji.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#27 Post autor: Hegemon »

Dzięki. Cały czas myślę nad jakimś dodatkowym modułem jednak zaczyna mi brakować białych elementów. Za to mam masę jasno szarych. Gdyby w środek wrzucić dość duży i długi moduł transportowy ale w szarościach? Coś jak moduł częstej wymiany, który jest w innym kolorze jak moduły stałe.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: Jantin »

Zrób mu może szare kontenery zaczepione np na dole na pylonach

ODPOWIEDZ