[MOC] Autosan H9-21

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#16 Post autor: Szachistka »

Jest wspaniały. Bardzo dokładnie przemyślany, podoba mi się zwłaszcza wykończenie nadkoli. Gratuluję wytrwałości i podziwiam bo zaiste wyjątkowy twór.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Widzialem wczoraj w nocy, ale jakos nie moge zebrac mysli co do tego twora. Jest absolutny. Najbardziej uzekaja mnie zaslonki. No, dales kopa Karwiku. Niema jak.

A dokad ty przyczepiles te slupki? W dach kawalkiem flexa w 1x1 okragle plytki z dziurka?

A Dach? Jak to cholerstwo sie trzyma? Przeca w przedzie chyba nie, bo tam jest kierunkowskaz (ktorego nijak nie potrafie rozpracowac, nie wiem co to za plytka, nie wiem dokad jest ten modul przykrecony, nie umiem, nie wiem).
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#18 Post autor: glaz_pimpur »

It's beautyfull. Brak mi słów.
BTW też mam na imię Maciek i poproszę jeszcze autosana H100;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#19 Post autor: Junior »

Nie no kopalnioka ustrugał... xD Bezbłędny jest, obym go zobaczył w Gdańsku bo Śląsk się obrazi! :D
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

V1, skalowałeś go czy budowałeś na oko? Bo mam dziwne wrażenie, że jest lekko za wąski. Oryginał jest ze wszystkich stron ładnie zaokrąglony, a Ciebie przód trochę od tego odbiega. Nie próbowałeś może zrobić dachu bez tej charakterystycznej wystającej listwy z przodu? Wydaje mi się, że wtedy ładniej będzie widać krągłości z przodu.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#21 Post autor: Misterzumbi »

Karol pisze:Wydaje mi się
Otoz to... :)
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#22 Post autor: V1 »

Crises, Sariel, Odyn, 3dom, Maciejer, Cevillus, Drumleg, Mrutek, Lolas, RH, Patryk, Stpman, Rex, Szachistka, Misterzumbi, Głaz, Junior, Karol -
- Dziękuję za miłe słowa. Choć nie byłem dzisiaj specjalnie smutny, ale jak sobie poczytałem, to dostałem jakiejś nowej, pozytywnej energii :))) Bardzo, bardzo dziękuję, jesteście strasznie mili.


Głaz:
też mam na imię Maciek i poproszę jeszcze autosana H100
Żebyś go tylko nie wykrakał :)
(Chyba Sana, a nie Autosana ?)

Karol:
V1, skalowałeś go czy budowałeś na oko? Bo mam dziwne wrażenie, że jest lekko za wąski. Oryginał jest ze wszystkich stron ładnie zaokrąglony, a Ciebie przód trochę od tego odbiega. Nie próbowałeś może zrobić dachu bez tej charakterystycznej wystającej listwy z przodu? Wydaje mi się, że wtedy ładniej będzie widać krągłości z przodu.
Skalowałem na oko :) Inaczej się nie da. Przynajmniej ja nie dałbym rady budować z linijką w ręku. Podczas budowania oglądam zdjęcia i mniej więcej porównuję niektóre wymiary i umieszczenie podzespołów.

Zgadza się, że jest za wąski. Z prostej przyczyny, że dla ludzików wszystko będzie za wąskie. Skoro na tylnych siedzeniach mieściło się 5 osób, to wnętrze powinno mieć minimum 10 studów...
Gdybym go zrobił na 9 studów, to wyszedłby za wielki w porównaniu do paru innych autek, które zbudowałem. Staram się nie robić nic szerszego niż 8 studów. Ta szerokość to ciężarówki i autobusy. Poza odwzorowywaniem kształtu buduję z myślą o zabawkowym miasteczku, w którym pewnej szerokości lepiej nie przekraczać. W jednym wypadku zrobiłem wyjątek i pojazd (choć moim skromnym zdaniem dosyć udany) niezbyt się chyba nadaje do postawienia w miasteczku, bo jest za duży. Ale to wkrótce.
Można go zrobić na 8 i pół studa szerokości (czy też 8 studów i 2 płytki), ale to dodatkowa rzeźba z przodu i z tyłu i mogłoby się to źle odbić na 'kształtności'.

Więcej zaokrągleń nie dałem rady zrobić. Wierz mi - próbowałem :)
Cholera, do niedawna było narzekanie, że widać study, a teraz ma jeszcze nie być kantów.....
Nie, to nie do Ciebie.
(a przynajmniej nie tylko do Ciebie :)
Bez listwy gorzej wygląda.

Szachistka - ja w nim nie wykańczałem nadkoli... - ?
(Wstawiłem tylko te łuczki. Ewentualne zasługi poczynił tu tylko i wyłącznie projektant tego klocka i jego cyrkiel.)

Misterzumbi:
Dziękuję za uznanie Mistrzu :)
A dokad ty przyczepiles te slupki?
Słupki trzymają się tak:
Dwa 'plate 1x1 w. clip vertical' są połączone jeden na drugim. W te dwa clipy jest wciśnięta łapka robota. Na łapkę robota jest nałożona zasłonka, i wreszcie łapka łapie za słupek. Dzięki temu, że clipy są dwa, a łapka robota ciasno w nie wchodzi, można regulować nachylenie słupka i po wyregulowaniu nachylenie się nie zmienia.
A Dach? Jak to cholerstwo sie trzyma?
Dach jest zamocowany z tyłu (po 3 study z każdej strony) i z przodu - 2 study. Przednie mocowanie stanowi ścianka oddzielająca kierowcę od pasażerów - szary panel 1x2x3, który widać na zdjęciach. (Przednie boczne słupki z klocków faktycznie u dołu nie są wczepione w karoserię.)
kierunkowskaz (ktorego nijak nie potrafie rozpracowac, nie wiem co to za plytka, nie wiem dokad jest ten modul przykrecony, nie umiem, nie wiem).
Nie wierzę, że nie wiesz.
Kierunkowskaz to kafelek 1x2.
Mister - jest taki stary typ clipa 1x1, który ma najcieńsze i najdelikatniejsze łapki ze wszystkich. On ładnie wchodzi w spód każdego klocka 1x... i chowa się w nim do końca, że z obu stron masz gładką ściankę. Tutaj taki (biały) clip jest umieszczony pomiędzy płytkami 1x1 i wchodzi od spodu w klocek 1x2 (obrócony o 90 stopni) stanowiący podstawę 'modułu' kierunkowskazu.
Maleńki napis "MIEJSC SIEDZĄCYCH" przechodzi dokładnie przez tego clipa.
Pstryknę zdjęcie rozłożonego.

Odyn:
Tylko jedno ale tylne koła przydała by się tam szara felga z czarną
wygląda tak jakby tam nic nie było.
Jakoś tak zapamiętałem autobusy i ciężarówki z dzieciństwa, że z tyłu felgi były usmarowane, czarne, brzydkie, zlewające się z oponą. Jasnoszara w tym wypadku wyglądała zdecydowanie zbyt nowo.

Maciejer:
Czemu zderzak jest czerwony?
Na wielu zdjęciach widziałem przedni zderzak pomalowany na czerwono. Albo na biało. Albo na inno. To go moim zdaniem nieco ożywia i jest widoczną oznaką zużycia.
(Tylny też bywał malowany na inny kolor, ale przy budowaniu tyłu ważniejsze było dla mnie, żeby nic nie odciągało uwagi od kształtu bani).

Drumleg:
Ciekawe ile jeszcze modeli zostało Karwikowi po zimowym sezonie?
Wszystkie !
(Nie obfotografowanych i nie zaprezentowanych coraz mniej.... na szczęście od niedawna nie jest to już liczba dwucyfrowa :)

RH:
normalne H9 z tamtych czasów ma bardzo wsunięte koła względem karoserii - może warto by było tę cechę trochę przekoloryzować i je wsunąć chociaż o pół studa do środka?
Uznałem, że lepiej nie chować ich głębiej. Powinny mieć nieco większą średnicę, a cofnięcie ich sprawiłoby, że optycznie wydawałyby się jeszcze mniejsze.
Ostatnio zmieniony 2011-06-19, 17:11 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Maciejer:
nie mogę dojść, na czym się trzyma daszek nad przedną "szybą"
Ta listwa (1x3 + 1x4) jest przyczepiona do dachu od spodu za pomocą okrągłych, gładkich guziczków 2x2. (Jedne z moich ulubionych klocków. Szczególnie, że mają dziurawe study i da się nimi łączyć co pół studa.)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#24 Post autor: Misterzumbi »

Aha... Hmmm... Reczywiscie niewiele magii.
A czy mi sie wydaje czy jest on 1000 razy "latwiejszy" od Ogorka?

Co jescze, ogladam te zdjecia i teraz wiem co mi w nim najbardziej "pasuje", to ten PRLowski smrodzik ktory od niego bije. Moze i sie powtarzam, ale masz niesamowite wyczucie do tych klimatow, chlapacze, troche inne kolry tu i tam.
Musze naprawde siasc i pobudowac te twoje graty i wstawic razem z tym co PRLowskie a moje do witryny, w dupie czy zabawki, to jakby byc w domu...
Ostatnio zmieniony 2011-06-19, 18:23 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#25 Post autor: glaz_pimpur »

V1 pisze:Chyba Sana, a nie Autosana
Tak, tak Sana. Pięknie uzupełniłby kolekcję.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#26 Post autor: pit »

Jedynie wyrażę swój głęboki zachwyt...
A przystanek jest wisienką na torcie.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#27 Post autor: misiek »

Nie będę cytował dwóch stron tematu ale modelik jest kapitalny. Patrząc z daleka w niczym nie odstaje od orginału. Z bliska zresztą też. Chce go na półke :)
FREE HUGS :D

Nexus 7

#28 Post autor: Nexus 7 »

Idealny. Zdecydowanie najlepszy z ostatniej serii zabytkow motoryzacji PRL.

kris kelvin

#29 Post autor: kris kelvin »

Poprawny model.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#30 Post autor: stpman »

Swoją drogą to jeszcze kilka wyzwań przed Tobą:) Syrenka, Fiat 125p, Polonez i może Ostrówek na dopełnienie całości;) Potem zrób instrukcje, żeby każdy miał kawałek PRLu w domu:)
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ