[Zawody] Nowe ogólnopolskie zawody LEGO TrTr

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#46 Post autor: Mr.Z »

Generalnie, nim nazwa dłuższa i bardziej pompatyczna, tym bardziej martwa i nieużywana.
Każdy kolejny człon do niej dodany, zmniejsza ilość osób posługujących się tą nazwą o rząd wielkości.
Dam Wam przykład:
Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Stawiam silniki XL przeciwko brickom, że ~90% kobiet i dzieciaków, no i tak z połowa facetów, nie ma bladego pojęcia, co to za czort.
A o krzyżakach słyszała i kojarzy większość.
Wymyślili sobie nazwę, która zdechła, bo była niepraktyczna.
Życie nie znosi próżni, więc zastąpiło ją czymś krótkim i praktycznym, ale autorów pozbawiło jakiegokolwiek wpływu (na nazwę).

Pomysł Atra, LugPOL TTC, uważam za niezły (na pewno precyzyjnie oddający zawartość semantyczną), ale swój PL Trial (wyjaśniałem na pierwszej stronie dlaczego; nie upieram się przy rozwijaniu LEGO) - za lepszy.

kris kelvin

#47 Post autor: kris kelvin »

Mr.Z pisze:Generalnie, nim nazwa dłuższa i bardziej pompatyczna, tym bardziej martwa i nieużywana.
Każdy kolejny człon do niej dodany, zmniejsza ilość osób posługujących się tą nazwą o rząd wielkości.
Dam Wam przykład:
Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Stawiam silniki XL przeciwko brickom, że ~90% kobiet i dzieciaków, no i tak z połowa facetów, nie ma bladego pojęcia, co to za czort.
A o krzyżakach słyszała i kojarzy większość.
Wymyślili sobie nazwę, która zdechła, bo była niepraktyczna.
NIE!!!
To jest przejaw "bastardyzacji" naszej kultury poprzez skróty i tłumaczenie tego tym, że szczeniaki nie potrafią zapamiętać kilku wyrazów.
Dla mnie Trucktrial zawsze kojarzy się jednoznacznie z Grand Prix, a ja nie tylko nie jeżdżę jak Sariel, ale BARDZO WAS POWAŻAM I SZANUJĘ, SZCZEGÓLNIE EMILUSA "no nie musiałeś Kris, ale dziękuję, miłe to :) - Emilus".
Grand Prix jak dla mnie jest obowiązkowy.
Ostatnio zmieniony 2011-06-26, 18:47 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#48 Post autor: Chrupek »

To się staje żenujące:/ Skoro o nazwę jest taka batalia to co będzie dalej? Logo, motyw muzyczny, kolorystyka, czcionka filmów?
Strach pomyśleć co będzie jak zaczniemy omawiać regulamin...

Emilus, TT, Lomero - macie garść pomysłów, apeluję: wybierzcie coś we trójkę i po prostu powiadomcie o tym resztę. Lud trzeba trzymać krótko, bo inaczej wam na głowę wejdziemy.
Sezon w pełni!

Hippotam

#49 Post autor: Hippotam »

Gen, popsułeś! Ten watek to prawdziwa uczta. Zanim zacząłem czytać te 4 strony postów, myślałem że to odwieczna dyskusja o regulaminie. A to dopiero nazwa! A po drodze jeszcze logo... Czyli dopiero aperitif przed głównym daniem Piękne :-)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#50 Post autor: Emilus »

Hippotam pisze:Gen, popsułeś! Ten watek to prawdziwa uczta. Zanim zacząłem czytać te 4 strony postów, myślałem że to odwieczna dyskusja o regulaminie. A to dopiero nazwa! A po drodze jeszcze logo... Czyli dopiero aperitif przed głównym daniem Piękne :-)
Emilus pisze:Temat jest ogólnie widoczny, ale piszących "spoza" trialu, proszę o wpisy merytoryczne. Inne będą usuwane, gdyż temat będzie śledzony i moderowany.
Prosiłem o wpisy tylko tematyczne, bo to się kwalifikuje do wycięcia. Ja wiem, że masz nas w poważaniu, ale wypadałoby napisać propozycję nazwy, skoro tak bez sensu (czyli swojej propozycji nazwy) musiałeś się tu wpisać.

To mnie przekonuje, że jednak wrócimy do dyskusji w temacie widocznym tylko dla zainteresowanych.
Ostatnio zmieniony 2011-06-26, 20:47 przez Emilus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#51 Post autor: eric trax »

gen_leihy pisze:Lud trzeba trzymać krótko, bo inaczej wam na głowę wejdziemy.
To jest prawda. Jeśli zabiorą się za to 3 osoby które organizują imprezę poleci znacznie szybciej.

Dyskusja może być w przypadku regulaminu, wtedy każda uwaga może okazać się cenna a tutaj po prostu zrobił się bałagan...
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#52 Post autor: Atros »

A ja myślę, że Emil dobrze zrobił, że zbiera opinię publiczną, tyle, że temat powiniem być w trialowej strefie forum

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#53 Post autor: Emilus »

Dobra panowie, zamykamy dyskusję w dziale widocznym.
Nazwa nowej kanwy zawodów, to propozycja ATRa, chyba najlepsza:

LUGPol Truck Trial Championship, w skrócie LUGPol TTC.

Po resztę info zapraszam do naszego trialowego działu.

Zablokowany