[MOC] Autodrom

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#16 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:O właśnie - jeszcze jakiś popsuty samochodzik mógłby stac rozebrany obok toru!
Był taki pomysł, ale upadł z powodu... wyczerpania się węży pneumatycznych.

MrPyrek

#17 Post autor: MrPyrek »

Ale czad. Chyba żaden MOC mnie jeszcze tak nie rozbawił. Znakomity debiut "zgrredek studio". Brakuje mi jeszcze jakiejś strzelnicy i zaparkowanego Subaru na złotych felgach albo Fiata 125p z metalowym spojlerem z tyłu. Rozbudowywać można do woli. Wszystko mi się tutaj podoba: i dach, i przyczepa, pojazdy, dobór i pozy ludzików. Rewelacja.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#18 Post autor: Innos »

Pomysł na ruchome samochodziki rewelacja, wykonanie i cała otoczka z klimatyczną przyczepką i obsługą takoż. Też widząc odwróconą ulicę od razu pomyślałem o magnesach, nie sądziłem jednak, że te klasyczne okrągłe magnesiki są dość mocne, przyszło mi do głowy, że raczej zastosujesz od spodu magnesy "lodówkowe", które są dużo mocniejsze. Ale skoro takie wystarczają, to tym lepiej dla konstrukcji, w której łatwiej ukryć te mniejsze.
A szeroko pojęty pomysł wesołego miasteczka daje bardzo duże pole do popisu, gdyby inne osoby podchwyciły to i dodały do Autodromu kolejne kilka atrakcji to, w kontekście trwających debat nad makietami na przyszły rok, niejako tylnymi drzwiami wprowadziłbyś Zgrredku nową makietę - Lunapark ;) A w skromniejszym zakresie - jak słusznie zauważasz, w makiecie miejskiej pasowałoby w sam raz (ewentualnie dodatkowe 1-2 atrakcje tego typu i jakaś ciężarówka, która to przewozi), dokładnie tak, jak to wygląda w większości polskich miast, gdzie regularnie pojawiają się takie obwoźne wesołe miasteczka i wciskają w jakieś dziwne miejsca, gdzie na co dzień jest kawałek nieużywanego trawnika.

Nexus 7

#19 Post autor: Nexus 7 »

Fantastyczny pomysl na jezdace ssamochodziki! Wykonanie, jak zwykle, rowiez najwyzszej klasy.
Zapowiada sie swietne wesole miasteczko na wystawe w Krakowie.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#20 Post autor: Kubrick »

Super!! Bardzo mi się podoba pomysł z samochodzikami, świetne jest to, że są zmotoryzowane i super, że do tego jeszcze zmieniają kierunek. Tylko do tego wszystkiego by pasowało, żeby się przy tej zmianie kierunku trochę bardziej o siebie obijały, może na chwilę traciły magnes pod kołami i za chwilę łapały następny - taka większa losowość ruchu. No i koniecznie częsta zmiana kierunku.
Da się? ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

kris kelvin

#21 Post autor: kris kelvin »

Rewelacja!!!
Nie będę się więcej rozpisywał bo i po co?
Myślę, że po tym co pokazałeś zbrodnią by było nie zrobienie makiety Wesołego Miasteczka w klimacie PRL. Albo jako oddzielną makietę, albo jako część Komuny Zdroju.


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#22 Post autor: Junior »

Genialne... moje ulubione miejsce w każdym wesołym miasteczku (tato! chodźmy na autka dobijane!! No prooooszę!), ileż to się czekało żeby Czesi przyjechali z tymi swoimi taborami jak był odpust parafialny. Panowie jeśli zbudujecie wesołe miasteczko właśnie w takim klimacie to będzie hit.

P.S. Biję pokłony za patent z magnesami i wytartą płytką odwróconą do góry nogami i za autka i za napisy z lampek i... nie no brak mi słów :D Dawno żaden MOC nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia :D
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#23 Post autor: misiek »

kris kelvin pisze:Rewelacja!!!
Nie będę się więcej rozpisywał bo i po co?
Ja zawsze slowem za mistrzem.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#24 Post autor: glaz_pimpur »

Pomysł boski. Wykonanie jak zwykle też. Jest silnik. Chyba czas zgredku abyś zbudował trialówkę:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#25 Post autor: zgrredek »

Innos pisze:przyszło mi do głowy, że raczej zastosujesz od spodu magnesy "lodówkowe", które są dużo mocniejsze
Nie przyszło mi to do głowy, bo nie mam takiego magnesu.
Kubrick pisze: Tylko do tego wszystkiego by pasowało, żeby się przy tej zmianie kierunku trochę bardziej o siebie obijały, może na chwilę traciły magnes pod kołami i za chwilę łapały następny - taka większa losowość ruchu. No i koniecznie częsta zmiana kierunku.
Da się? ;)
Da się. Trzeba tylko gwałtownie zmienić kierunek ruchu. Nie wiem tylko jak takie częste, gwałtowne zmiany kierunku wpłyną na silnik i mechanikę.
kris kelvin pisze:zbrodnią by było nie zrobienie makiety Wesołego Miasteczka w klimacie PRL. Albo jako oddzielną makietę, albo jako część Komuny Zdroju.
Nexus 7 pisze:Zapowiada sie swietne wesole miasteczko na wystawe w Krakowie.
Pewnie znajdzie się kilku chętnych, więc nic nie stoi na przeszkodzie.
glaz_pimpur pisze:Jest silnik. Chyba czas zgredku abyś zbudował trialówkę:)
Wciąż robię uniki, ale chyba nie oszukam przeznaczenia.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#26 Post autor: Jerac »

Doobre!

Słuchaj, zderzanie się bardzo łatwo załatwić - zrób więcej niż jeden "wirnik", i niech się obracają w różne strony.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Jerac pisze:zderzanie się bardzo łatwo załatwić - zrób więcej niż jeden "wirnik", i niech się obracają w różne strony.
Takie było pierwotne założenie (Sariel świadkiem, bo na integracji omawiałem z nim tę koncepcję z czterema wirnikami), ale magnesy są tak silne, że kiedy się mijały, to potrafiły się sczepić i zatrzymać silnik. To jest ciekawa koncepcja na "pobawienie się", ale nie zda egzaminu na wystawie, gdzie jest potrzebna bezawaryjna praca.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Genialna praca, autodrom jakby żywcem wyjęty z wesołego miasteczka. Świetny pomysł na mechanizm. Aż mnie naszła ochota by na czymś takim pojeździć :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

3dom pisze:Świetny pomysł na mechanizm.
Taki komplement z ust technicowca... Cóż... Mój dziadek był zegarmistrzem, może mam jakieś obciążenie dziedziczne, z którego nie zdaję sobie sprawy?

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#30 Post autor: Misaki »

Hehe przez 10 minut siedziałem i śmiałem się jak głupi w monitor. To ci się Zgredku udało :)

ODPOWIEDZ