[MOC] Jetquine

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

[MOC] Jetquine

#1 Post autor: Czymsim »

Dawno niczym się nie chwaliłem, bo albo nic nie robiłem albo po zbudowaniu i odczekaniu kilku dni przestawało mi się moje dzieło podobać.

A teraz miałem dobrą inspirację.

Obrazek

Pomysł narodził się, gdy trafiła mi się w saszetkach druga surferka i zastanawiałem się do czego można wykorzystać dwie deski z różowymi płomieniami. Uznałem, że robot-kucyk-pegaz to najlepsza opcja. I tak powstała Jetquine, dzieło equestriańskiej myśli technicznej.

Obrazek Obrazek

Da się nawet ustawić na tylnych nogach, jeśli podeprze się na ogonie.

Obrazek

I jeszcze w locie:

Obrazek
Obrazek

Lata dzięki turbinom na skrzydłach i w tylnych nogach. I dzięki magii oczywiście, jak to kucyk.

A teraz fragment tylko dla oglądających My Little Pony: Friendship is Magic, inni, nie rozumiejący magii przyjaźni (czyli pewnie większość na tym forum), niech lepiej nie patrzą:

Oczywiście potrafi przekroczyć prędkość dźwięku, ale tylko z normalnymi efektami, sonic rainboom jeszcze nie udało się uzyskać nawet inżynierom z Canterlot. Mimo, że jej nie dorówna, Jetquine nie odczuwa jednak żalu do Rainbow Dash. Jest nawet jej fanką.
Obrazek

Link do galerii

Przepraszam za marne zdjęcia, nie miałem czasu zrobić lepszych, postanawiam się poprawić przy następnych (a będą).
Ostatnio zmieniony 2011-07-27, 22:19 przez Czymsim, łącznie zmieniany 1 raz.
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jetquine

#2 Post autor: Dr. Ops »

Czymsim pisze: [...] Uznałem, że robot-kucyk-pegaz to najlepsza opcja. I tak powstała Jetquine, dzieło equestriańskiej myśli technicznej. [...]
Robot-kucyk-pegaz ? Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę :p
A tak na poważnie to bardzo zgrabne to dziwadło, a szczególnie nogi wraz z kopytami (:

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#3 Post autor: tybort »

Kjutaśne :D Najlepsze jest zdjęcie, na którym stoi na tylnych nogach. Pomysł na wykorzystanie desek ciekawy, ale mi się najbardziej podobają kopytka :)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Ciekawe konstrukcyjnie, natomiast temat zupełnie do mnie nie przemawia :(( może dlatego, że mam synów, a nie córki....
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Fajny. Najbardziej podoba mi się patent z ręką szkieletu wetkniętą w round bricka. Muszę zapamiętać.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Nareszcie nasze mecha-belville będą miały godne zwierzątko :D !

Pomysł ciekawy, ładne wykonanie i świetny patent na wykorzystanie desek serferek ;)

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#7 Post autor: Szachistka »

Ładne. Pomysłowe. Efektowne. Duże wrażenie robi zdjęcie jak stoi na tylnych kopytkach. Jest na swój sposób urocza, a jako że studiuję informatykę to podoba mi się bardziej niż typowe kucyki. Jak na tak mały moc jest dość skomplikowana. Podziwiam, bo potrzeba dużo wyobraźni, żeby coś takiego stworzyć.

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#8 Post autor: Czymsim »

Dzięki za pozytywne komentarze, cieszę się, że się spodobała pomimo niechęci do miniaturowych koni na Lugpolu :)
Belfast pisze:może dlatego, że mam synów, a nie córki....
Odkąd Lauren Faust zajęła się MLP to nic nie wiadomo, więc lepiej uważaj. Tym bardziej, że krążą pogłoski o puszczaniu kucyków w Polsce przez Cartoon Network lub Boomerang.
Mi na przykład jeszcze na początku tego roku nie przyszłoby do głowy, że będę miał... Zaraz ile ja tego mam?

Tak, mam... 10 (słownie: dziesięć) figurek kucyków, rezydujących koło moich klocków. Dobrze, że dla równowagi kupiłem sobie jeszcze ostatnio PotC, Ninjago i trochę minifigów.
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#9 Post autor: pitrek02 »

Pierwsze skojarzenie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JJbAT1wzS8U[/youtube]
:D

Śmieszne dziwadło, powiem szczerze. Podoba mi się. :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-28, 11:53 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#10 Post autor: Qbrick »

Dorób do kucyka jeszcze klockową Jolę Rutowicz :) A pomysł bardzo oryginlany.

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#11 Post autor: Czymsim »

Qbrick pisze:Dorób do kucyka jeszcze klockową Jolę Rutowicz :) A pomysł bardzo oryginlany.
Joli Rutowicz nie będzie, ale powstaje już drugi kuc, czerwony dla odmiany.
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#12 Post autor: Scaner »

Różowe deski surfingowe... potem wzrok mi się zawiesił.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#13 Post autor: Hegemon »

Mimo, że moja córa ma 7 lat i pełno różowych kucyków to jednak mnie to nie rusza. Może dlatego, że muszę to dziadostwo oglądać każdego dnia. Piękniejszymi kolorami są szarości SW albo czerwień pojazdów.

Zastanawiam się tylko co oznacza wyraz znajdujący się w tytule tematu.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Czymsim pisze:Tak, mam... 10 (słownie: dziesięć) figurek kucyków, rezydujących koło moich klocków.
A skąd je masz? Bo jak z początku nienawidziłem tego - o czym chyba pisałem w odpowiednim temacie nie-klockowym - tak jakiś czas temu sam się "zaraziłem". Siostra pokazała mi jeden i jedyny jak dotąd dubbingowany na polski odcinek i muszę przyznać, że ubawiłem się nieźle jak na takiego starego pryka.

Klockowy potworek całkiem fajny. Tylko ten róż na deskach/skrzydłach jakoś gryzie mi się z resztą. Gdyby dorzucić jeszcze jakieś drobne elementy w tym kolorze...
Ostatnio zmieniony 2011-07-28, 23:10 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#15 Post autor: Czymsim »

Hegemon pisze:Zastanawiam się tylko co oznacza wyraz znajdujący się w tytule tematu.
To chodzi o słowo "equine" czyli "koniowaty" z angielska. Nauczyłem się paru wyrazów związanych z końmi dzięki tej kreskówce.
A skąd je masz?
Przywitaj się z moją kolekcją:

Obrazek

Pierwsze cztery miałem z takiego zestawu z Lidla (były na dzień dziecka), za 34,99zł:

Obrazek

Kolejne kupowałem w saszetkach. Rzecz w tym, że nie tak łatwo je znaleźć (wszędzie są Filly Unicorn), w Lublinie byłem w obu Krzysiach i w Smyku, nie mają. Dwie kupiłem w Warszawie jak byłem, 9zł za sztukę, cztery następne w Świdniku: dwie w sklepie Be-Be w galerii Venus, 12zł za sztukę, dwie kolejne za 9,90zł w Happy Kids, też Venus.

One są niby losowe, ale bardzo łatwo je rozpoznać po numerkach. Takie same są jeszcze pojedynczo w pudełkach, gdzie widzisz co masz, ale są droższe.

Chyba, że chcesz te większe, z grzywami i ogonami do czesania (faceci też je teraz kupują, nawet fryzury układają, żeby wyglądały jak w kreskówce). Łatwo je znaleźć, nawet te z Friendship is Magic. Kosztują zwykle trzydzieści kilka złotych za pojedyncze.
Kirysowaty pisze:Tylko ten róż na deskach/skrzydłach jakoś gryzie mi się z resztą. Gdyby dorzucić jeszcze jakieś drobne elementy w tym kolorze...
Miałem taki zamiar, ale problem polega na tym, że nie mam różowych części. Myślałem też, żeby zrobić jej różowy cutie mark (czyli ten znaczek to mają na kucyki zadach), ale musiałbym mieć różowy papier samoprzylepny cz coś. Może później dorobię.
czym.tumblr.com

ODPOWIEDZ