[MOC] Mój pierwszy wybuch

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Brydzia

[MOC] Mój pierwszy wybuch

#1 Post autor: Brydzia »

Praca na konkurs Pierwsza krew w kategorii "mój pierwszy raz":
Oto MÓJ PIERWSZY WYBUCH w laboratiorium chemicznym.

Obrazek

W laboratorium znajdują się: po prawej - waga analityczna, po lewej - wyciąg, a za nim suszarka. Na stole baniak z wodą destylowaną i płomienie! Tak się kończy zabawa z substancjami wybuchowymi.

Galeria
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 10:00 przez Brydzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Bardzo fajne. To naprawdę wygląda jak laboratorium. Swietne to okna!
Zmieniłbym 2 rzeczy.
- Odwróciłbym ludka przodem do wybuchu. W tej pozycji włosy układają mu się idealnie poziomo, jakby rozwiewał je wybuch. Dlatego początkowo szukałem żródła eksplozji w szafie po lewej.
- Scenka jest duża, trochę za duża dla samotnego ludzika. Smaku dodałby jakiś przerażony asystent czy studentka szukająca schronienia pod ławką...

Pomimo że pomarudziłem - podoba mi się.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#3 Post autor: Wawrzino »

Podoba mi się :)
Sam niemalże codziennie siedzę w laboratoriach, (jednakże nie chemicznych, a biochemicznych) więc taki sprzęt nie jest mi obcy :)
Genialny pomysł z urozmaiceniem ściany schematem układu okresowego. Chociaż to co robi za wagę analityczną bardziej przypomina mi ten wynalazek: http://donkey.he.net/~leadclip/BioSurpl ... 9425_1.jpg
Wagi są zazwyczaj bardziej przeszklone, a taka zabudowa pasuje do fotospektrometru :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Masz mój głos (; To naprawdę wygląda jak lab, wiem, bo niedawno zaliczyłem :D I jako MOC też mi się podoba, proste, ale efektowne techniki, ładna posadzka zrobiona z małych kafelków, a nie "jakich popadnie, aby w kolorze" dodaje dużo realizmu pomieszczeniu.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Laboratorium, rzeczywiście jak żywe! Tylko trochę za duże. Wzrostem wygląda jakby laborant miał 7-8 lat. Kto by go tam wpuścił? Skojarzyło mi się także z Laboratorium Muppetów (Biker!) i Erykiem Pratchetta.
A ta waga to to jest to urządzenie do spalania na popiół? Jeżeli tak to ja je pamiętam tak samo:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: Kasia »

Świetne :)
Od razu przypominają mi się cudne czasy zajęć w laboratorium i kombinowania, w jaki jeszcze alternatywny sposób da się wykorzystać sprzęt laboratoryjny.
Laboratorium wyszło Ci rewelacyjnie, sprzęty bez problemu można zidentyfikować, a układ okresowy na ścianie wyszedł kapitalnie. No i uchwyciłaś ten specyficzny klimat ;)
Wawrzino pisze:Chociaż to co robi za wagę analityczną bardziej przypomina mi ten wynalazek: http://donkey.he.net/~leadclip/BioSurpl ... 9425_1.jpg
Wagi są zazwyczaj bardziej przeszklone, a taka zabudowa pasuje do fotospektrometru :)
E bez przesady. Takie mocno zabudowane wagi analityczne również istnieją. My przynajmniej też taką mieliśmy. Co prawda pochodziła z poprzedniej epoki, jej obsługa to był koszmar, bo wieki trwało, zanim w końcu udało się ją ustawić, ale jak przychodziło co do czego, to okazywała się najbardziej dokładną wagą w całym labo. Dla mnie to zdecydowanie waga analityczna, a nie spektrofotometr. Spektrofotometr przeszklony w ogóle nie bywa, bo uniemożliwiałoby to wykonywanie pomiarów.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

Brydzia pisze: po lewej - wyciąg,
To się nazywa dygestorium :)
Hippotam pisze: - Odwróciłbym ludka przodem do wybuchu. W tej pozycji włosy układają mu się idealnie poziomo, jakby rozwiewał je wybuch.
- Smaku dodałby jakiś przerażony asystent czy studentka szukająca schronienia pod ławką...
O tak - koniecznie!

No ja wysadziłbym co najmniej próbówkę - na III semestrze podgrzewałem benzen...

Wielki plus za układ okresowy pierwiastków! :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-11, 20:08 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#8 Post autor: Wawrzino »

Widzę, że dużo ludzi tu ma/miała styczność z labem :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#9 Post autor: stpman »

Scenka bardzo mi się podoba. Jako, że z laboratorium spotykam się nieomal codziennie (wszak Technologię Chemiczną studiuję) to scenka od razu przypadła mi do gustu. Świetnie wyszły ci wszelakie sprzęty laboratoryjne (suszarka - rewelacja, waga też bardzo fajna, przyzwoite dygestorium, świetny układ okresowy, zresztą zlew, gaśnica, stołeczki, czy baniak na wodę destylowaną dodają tylko uroku:)
Sam wybuch jest też nie najgorszy, ale laborant faktycznie mógłby być odwrócony w stronę szafek. Na samych szafkach ustawiłbym więcej odczynników:)
A wypadki się zdarzają, były i wybuchy i pożary (koledzy się palili;).
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#10 Post autor: Wawrzino »

A wypadki się zdarzają, były i wybuchy i pożary (koledzy się palili;)
Biotechnologia pod tym względem ciut bezpieczniejsza, pracujemy z bromkiem etydyny, akryloamidem i innymi ciekawymi substancjami, jednak u nas jedyną ciekawą sytuacją w labie było jak kolega zapomniał dodać fenoloftaleiny przy miareczkowaniu ^^

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#11 Post autor: stpman »

To nudy macie, u nas miesiąc temu kolega przez głupotę dostał w twarz sporą ilością gorącego kwasu azotowego (nic się mu o dziwo nie stało), innemu zaś olej z łaźni wystrzelił prosto w twarz (też bez konsekwencji), ale parę lat temu pewnemu doktorowy na mojej katedrze wybuchło i obu rąk nie odzyskał... Także kończąc ten off top, praca w laboratorium jest fajna, ale trza uważać:)
Ride Your Way!

Brydzia

#12 Post autor: Brydzia »

Rzeczywiście wydawało mi się trochę pusto po lewej, ale wymyśliłam tylko stołeczek... Co do chemika wszyscy mówili żeby go odwrócić, ale upór twórcy przeważył (on ucieka) - wszak to pierwsza MOC, zbieram doświadczenie :)
Laboratorium jest wysokie i chyba wszystko wygląda staro (między innymi waga analityczna), ale wzorowałam się na laboratoriach Chemii na Politechnice Warszawskiej - są ogromne! :)

glaz_pimpur -> ta waga to waga co waży malutkie masy - może chodziło ci o wyprażanie? :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Moje laboratoria to case study. I niestety zamiast wybuchu hipotetyczne i ewentualne bankructwo podmiotu. Lipa :-) Praca świetna. Roztrzaskane meble laboratoryjne wyglądają jak prawdziwe, certyfikowane. O drobiazgach, które można ulepszyć wspomnieli przedmówcy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

Brydzia pisze:glaz_pimpur -> ta waga to waga co waży malutkie masy - może chodziło ci o wyprażanie? :)
Nie wiem o co mi chodziło. To było w zeszłym wieku a ja zawsze byłem noga z chemii:)
Pamiętam tylko, że w czymś takim spopielaliśmy jakieś substancje, żeby pozbawić je czegośtam (tlenu? wodoru?) i móc zważyć tylko to co chcemy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#15 Post autor: tybort »

Na szczęście z takim laboratorium ostatni raz miałem styczność 4 lata temu i więcej nie zamierzam. Chociaż po liceum też myślałem, że już nigdy więcej chemii a tu na pierwszym semestrze studiów od razu.

Co do pracy to mi się podoba :) Zgodziłbym się z Hipopotamem, że nie od rzeczy byłby dodatkowy ludzik, lub dwa. Natomiast w żadnym wypadku NIE odwracaj Sprawcy Wybuchu. Możesz mu zmienić włosy i już się nikt nie będzie czepiać. Jak dla mnie to on ucieka od pożaru (no dobra, biegnie po gaśnicę...), który jest wynikiem wybuchu, więc o podmuchach nie ma już mowy. Aparatura bardzo fajna, złamana półka i tablica Mendelejewa świetne :) Jeśli chodzi o wysokość, to mi też wydaje się być za daleko do sufitu, ale skoro tak jest na PW to ok :)

ODPOWIEDZ