[MOC] Mój pierwszy dzień w pracy

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
axel
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: axel76

 

[MOC] Mój pierwszy dzień w pracy

#1 Post autor: axel »

Dzień, jak co dzień. Chociaż nie. To mój pierwszy dzień w pracy.

Obrazek


Obrazek

Tak, to ja. W stylowym kombinezonie i wypasionym, żółtym kasku.
Zaczęło się niewinnie. W drodze do pracy moja czarna torpeda złapała kapcia. Pomyślałam - pech.

Jednak to był dopiero początek feralnego dnia.
Po przybyciu do firmy z rowerem na plecach zobaczyłem, że ogrom pracy, jaki mnie czeka może spowodować, że pewne będzie pozostanie po godzinach.


Obrazek
Obrazek

Wsiadłem do mojego super widlaka i zabrałem się do roboty. Najpierw rury kanalizacyjne, później paleta ze skrzyniami...
I wtedy zawołała mnie pewna długonoga szyszka z wielkimi buforami.

Obrazek
Obrazek

Odwróciłem głowę, trąciłem nogą dźwignię i paleta spadła z wideł.
Niewiasta widząc moją niezdarność szybko się ulotniła.
Widać nieszczęścia chodzą parami.

Tak szybko jak zacząłem moja pracę, tak szybko ją skończyłem.

I nie był to wcale piątek 13-tego.

Galeria


Podziękowania:
Crisses pomoc przy zdjęciach
Maciejer pomoc techniczna
Mrutek mobilizacja
Ostatnio zmieniony 2011-06-17, 06:43 przez axel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

gdzie ta laska?:P
Poza schodkami, które wydają mi się nie na miejscu (lepszy byłby jakiś podjazd albo niezamykanie przestrzeni czarno-żółtymi pasami) praca mi się podoba. Wagon wygląda jak wagon a gazówka jak gazówka. Chociaz brakuje tez butli z gazem. To może to jednak elektryk?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Lisu
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-04, 22:43
Lokalizacja: Kalisz

#3 Post autor: Lisu »

Bardzo ładna praca, kilka fajnych szczegółów, jak palety z różnymi towarami, ale zdecydowanie najbardziej podoba mi się wagon.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Bardzo ładna praca. Estetyczna i dopracowana w szczegółach. Mi się bardzo podoba.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#5 Post autor: Drumleg »

Hegemon pisze:Bardzo ładna praca. Estetyczna i dopracowana w szczegółach.
Dokładnie - klarowność. Oczywiście widlak i wagon fajowe, ale mnie urzekły schodki. Bardzo plastycznie wkomponowane w całość.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

To w ogóle jest takie pełne, kompletne, na najwyższym poziomie. A wagon jest gwiazdą całej pracy. Nie wiedziałem, że są błękitne beczki. Bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Super praca, w pełni dopracowana i wykończona. Wagon pierwsza klasa (choć towarowy ;) ). Co prawda zgadzam się z glazem, że zamiast schodów bardziej pasowałby podjazd, aczkolwiek jeśli nie patrzeć na wózek widłowy to schody bardzo tu pasują, są dobrze wkomponowane. No i faktycznie - gdzie jest ta niewiasta?? Chyba w wagonie ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Czaq

#8 Post autor: Czaq »

Jeśli chodzi o estetyke opisywać można w samych superlatywach. Ale zastanawia mnie jak ten widlak tam wjeżdża ? Ponadto troche drażnią mnie otwarte beczki.
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 14:10 przez Czaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ładny model - jestem wdzięczny za dbałość o szczegóły i niezostawienie studów na wierzchu i wszystko wygląda dzięki temu bardzo estetycznie. I ten wagon...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#10 Post autor: lugomina »

Swietna praca i w dodatku z moralem, czyli jak sie konczy ogladanie na szyszki.
Wagon bydlecy jest przepiekny!
Spoko widlak, ladne palety. I tylko tej femme fatale brakuje :)

2 szczególy mnie frapuja: jak widlak tam wjechal (gdzie jakis podjazd czy rampa? Zbuduj mu, temu widlaku!) i dlaczego marchew jest na samym spodzie, w dodatku przesylana razem z silnikiem lotniczym, rurami, beczkami, paliwem itp. niehigienicznymi towarami?
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#11 Post autor: maciejer »

Czaq pisze:otwarte beczki
No własnie, zapomniałeś zamknąć beczki z kiszoną kapustą.
Co nie zmienia faktu, że dioramka zasługuje na uznanie. Jak i inne modele, które przynosisz na nasze trójmiejskie Integracje.
Publikuj częściej, bo masz się czym pochwalić.

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Nie wiem czemu czepiacie się rampy i schodów. Wiele ramp kolejowych tak ma - to ułatwia wyładunek i załadunek towaru na ciężarówki. Niewielki wjazd jest gdzieś na końcu.
Dobrze, że w końcu coś pokazałeś - wiemy, że potrafisz budować fajne rzeczy.
Ludek nawet podobny. Praca - jakbym siebie widział - zamiast towaru powinny być sterty papierów i sprzętu komputerowego. Brakuje tylko lachona - sprawcy nieszczęścia. Najlepiej gdyby odjeżdżała z jakimś karkiem jego Cayenne ;)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#13 Post autor: lugomina »

Mrutek pisze:Nie wiem czemu czepiacie się rampy i schodów. Wiele ramp kolejowych tak ma - to ułatwia wyładunek i załadunek towaru na ciężarówki. Niewielki wjazd jest gdzieś na końcu.
Czegos sie czepiac trzeba, skoro wagon i widlak i beczulki takie ladne.

Jesli gdzies na koncu jest niewielki wjazd, to niech go budujacy pokaze. Chyba ze widlowy wózek zostal przewieziony i spuszczony z helikoptera miedzy te graty :)
Tu jest Lugpol, jak czegos ni mo na zdjeciu, to nie istnieje.
Brakuje tylko lachona - sprawcy nieszczęścia.
[/quote]

Popieram - zadamy lachona kolejowego!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

rh

#14 Post autor: rh »

lugomina pisze:Jesli gdzies na koncu jest niewielki wjazd, to niech go budujacy pokaze. Chyba ze widlowy wózek zostal przewieziony i spuszczony z helikoptera miedzy te graty :)
Tu jest Lugpol, jak czegos ni mo na zdjeciu, to nie istnieje.
Bla bla bla. Kolejowe rampy wcale nie są małe, a tu może być mały wycinek raptem - z czystym sumieniem można poruszyć własną wyobraźnię, że gdzieś tam dalej są kolejne wagony, kolejne ładunki i w końcu ten nieszczęsny zjazd. Tylko wtedy musiałbyś usunąć czarno-żółty pasek z tylnej ściany (chyba ze go tam nie ma? Chociaż prawy dolny róg zdjęcia głównego sugeruje, że jednak tam idzie pasek ...), a to by mogło świadczyć, że to nie jest koniec tej rampy.

Brawa za świetną scenkę, rewelacyjny pomysł. Szczególnie podobają mi się wagon, widlak, ale także zagospodarowanie terenu. Naprawdę nie mam czego się czepić ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Mrutek pisze:Nie wiem czemu czepiacie się rampy i schodów. Wiele ramp kolejowych tak ma - to ułatwia wyładunek i załadunek towaru na ciężarówki. Niewielki wjazd jest gdzieś na końcu.

Masz rację. Ale w takim razie ten wyjazd (co go nie widać bo jest z drugiej strony) nie powinien być zastawiony paletami.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ