[MOC] Uroczysko

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Uroczysko

#1 Post autor: Legofan »

Witam!
Przedstawiam drugą wersję letniego domku. Teraz jest to uroczysko.
Chłopi podczas polowania 'upolowali' nietypowego stwora, a że uznali potwora za opętanego, poszli do wiedźmy o radę. Czarownica niedługo się zastanawiając, rozpoczęła egzorcyzm, mający na celu opuszczenie sand greenowego ducha z człowieczego ciała.
Dumne chłopstwo przygląda się z satysfakcją staraniom wiedźmy.

Obrazek

Obrazek

Tylko 2 zdjęcia, bo myślę, że więcej nie potrzeba. Zostało zmienione otoczenie, a na domku, został dodany posążek nietoperza.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.


------------------------------------------------------------

Chciałbym przedstawić moją pierwszą pracę na forum. Moc przedstawia drewniany domek letniskowy z oczkiem wodnym.
Budynek powstał w przeciągu tygodnia, a reszta mojego MOC'a w zaledwie jeden dzień.
Tym mocem wychodzę z mojego kilkumiesięcznego DA.

Obrazek

Galeria bs: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=478160
Galeria flickr: http://www.flickr.com/photos/64906018@N ... otostream/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wcześniejsze moce publikowałem na forum KMFL pod nickiem Legofan.

Pozdrawiam,
Lightnings Rider
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 13:55 przez Legofan, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

Domek przypomina mi trochę jakiś bajkowy, średniowieczny obiekt - taką chatkę z piernika. Chociaż faktem jest, że altanki na ogródkach działkowych typu "Sasanka" przybierają różne formy, ale gdyby nie opis i kolejne zdjęcia ze "współczesnym" ludkiem, tkwiłbym w przekonaniu, jak wyżej. Poza tym altanka to też nie to samo co nawet mała drewniana dacza byłego prominenta w miejscowości letniskowej. W tym domku miesza mi się za dużo form, szczególnie ze względu na rodzaj okien. Jeśli taka ornamentyka, to nie celowy zabieg, to ciut bym ją jednak uprościł i zbliżył do rzeczywistego obiektu tego typu. Z domkiem kłóci mi się też ogrodzenie - jest jakby za futurystyczne i za mroczne. Słupki sprawiają wrażenie, jakby były podłączone do prądu. Pomysł na ów płotek jest jednak ciekawy, ale do wykorzystania w innym kontekście. W domku podoba mi się za to komin (choć maława ta izba do komina) i rozwiązanie na okna w dachu. Koncepcja fajna, choć pogrzebałbym jeszcze co nieco (połać dachowa, balkon, weranda itp. - słowem elementy charakterystyczne). No i witamy Młodą Siłę :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-12, 11:50 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Sympatyczna konstrukcja, wiele ciekawych detali, ale z altanką to mi się wcale nie kojarzy ! Bez opisu pomyślałem, że to kapliczka na cmentarzu, grobowiec albo, jak pisał kolega wyżej, obiekt średniowieczno-mistyczny, siedlisko ciemnych mocy.
Gratulacje za ciekawy debiut !
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

UPGrade

#4 Post autor: UPGrade »

Bardzo fajna i dopracowana praca. Mi również kojarzy się z ciut dziwnym miejscem niezbadanych mocy. Jeśli miał bym się czepiać to wydaje mi się ciut za wąski... ale to pewnie z uwagi na brak klocków, nie mniej trochę tam musi być ciasno:)

Fajny debiut i czekam na kolejne prace! :)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#5 Post autor: Legofan »

Na początku był dach, później parter. Nie zastanawiałem się co to ma być konkretnie za budynek, ale chciałem, by miał dużo ozdób. Gdy skończyłem, myślałem co to by mogło być, i skojarzyło mi się z domkiem letniskowym, czy altanką. Dziwną, ale altanką.
Następnym razem postaram się by moc przypominał to, co ma przypominać ;).

Nie, starczyłoby klocków, ale miałem już z brązowych tylko zwykłe bricki.

Dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#6 Post autor: Kleymen »

Ciekawa, ciekawa budowla. Bardzo podoba mi się bryła tej chaty, która za nic nie przypomina mi domku letniskowego, te wznoszone są metodą decha na dechę bez szczególnej dbałości o walory estetyczne. A u Ciebie i kolumny i zdobienia...

Zmień trochę kolorystykę otoczenia, green na dk green, wyrzuć różowe kwiatki i posadź krwistoczerwone (możesz też pozbyć się wszystkich co pozytywniejszych barw), ta sadzawka i gładki chodniczek też są za radosne, dodaj zakapturzone i mroczne postaci oraz kamienny posąg. Będzie piękny chram.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#7 Post autor: Scrat »

Powiem krótko: wywal płotek i tego ludzika. Daj tam jakiegoś maga i wszystko będzie do siebie pasowało :) Trzeba by jeszcze poprosić moderatora o zmianę działu.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#8 Post autor: vacare »

Zgadzam się z przedmówcami.
To domek trochę z innej epoki...jak dla mnie wygląda on jak sauna hrabiego Draculi z Transylwanii.
Bardzo udana sauna....:)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#9 Post autor: Belfast »

Scrat pisze:Powiem krótko: wywal płotek i tego ludzika. Daj tam jakiegoś maga i wszystko będzie do siebie pasowało :) Trzeba by jeszcze poprosić moderatora o zmianę działu.
Tak jak napisał Scrat oraz jakieś mroczne drzewo by się zdało. Może jeszcze sowę na tej chacie....
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#10 Post autor: Legofan »

Obmyślam sobie co by poprawić, hmm jakieś czarne, uschnięte drzewko, sowę na dachu. A tu mi Belfast o mrocznym drzewku i sowie pisze :P. Wywalę płotek i ludzika. Może też coś jeszcze dodam? Zobaczymy.

Za kilka dni pojawi się poprawiona wersja.
I dzięki za komenty :)


Nowa wersja letniego domku (uroczyska) w pierwszym poście.
Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2011-07-25, 21:05 przez Legofan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ