[MOC] NSU Spider

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

[MOC] NSU Spider

#1 Post autor: AzamJasir »

NSU Spider to pierwszy seryjnie produkowany samochód, w którym zastosowano silnik Wankla. Co ciekawe pojemność tej jednostki to zaledwie pół litra, jednak to całkiem normalne jeśli chodzi o silniki z obrotowym tłokiem. Niestety jak to bywa w pionierskich modelach nowe rozwiązania konstrukcyjne nie były do końca dopracowane. Silniki były bardzo wadliwe i szybko się zużywały przez co samochód nie cieszył się zbyt wielką popularnością ( był produkowany w latach 1964-1967). Rozwiązania w nim zawarte docenione zostały dopiero po kilkunastu latach przez firmę Mazda, ale to już oddzielny temat...

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Poprawiona wersja:
Obrazek Obrazek

Zdjęcie oryginału

Uff zdążyłem przed końcowym gwizdkiem. Miałem już nie wstawiać trzeciej pracy na konkurs, ale jakiś czas temu temu zupełnie przez przypadek oglądając TV natknąłem się na program, w którym była prezentowana m.in. Mazda RX8. Zaciekawił mnie temat użytej w niej nietypowej jednostki napędowej i natchnęło mnie to do zbudowania jakiegoś modelu z podobnym silnikiem. Jako, że akurat trwał konkurs "Pierwsza krew" wybór padł właśnie na NSU Spider. Powstał w ciągu kilku wieczorów i był gotowy już kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj odzyskałem aparat i mogłem zrobić zdjęcia.
Do budowy podszedłem dosyć entuzjastycznie, jednak szybko sobie przypomniałem jak trudno budować samochody w tej skali... Użyłem kilku nietypowych rozwiązań, czy się sprawdziły? Oceńcie sami.
Ostatnio zmieniony 2011-06-17, 20:21 przez AzamJasir, łącznie zmieniany 3 razy.
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

Mnie cieszy w tej pracy lusterko, a raczej patent na jego montaż:) Skala trudna, ale w moim odczuciu nieźle oddaje pierwowzór. Może jedynie te boczne tylne listewki dałoby się zastąpić czymś węższym - ale nic do głowy mi nie przychodzi w tej chwili ;)
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Rozwiązania się sprawdziły. Zgrabny samochodzik Ci wyszedł, całkiem podobny do oryginału.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Podoba mi się użycie szybki zupełnie nie podobnej do oryginału. A jednak nie wypaczyła charakteru pojazdu.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#5 Post autor: AzamJasir »

Drumleg pisze:Może jedynie te boczne tylne listewki dałoby się zastąpić czymś węższym - ale nic do głowy mi nie przychodzi w tej chwili ;)
Próbowałem różnych rozwiązań, niektóre wyglądy nie najgorzej, ale wykluczały częściowe zakrycie tylnych kół i otwieranie klapy.
3dom pisze:Rozwiązania się sprawdziły. Zgrabny samochodzik Ci wyszedł, całkiem podobny do oryginału.
Dzięki.
glaz_pimpur pisze:Podoba mi się użycie szybki zupełnie nie podobnej do oryginału. A jednak nie wypaczyła charakteru pojazdu.
To był największy problem. Nie miałem pojęcia jak wykonać tę szybę. Spędziłem nad tym sporo czasu i ostatecznie poszedłem na łatwiznę. Czasem najprostsze rozwiązania dają najlepszy efekt, ale z tego akurat nie jestem całkiem zadowolony.
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

AzamJasir pisze: To był największy problem. Nie miałem pojęcia jak wykonać tę szybę. Spędziłem nad tym sporo czasu i ostatecznie poszedłem na łatwiznę. Czasem najprostsze rozwiązania dają najlepszy efekt, ale z tego akurat nie jestem całkiem zadowolony.
Mi się szyba podoba, pasuje do całości pomimo tego, że oryginał ma inną. W tej skali raczej nic lepszego nie da się zrobić, może poza flexem naciągniętym na drucik.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

rh

#7 Post autor: rh »

Hm. A jakby tak zastąpić te round bricki z przodu technicowym pin connectorem? Białe też są ...
Obrazek

Bardzo udany samochodzik :)

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#8 Post autor: AzamJasir »

rh pisze:Hm. A jakby tak zastąpić te round bricki z przodu technicowym pin connectorem? Białe też są ...
Wiem, ale nie mam tych części, a na zakup było już za późno (chociaż jeszcze nie zdarzyło mi się kupować pojedynczo samych elementów, pewnie będę musiał zacząć...). Początkowo użyłem takich i nie było widać przerw, ale maska ułożona na nich zbyt mocno wystawała.
EDIT:
Jednak udało mi się wykorzystać patent z tymi drzwiami ;) Dodałem dwa nowe zdjęcia trochę poprawionej wersji:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-06-17, 20:14 przez AzamJasir, łącznie zmieniany 6 razy.
السلام عليك -Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ