Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kapliczka
Autor Wiadomość
bart 
VIP

Wpisy: 257
Wysłany: 2011-07-23, 19:23   [MOC] Kapliczka

Witajcie

Poniżej przedstawiam zdjęcia malutkiej budowli wykonanej w jeden wieczór ponad rok temu (trochę czasu leżakowała). Jest to moja pierwsza budowla prezentowana na forum LUGPolu. Do zbudowania tej kapliczki zainspirował mnie spacer z córką. Po drodze mijaliśmy właśnie taką kapliczkę otoczoną płotkiem i nieco zarośniętą różnoraką roślinnością. Nad minifigiem specjalnie się nie zastanawiałem - dodałem go, aby nie było za pusto. Galeria nie jest jeszcze upubliczniona, ale poniżej wstawiam bezpośrednie linki.

Mam teraz trochę odpoczynku od roboty więc może w wolnej chwili dobuduję jeszcze otoczenie - drzewa wokół kapliczki. Proszę o konstruktywną ocenę/krytykę i ewentualne porady, co można poprawić.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2011-07-24, 06:45   

bart napisał/a:
Nad minifigiem specjalnie się nie zastanawiałem - dodałem go, aby nie było za pusto.
A szkoda, bo zamiast niego lepiej wyglądałaby tu stara babcia niosąca kwiaty do kapliczki.
No i w kapliczce powinna chyba być figurka Matki Boskiej, albo innego świętego.
Sama kapliczka zrobiona fajnie. Użycie groszków sugeruje, że to polne otoczaki.

Deckard Cain 
VIP

Wpisy: 275
Wysłany: 2011-07-24, 15:30   

Sympatyczna scenka, taka urokliwa mnie się podoba, choć wyrzuciłbym tego krzaka z przodu bo moim zdaniu ciut zagraca całość. Ludek wygląda niczym turysta który przyjechał na wakacje na wieś i pozuje na tle starej kapliczki do zdjęcia. A drzewa na pewno dodadzą uroku tej scence.

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2011-07-24, 21:39   

Kapliczce zdałby się krzyż na daszku, acz nie jest obowiązkowy. Turyście może aparat wręczyć i torbę na ramię. Jak powiedziano wyżej musi być coś w kapliczce (krzyżyk lub figurka). Żółte groszki na płotku są "za nowe" jak na lekko obrośniętą już kamienną kapliczkę.
Pomysł fajny.

Belfast

Szachistka 

Wpisy: 44
Wysłany: 2011-07-24, 22:18   

Całkiem urokliwa kapliczka, ale brakuje mi tutaj czegoś w jej środku. Kapliczki zwykle nie są puste. Ten minifig trochę nie trzyma klimatu. Kapliczki kojarzą mi się z ciszą, skupieniem i spokojem, on mi do tego nie pasuje. Podoba mi się natomiast roślinność. Jest to na pewno bardzo zarośnięte miejsce, co nadaje wyjątkowy charakter. Sam pomysł jest bardzo dobry.

tybort 

Wpisy: 173
Wysłany: 2011-07-24, 22:30   

Kurcze, jak wy patrzycie? :) Przecież w środku stoi krzyż: na białym jumper plejcie jest DBG round plate, round brick, brick 1x1 ze studami na dwóch bokach i do niego przyczepione kafle 1x1. Niech będę wiewiórką przez następny tydzień, jeśli to nie układa się w krzyż.

Dioramka jest ok, ale moim zdaniem dużo lepiej by się prezentowała jako fragment większej całości. Wówczas szczegół w postaci całkiem fajnie zarośniętej kapliczki byłby bardzo smakowity.

Aha, dach mi się szczególnie podoba, nie wiem czemu :)

bart 
VIP

Wpisy: 257
Wysłany: 2011-07-24, 22:51   

W środku kapliczki rzeczywiście jest krzyż - nie wydał mi się niewłaściwy, bo parę razy kapliczki z krzyżami widziałem. Odnośnie uwag Zgrredka to wydawało mi się, że jakiś przechodzień może po prostu zatrzymać się przy tej kapliczce (stąd brak skupiania szczególnej uwagi na minifigu), jeśli zaś chodzi o figurkę świętego wewnątrz to rozważałem tą możliwość, ale do tej skali najlepiej wpisuje się "microfig" jak np. statuetki z trzech pierwszych serii minifigurek, a on zupełnie nie pasuje mi klimatem.

Kapliczkę cały czas trzymam. Nie rozkładam jej właśnie z tego powodu, że ładnie wpasowuje się w koncepcję dodatkowej ozdoby w większych konstrukcjach i jest stosunkowo uniwersalna - pasuje zarówno do teraźniejszości, jak i konstrukcji, które można zakwalifikować do "oddechu historii".

Wszystkie Wasze uwagi są cenne, więc jak będę stosował tą konstrukcję w czymś większym zapewne jeszcze się jej przyjrzę.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2011-07-25, 06:54   

Zauważyłem, że jest tam krzyż, ale figurka byłaby lepsza, bo jest bardziej powszechna.
bart napisał/a:
jeśli zaś chodzi o figurkę świętego wewnątrz to rozważałem tą możliwość, ale do tej skali najlepiej wpisuje się "microfig" jak np. statuetki z trzech pierwszych serii minifigurek, a on zupełnie nie pasuje mi klimatem.
Myślałem o figurce zrobionej z klocków. Zrobiłem taką kiedyś przy okazji kościoła do KZ 2010, ale niestety zdjęcie wyszło nieostre i nie ma go w galerii.
Składała się z tych trzech klocków:

Ten żółty włożony do góry nogami i wystaje tylko płaski koniec.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu