[MOC] Blacktron Combat Bike

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
UPGrade

[MOC] Blacktron Combat Bike

#1 Post autor: UPGrade »

Witam.

Przedstawiam pojazd inspirowany starą dobrą seria "Blacktron". Jest to "futurystyczny motor" a raczej jednoślad uzbrojone w 2 lekki i 2 ciężkie lasery. Pojazd bojowy choć z większym naciskiem na zwiad i pościg, zbyt lekko opancerzony aby wykorzystywać go w większych starciach :)

Obrazek

Galeria BS
Galeria Picasa

Flickr - tylko 4 foty

UWAGA - dokładniejsze foty na picasie i BS, flickr tylko "reprezentacyjnie" :)

Niestety nie mam żadnych "szybek" z koloru blacktronowego więc poszedł "szarak" :)

Praca jest częścią większego projektu który powoli przygotowuje zbierając równocześnie części.

Jako że interesuje się również fotografią chętnie przyjmę konstruktywną krytykę fotek i jeśli ktoś ma jakieś pomysły na ulepszenie prezentacji moich mocy walcie śmiało;) Będę bardzo wdzięczny!
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 21:01 przez UPGrade, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Ja bym powiedział, że jest inspirowany motorem Batmana, a z pierwszego Blacktrona są kolory :)
Bardzo fajny pomysł, zdjęcie z przodu/góry jest super. Szkoda, że Lego nie wypuściło Blacktrona III jak wielu oczekiwało tylko AC ale cóż...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Proponowałbym zrobić zdjęcie, na którym motorek pruje na przód na jakiejś autostradzie, krajobraz pustynny ( coś w stylu Arizony), do tego jakieś warstwy z wystrzelonymi pociskami, świecącymi światłami itd. Jak szaleć, to na maksa - a co ;) ?

Sam pomysł i wykonanie podobają mi się, chyba pokombinuję ze zrobieniem czegoś podobnego.

Żałuję, iż nie mam żadnego zestawu ze starego dobrego Blacktronu, bo miał wspaniały klimat...

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#4 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo fajna konstrukcja kolorystyka od razu sugeruje że to Blacktron, chociaż pierwsze co mi do głowy przyszło to Recon Bike z C&C (chyba przez te rakiety/dopalacze z tyłu) połączony z motorem marines z WH40K :).

Co do szybki, to pasuje bardzo dobrze do modelu, no i nie mogę się doczekać większego projektu.

Jeśli chodzi o zdjęcia to najbardziej podobają m się 03, 06 i 19 z BSa, natomiast zdjęcie nr 09 (chyba przez prześwity w konstrukcji) nie wygląda najlepiej

rh

#5 Post autor: rh »

UPGrade pisze:dwuślad
A nie przypadkiem jednoślad? ;)

Ciekawy modelik.

UPGrade

#6 Post autor: UPGrade »

Dzięki za komentarze:)

Co do inspiracji batmanem, to niezbyt, wydawało mi się że tam był "ciut" inny :) Ale fakt inspiracji jest wiele a stylistyka blacktron`owa;)
rh pisze:
UPGrade pisze:dwuślad
A nie przypadkiem jednoślad? ;)
Oczywiście :) Tyle razy sobie powtarzałem żeby pod wieczór zmęczony nie pisać postów... ale tylko wtedy z reguły mam czas;P
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 21:14 przez UPGrade, łącznie zmieniany 1 raz.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#7 Post autor: vacare »

opływowy, symetryczny,śliczny na swój sposób.
Środek-wnętrze-kokpity-działają na wyobraźnie...
A styropian? 5 czy 6...? :D

UPGrade

#8 Post autor: UPGrade »

vacare pisze:A styropian? 5 czy 6...? :D
Hmm... chyba nie kumam;P

Ze styropianu buduje generalnie taki "domek" i od bocznych ścian/sufitu odbijam światło z lampy błyskowej. Taki pseudo namiot bezcieniowy:) ale bardzo pseudo i raczej słabo bezcieniowy :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-05, 07:10 przez UPGrade, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#9 Post autor: Legate Scimitar »

UPGrade pisze:
vacare pisze:A styropian? 5 czy 6...? :D
Hmm... chyba nie kumam;P
Innymi słowy styropian grubości 5 czy 6cm?

Patent z domkiem ze styropianu do robienia zdjęć będę musiał przetestować, bo już mam dość męczenia się z układaniem czegoś o zbliżonych funkcjach z tyłów plakatów...

UPGrade

#10 Post autor: UPGrade »

Legate Scimitar pisze:Innymi słowy styropian grubości 5 czy 6cm?
Szczerze mówiąc to jest to styropian którym opakowany był stół do lego który kupiłem :) Więc zostawiłem go sobie z myślą o fotach, a grubość słaba bo około 1 - 2cm, więc muszę bardzo uważać konstruując "domek" do focenia ;)

Generalnie jeśli masz zewnętrzną lampę błyskową to naprawdę wygodnie się oświetla w tym styropianie.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#11 Post autor: Legate Scimitar »

Cóż niestety lampę mam wbudowaną w aparat, ale myślę że jak bym puścił ze trzy lampki do oświetlenia "domku" to powinien wyjść niezły efekt.
Jeśli chodzi styropian to pamiętam jak robiłem kiedyś większą dioramę na dwójce, heh całość była strasznie krucha więc współczuje budulca ;)

Czaq

#12 Post autor: Czaq »

Gdyby usunąć koła wyszła by całkiem sympatyczna motorówka. :P Taki tam wolny wniosek:P

ODPOWIEDZ