[Zawody] Nowe ogólnopolskie zawody LEGO TrTr

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

[Zawody] Nowe ogólnopolskie zawody LEGO TrTr

#1 Post autor: Emilus »

Koledzy,

Utworzyłem temat, w którym będziemy dyskutować o regulaminie nowych zawodów, nazwie, logo, terminach itp.

Temat jest ogólnie widoczny, ale piszących "spoza" trialu, proszę o wpisy merytoryczne. Inne będą usuwane, gdyż temat będzie śledzony i moderowany.

Na początek proponuję dyskusję o nazwie nowych zawodów.
Z mojej strony, proponuję najprościej: GPP czyli Grand Prix Polski.

Dyskutujmy...

Co do wyjaśnień: GPM definitywnie przestaje istnieć. Organizujemy nowe zawody ogólnopolskie, które mają trzech głównych sędziów, mających ostateczną decyzję o regulaminie: TT, Lomero i Emilusa. Mamy medium internetowe, na którym będą wisieć zawody (mój blog). Po wyjeździe na Węgry, opracujemy nowy regulamin, aby jeszcze w tym sezonie rozegrać kilka zawodów pod nową nazwą.
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 20:59 przez Emilus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Szczerze powiem, że myślałem iż GPM będzie nadal kontynuowane, pod tą samą banderą z tymi samymi terminami po prostu innymi organizatorami...

Jednak nie znam szczegółów i nie chcę nic narzucać ale wydaje mi się, że GPM ma wyrobioną już jakąś markę. Jeśli oczywiście ojciec założyciel czyli smyk się zgodzi można skorzystać z tych dobrodziejstw
Emilus pisze: Z mojej strony, proponuję najprościej: GPP czyli Grand Prix Polski.
Moim zdaniem nazwa powinna jasno mówić że ścigamy się trialówkami z lego. Ta jest trochę zbyt ogólna. Może..

LTC - Lego Trial Contest choć nie wiem czy można używać nazwy lego w tym wypadku...
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 12:33 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#3 Post autor: Cieślu »

A może po prostu Puchar Polski Lego Truck Trial ? Może nazwa nieco przydługa ale taka według mnie brzmi najdumniej :P Ewentualnie Mistrzostwa Polski.
Moim zdaniem nowe zawody powinny przejąć regulamin GPM po zmianach które i tak miały być przeprowadzone.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#4 Post autor: misiek »

Proponuje TGP Poland (Trial Grand Prix).

Idea ciekawa tylko czy zawodnikom z Polski będzie się chcialo jechać gdzieś na drugi koniec na zawody?
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#5 Post autor: Emilus »

eric trax pisze:Szczerze powiem, że myślałem iż GPM będzie nadal kontynuowane, pod tą samą banderą z tymi samymi terminami po prostu innymi organizatorami...

Jednak nie znam szczegółów i nie chcę nic narzucać ale wydaje mi się, że GPM ma wyrobioną już jakąś markę. Jeśli oczywiście ojciec założyciel czyli smyk się zgodzi można skorzystać z tych dobrodziejstw

Emilus napisał/a:

Z mojej strony, proponuję najprościej: GPP czyli Grand Prix Polski.

Moim zdaniem nazwa powinna jasno mówić że ścigamy się trialówkami z lego. Ta jest trochę zbyt ogólna. Może..

LTC - Lego Trial Contest choć nie wiem czy można używać nazwy lego w tym wypadku...
GPM nie będzie kontynuowane i nie ma co dalej dywagować. To już jest pewne.
Więc skoro zawody będą kontynuowane z innym regulaminem i na skalę ogólnopolską to nie może być GPM.

Skoro twierdzisz, że GPM ma wyrobioną markę, to nazwa nie może być nie nawiązująca formą. GPP nawiązuje formą do GPM a poza tym podkreśla ogólnopolski charakter imprezy.
GP od razu kojarzy się z grand prix a LTC nie kojarzy się z niczym.

Cieślu, ale nazwa powinna być jednak chyba po angielsku. Oglądają nas za granicą.
Dobra, poczekamy na więcej wpisów, potem może być ew. głosowanie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 12:44 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Emilus pisze: GP od razu kojarzy się z grand prix a LTC nie kojarzy się z niczym.
Tak rzuciłem skoro ma być na nowo i powiew świeżości. Oczywiście nie obrazę się gdy będzie inna :P


Ja skłaniałbym się ku trzem nazwom i dał możliwość wyboru trialowcom jednej w ankiecie. Zasady i regulamin tak jak pisałeś przejąć z GPM choć jednak bardziej go zobiektywizować premiując inne pojazdy niż unimogi 4x4. Skoro przychodzi aż tak duża zmiana to warto było by choć nakreślić jakie są oczekiwania po nowym cyklu imprez.

No i to rozumiem. Jeszcze jedno pytanie. Czy zamierzacie rozgrywać jakieś zawody jeszcze w tym sezonie?
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 13:15 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#7 Post autor: Emilus »

Generalnie, plan jest taki:

Na razie mamy już trzech ogólnopolskich sędziów, internetowe medium, gdzie będą obecne zawody.
Teraz bym chciał, abyśmy wspólnie wybrali nazwę i potem logo, przed wyjazdem na Węgry. To będzie dużo.

A po rajdzie na obczyźnie, kiedy może coś użytecznego tam zaobserwujemy, przystępujemy do ostrej pracy nad nowym regulaminem, wykorzystując jako fundament, stary już teraz regulamin GPM.
Czy zamierzacie rozgrywać jakieś zawody jeszcze w tym sezonie?
Ależ oczywiście. Mam nadzieję, że kilka...
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 13:16 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

A nie możemy nazwać tego po prostu Truck Trial Poland albo coś w tym guście? Na grzyba nam te wszystkie grand prixy?

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#9 Post autor: Chrupek »

Sariel pisze:A nie możemy nazwać tego po prostu Truck Trial Poland albo coś w tym guście? Na grzyba nam te wszystkie grand prixy?
No właśnie, skoro Sariel to poruszył, to jestem z MańkiemManiakiem w trakcie reaktywowania Cross Country w nieco odświeżonej formule. Dobrzy by było, żeby nasze zawody nie ograniczały się w nazwie do Truck Trialu, gdyż wtedy można organizować różne formuły zawodów. ale to tylko taka nieśmiała sugestia, nie będę niczego forsować.

Niebawem pojawi się temat na forum, traktujący o nieco lżejszej ścigance niż TrTr.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#10 Post autor: Emilus »

No właśnie, skoro Sariel to poruszył, to jestem z MańkiemManiakiem w trakcie reaktywowania Cross Country w nieco odświeżonej formule. Dobrzy by było, żeby nasze zawody nie ograniczały się w nazwie do Truck Trialu, gdyż wtedy można organizować różne formuły zawodów. ale to tylko taka nieśmiała sugestia, nie będę niczego forsować.
Nie no Grzesiek, nie możemy wszystkiego wrzucać do jednego wora, bo nikt z np. zagranicy się w tym nie połapie. Na razie szukamy nazwy na zawody ciężarówek TrTr. Wasze cross country będą miały zupełnie inny regulamin, więc i nazwa nie może być zbiorcza.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#11 Post autor: Chrupek »

Spoko. Po prostu myślałem, że dobrze by to było zrobic tak, że zawody w Polsce maja jedna nazwę i jedno logo. Jako podtytuł jest dalej TrTr, albo CC... no ale jak tam chcecie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 14:03 przez Chrupek, łącznie zmieniany 1 raz.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
lyyar
Posty: 263
Rejestracja: 2008-12-10, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

#12 Post autor: lyyar »

Cross Country & Technic Truck Trial National Competition

i macie CC&TTT NC

troche z przymróżeniem oka ale można coś wybrac
nothing 0%

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#13 Post autor: ManiekManiak »

Dla mnie GPP jest ok. Zresztą co by nie było będzie ok, dla mnie ważniejsza jest jazda:)

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Mr.Z »

Myślę, że nazwa powinna być na tyle ogólna, by padać wśród wyników wyszukiwarkowych - nie koniecznie szukających Lego, ale szukających Trial, niekoniecznie Poland, ale za to Trophy itd.
Poza tym dobrze byłoby "zawłaszczyć" taką ogólną nazwę. Tak jak Gazeta (wiadomo że Wybiórcza) zawłaszczyła rzeczownik pospolity "gazeta", Dziennik zawłaszczył "dziennik"...

Pomysł: PL Trial (kontynuacja GPM), PL Race (Gen&Maniak project), gdzie PL to skrót (w logo może być rozwinięcie) od Polish Lego. Sam skrót PL jest jednoznacznie kojarzony z Polską no i czasem wyszukiwarkowany.
Obie imprezy powinny wspierać się nawzajem, podobną stylistyką logo, filmów-relacji itd - podkreślać, że to przedsięwzięcia siostrzane.

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#15 Post autor: Waler »

Nie wiem, czy pomysł na ogólnopolskie zawody Truck Trial jest dobry. Jeżeli miałbym się wybierać na drugi koniec Polski by przejechać 3 - 4 odcinki i wszystko rozegrać w 5 godzin to raczej bym sobie odpuścił.

No chyba, że nowa forma zawodów wyglądała by tak jak zawody modeli RC (dwa dni, nocleg, kilka klas pojazdów i ogólnie spora impreza) to wtedy to co innego.
Jeżeli ma to być spotkanie lokalne, to nie lepiej zorganizować je w kilku większych miastach jak np. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Olsztyn itp. i wtedy nazwa wychodzi sama z siebie:
GPW, GPK, GPP, GPO itp.

W każdym z miast, mogła by być jedna lub dwie osoby które zajmowały by się organizacją, tak jak do tej pory robił to Smyk.
Dodatkowo raz w roku można by zrobić spotkanie wszystkich zawodników z całej Polski, na wzór wystawy.
Jak Wam się to widzi?

Zablokowany