8089 Hoth Wampa Cave

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#16 Post autor: Piterko »

O rany, dziękuję, dziękuję!
Muszę mieć tę fryzurkę. Potrzebna mi do dziwki.
Padłem xD

Mam zestaw i jak sama "jaskinia" nie zachwyca... tak w sumie snowspeeder też nie. Rozklekotane toto, kabina lubi łatwo odpadać i nie tak jak przewidzieli to konstruktorzy. A kafle zamiast siedzeń nie pomagają bo ludziki w środku po prostu latają. Ale cóż, musiałem mieć ze względu na brak ofert snowspeedera w czasie kiedy kupowałem - jako, że to mój pierwszy.
To, że szczególnie lubię "Imperium kontratakuje" też nie było bez znaczenia
Wampa dobra, pisankowate włosy nie przeszkadzają. Figurka Luka świetna ale może by w końcu zdecydowali się w TLC, by dać mu JEDNĄ twarz a nie z 5 różnych, które różnią się diametralnie. A może by jakoś tak spersonalizować ją i nie wiem...dać bliznę po uderzeniu Wampy?* Coś takiego jest chyba teraz w nadchodzącym Echo Base** Zev Sennesca jest o tyle dobry, że dostał gogle i poważny wyraz twarzy.
Miecz praktycznie nie wyskakuje. Naprawdę żałuję, że dziś wszystko robi się za pomocą "palca" -tu pstryk, tam pstryk. A jeszcze kilkanaście lat temu w użyciu, w zestawach Systemowych była pneumatyka. Jeden sprytnie umieszczony klocek z pneumatyką, naciągnięcie go, potem jakieś zamaskowanie, klikasz tu i wywala z potrzebną siłą- zawsze i wszędzie. Tak jak to było ze ścianą więzienia z Biura Szeryfa (Western).
I na co mi szkielet?*** Luke nie spotkał szkieletu tylko Ducha Obiego.
No ale nic... takie czasy, to i zestaw mają w sobie mniej uroku :D


*Ciekawostka - Mark Hammil mniej więcej w czasie kręcenia ESB miał wypadek i potrzebne było przeszczepienie części twarzy (czy tylko skóry nie pamiętam). Stąd ta jego charakterystyczna zmiana z pięknego i gładkiego lica w NH aż do styranego i charyzmatycznego wyrazu z "powrotu".

**Gdzie do licha tam jest korytarz? Gdzie monitory? Może by tak zrobili statek transportowy Rebelii? Ale to tylko narzekanie xD

*** może to pozostałość po Skywalkerze po spotkaniu z Księciem? http://www.youtube.com/watch?v=1IeQZeq87wM

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#17 Post autor: greenblue »

Piterko pisze:A jeszcze kilkanaście lat temu w użyciu, w zestawach Systemowych była pneumatyka.
No ostrożnie.
Tam nie było pneumatyki, tylko amortyzatorek.
Z szybkiego przeszuku bricklinka wynika, że w Systemie nie było nigdy pneumatica.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

Greenblue - była pneumatyka w marsjańskich bazach kosmicznych. Nadeptywało się pompkę, a marsjanie wylatywali przez rury. Albo coś w podobie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Greenblue - była pneumatyka w marsjańskich bazach kosmicznych. Nadeptywało się pompkę, a marsjanie wylatywali przez rury. Albo coś w podobie.
Była, ale jest "poza systemem" wykorzystującym siłowniki i resztę gratów łączonych wężami gumowymi.

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x153
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30584c01

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#20 Post autor: tomey »

Ten zestaw to zbrodnia na portfelu. Znacznie lepiej kupić sobie zestaw 66366 w skład którego wchodzą czyli 7749 8083 8089. A sam zestaw? Jak przy licencjonowanych budowlach, parę klocków żeby to stało i tyle. Snowspeeder taki na 4 w szkolnej skali. Megafon zamontowany z tyłu który ma robić za wyrzutnię haka wygląda fajnie, ale się niestety nie spisuje w tej roli gdyż hak z niego po prostu wypada, lepiej dać jakiś inny zamiennik. A brak nadruków na komputerkach to już skandal...
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ