8065 Mini Container Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

8065 Mini Container Truck

#1 Post autor: Bartex0805 »

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Technic
Rok Produkcji: 2010
Waga zestawu według Bricklinku: 177 gram
Liczba klocków: 119
Spis części: Bricklink
Cena: 45 zł

BrickLink
Brickset
Peeron
Lugnet

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pudełko naszego małego Technica jest wykonane ze standardowej grubości tektury jak na tej wielkości zestaw. Jest bardzo estetycznie. Z przodu widnieje główny model, jest mniejsze zdjęcie pokazujące funkcje pojazdu oraz informacja, że zbudujemy z tego zestawu dwa modele. Na górnej krawędzi widnieje zdjęcie w skali 1:1 na którym przedstawiono koło. Tył pudełka zajmuje w całości zdjęcie modelu alternatywnego holownika pomocy drogowej. Jako ciekawą informacje napiszę, że po wzięciu pudełka w sklepie wydało mi się w całości wypełnione. Nie myliłem się, po otwarciu pudełko nie ma prawie luźnego miejsca.

Obrazek

Po wyjęciu zawartości ukazują się nam trzy instrukcje, dwa woreczki z klockami, oraz jeden klocek luzem. W zestawie na szczęście nie ma żadnych naklejek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ach te instrukcje. Dla głównego modelu zaserwowano nam dwie oddzielne książeczki małego formatu. Nie było to wcale konieczne. Do modelu alternatywnego dano nam jedną instrukcję ciut większego rozmiaru niż te pierwsze. Pojawiają się ostrzeżenia o niebezpiecznym dywanie, niemieszaniu klocków, oraz aby klocków nie ściskać ze sobą, bo nie lubią duszonka. Jak to od dłuższego czasu bywa jest też spis części.

Obrazek

Taką ilość klocków otrzymujemy po opróżnieniu woreczków. Nie jest zapalonym fanem technica. Jednak obserwując premiery nowych klocków, nie zauważyłem w tym zestawie specjalnie wyróżniających się części.

Obrazek

W tym momencie budowy należy przejść do drugiej instrukcji modelu głównego naszego małego zestawu.

Obrazek

Tak wygląda nasz nowy gotowy pojazd. W zestawie jako zapas klocków otrzymujemy cztery elementy. Dziwi natomiast brak tego klocka Gear 8 Tooth. Być może Lego uznało, że w małym zestawie nie ma potrzeby dawać zbyt wielu zapasowych klocków. W większych zestawach ten klocek jest dodawany.

Obrazek Obrazek Obrazek

Nasz nowy mały przyjaciel prezentuje się całkiem ciekawe. Bardzo ładnie wykonana kabina kierowcy. Mechanizm opuszczania/podnoszenia kontenera działa bardzo sprawnie, jest bardzo dobrze przemyślany. Jedynym minusem jest goły tył ciężarówki, nie ma żadnych świateł. Dodając samemu światła z tyłu, bardzo łatwo upiększymy nasz pojazd.

Ocena:
+funkcjonalny jak na swoją wielkość
+bawialny, estetyczny itp.

-goły niedopracowany tył ciężarówki

Podsumowanie
Zestaw kupiłem z powodu nagłego impulsu. Biorąc go do ręki od razu mi się spodobał. Myślę, iż warto go kupić, nawet jako baza podstawowych klocków. Patrząc na spis części ciekawą rzeczą wydaje się, że posiada aż 5 zębatek licząc razem ze ślimakiem. Natomiast zestaw 8264 posiada tylko 2 zębatki jest to jednak o wiele większy zestaw. Ot takie ciekawe porównanie dla gwiazdy dzisiejszej recenzji, na plus dla tego maleństwa.
Galeria Brickshelf

Po krótkim czasie naszła mnie ochota na zbudowanie modelu alternatywnego czyli Tow Truck. Postaram się również tu opisać swoje wrażenia odnośnie małego holownika.

Obrazek

Tak oto przedstawia się instrukcja, jest większa od instrukcji głównego modelu dlatego też została złożona na pół. Wszystko bardzo czytelne, bez żadnych problemów podczas budowy.

Obrazek Obrazek Obrazek

Powyżej przedstawione są etapy budowy, na ostatnim zdjęciu widać ukończony model. Zostało nawet całkiem sporo klocków potrzebnych do zbudowania modelu głównego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cały zestaw w pełnej okazałości. Wysięgnik na który podnosi się pojazd jest ruchomy. Poza tym można też otworzyć maskę silnika i go tam poszukać. Jednak nie znajdziemy go tam.
Podsumowanie modelu alternatywnego
Nasz Tow Truck jest dłuższy od Container Truck, jednak nie oznacza to, że jest lepszą alternatywą do zabawy. Niby nie ma wad, ale jednak model główny wygrywa w mojej opinii zdecydowanie. Wydaje mi się iż Container Truck lepiej sprawuje się jako zabawka za sprawą kontenera który można załadować rozładować itd.
Ostatnio zmieniony 2011-07-11, 19:39 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#2 Post autor: Filus »

Nieźle Cię zaniedbali, jeżeli chodzi o tę recenzję. Zawiera wszystko, co powinna zawierać, jest nawet opis modelu alternatywnego... Dobra recenzja, choć sam jej przedmiot nie jest zbyt ciekawy, w zasadzie nie ma ciekawych elementów i chyba dlatego nikt się nie pokusił nawet o jakikolwiek komentarz.

PS. Chciałbym zwrócić uwagę Noriemu (tak ten nick się odmienia?), że recenzja tego zestawu nie widnieje w spisie recenzji, a chyba powinna.

Pozdrawiam. F.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Mi zestaw(ik) się podoba, fajny drobiazg do postawienia na półkę czy biurko. Trochę przydatnej drobnicy w nim jest.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ