[MOC] Autodrom

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#31 Post autor: bart »

Przełączanie kierunku wirowania może i udałoby się zrobić ale nagłe przełączanie silnika nie zapewni pracy przez długi okres (sprawdziłem w kontekście zupełnie innego zastosowania). Jeśli konstrukcja miałaby być uruchomiona non stop to przełączanie kierunku może być realizowane za pomocą kostki NXT. Jeden silnik napędza wirnik poprzez skrzynię biegów w której może być tylko dwa biegi do przodu lub w tył lub też wiecej jeżeli chcemy żeby samochodziki jeździły z różnymi prędkościami. Drugi silnik może służyć do przełączania biegów. Dodatkowo procesor w NXT może nadzorować żeby podczas przełączenia kierunku odpowiednio zmniejszyć obroty silnika napędzającego wirnik bo inaczej rozwalimy w którymś momencie mechanizm.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#32 Post autor: Emilus »

bart pisze:Dodatkowo procesor w NXT może nadzorować żeby podczas przełączenia kierunku odpowiednio zmniejszyć obroty silnika napędzającego wirnik bo inaczej rozwalimy w którymś momencie mechanizm.
Praktyka pokazuje coś zgoła odmiennego więc nie ma sensu teoretyzować, na dodatek błędnie.

Obłędna praca, wykonanie świetne, samochodziki super, ogólnie rewelacja. Masz co prawda jadowity i pełen błota, ale jednak mój głos na moc miesiąca

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#33 Post autor: Szachistka »

Nie ma wątpliwości co ma przedstawiać ten model. Pomysł z ruchem jest ciekawy, a wykorzystanie magnesów idealnie tutaj pasuje. Gratuluję wyobraźni!

rasch22

#34 Post autor: rasch22 »

to jest mój faworyt na MOCa miesiąca, obłędna praca, normalnie szok ;)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#35 Post autor: Miguel »

To jest niesamowite :) Aż przychodzą wspomnienia, jak to za dzieciaka się człowiek wyjeździł na takim autodromie. Każde karuzele* miały na stanie coś takiego.



-----
*- karuzele - określenie opisujące wszelki sprzęt do zadawania dzieciakom zabawy a rodzicom bólu w portfelu.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#36 Post autor: Chrupek »

mistrzostwo:)
I pomysł i wykonanie jest świetne!
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#37 Post autor: Sprinter »

Niesłychanie ładne i jak dobrze działa! :)
Świetna praca, gratuluje pomysłu i wykonania. Szczególnie ciekawie wyglądają te autka, jak zmieniają kierunek jazdy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#38 Post autor: Hezar »

Dołączam do zachwytów - nietuzinkowy pomysł i jego świetna realizacja zasługują naprawdę na gromkie brawa!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#39 Post autor: Neo »

To jeden z tych pomysłów, który można opisać krótkim określeniem 100/100 pkt
Gratulacje

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#40 Post autor: Misterzumbi »

Zachwyt!

Gdzies juz widzialem taki patent z magnesami, ale byl inaczej wykorzystany, magnesz byly podopinane do lancuchow i w ten sposob kreslily jakiestam esy floeresy i napedzaly miniaturowa ciuchcie.

Jedyne co bym zmienil to wykafelkowal bym guziki pomiedzy literkami "Autodrom", bedzie mniej "zabawkowo" i bardziej czytelne.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#41 Post autor: zgrredek »

Misterzumbi pisze:Jedyne co bym zmienil to wykafelkowal bym guziki pomiedzy literkami "Autodrom", bedzie mniej "zabawkowo" i bardziej czytelne.
Do tej pory nigdy nie korzystałem z dobrych rad, bo najczęściej MOC był rozebrany zaraz po prezentacji, ale tym razem skorzystam, bo faktycznie "malowane na biało deski" będą tu lepiej wyglądały. A Autodrom zapakowany w pudle czeka na podróż do Krakowa.
bart pisze:Przełączanie kierunku wirowania może i udałoby się zrobić ale nagłe przełączanie silnika nie zapewni pracy przez długi okres (sprawdziłem w kontekście zupełnie innego zastosowania). Jeśli konstrukcja miałaby być uruchomiona non stop to przełączanie kierunku może być realizowane za pomocą kostki NXT. Jeden silnik napędza wirnik poprzez skrzynię biegów w której może być tylko dwa biegi do przodu lub w tył lub też wiecej jeżeli chcemy żeby samochodziki jeździły z różnymi prędkościami. Drugi silnik może służyć do przełączania biegów. Dodatkowo procesor w NXT może nadzorować żeby podczas przełączenia kierunku odpowiednio zmniejszyć obroty silnika napędzającego wirnik bo inaczej rozwalimy w którymś momencie mechanizm.
Po kilkukrotnym przeczytaniu nawet zrozumiałem o co Ci chodzi, ale nie sprawdzę tego w działaniu, bo po pierwsze nie mam kostki NKT. No i nie wymagaj ode mnie zbudowania skrzyni biegów. Może kiedyś dojdę do tego, ale to będzie długa droga. Dla mnie ten mechanizm powinien być prosty i niezawodny chociaż przez dwa dni otwarcia. Jak się uda kilka tygodni to będzie świetnie.
Może zbudowałbyś jakąś karuzelę z zastosowaniem tej kostki NXT? Karuzel jest spory wybór; na pewno coś byś wybrał.
Emilus pisze:Masz co prawda jadowity i pełen błota, ale jednak mój głos na moc miesiąca
Ten jest dla mnie szczególnie cenny. Oprawię go i powieszę nad łóżkiem. Co wieczór będzie mi przypominał, że trial to moje przeznaczenie, przed którym nie ucieknę.
;o)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze, no i... za głosy.
:o)

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#42 Post autor: Mr.Z »

Nie głosowałem, AUTODROM przegapiłem i tylko MOC Miesiąca mnie tu przyciagnął.
Zgrredku, ciągnie Cię do Technica. Nie broń się, bo to najlepsza Twoja praca, jaką widziałem.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#43 Post autor: zgrredek »

Mr.Z pisze:ciągnie Cię do Technica. Nie broń się
Ja się nie bronię. Po prostu wcześniej nie wymyśliłem niczego do czego technic byłby mi potrzebny. Jak znów okaże się przydatny, to sięgnę po niego bez odrazy.

ODPOWIEDZ