30011 Police Dinghy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30011 Police Dinghy

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30011: Police Dinghy

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 16 + 1 zapasowy
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~8 zł do ~65 zł (MISB); Allegro: od ~9 zł do ~20 zł (nowy)

BrickLink, Brickset


Słowem wstępu

Ten niewielki zestawik promocyjny dodawany był swego czasu w wybranych sklepach z zabawkami jako gratis przy zakupie produktów Lego za pewną określoną kwotę. Jak to jednak zwykle bywa, dość spora ilość tych maleństw trafiła wkrótce na rynek wtórny - ot, jak choćby na nasz monopolistyczny, a zarazem najpopularniejszy w kraju portal aukcyjny.
30011 trafił do mnie tą drugą drogą, zaś jego zakup wytłumaczyć należy chwilowym i nieco trudnym do wyjaśnienia, tajemniczym impulsem ;^)


Opakowanie

Znakomicie wszystkim znana, przeźroczysta, foliowa torebka (z angielskiego kojarzona jako „polybag”) z obustronnym, kolorowym nadrukiem.
Przód zdobi bardzo ładne, bo podretuszowane zdjęcie, przedstawiające nasz model mknący po falach portowej zatoki. Całość uzupełnia logo producenta wraz z przedziałem wiekowym, numerem zestawu i logo serii. Szata graficzna typowa dla „City”:

Obrazek

Tylną powierzchnię tradycyjnie już zapełniono ogromem informacji i ostrzeżeń w różnych językach:

Obrazek

Za ciekawostkę należy uznać fakt, iż sama torebka na tle innych tego typu zestawów prezentuje się dość okazale: 17cm x 17cm (w przybliżeniu) to jak dotąd największy „polybag” z jakim miałem do czynienia.


Zawartość

Wewnątrz torebki znajdziemy instrukcję budowy oraz oczywiście garść elementów.
Sama instrukcja ma postać obustronnie zapełnionej, pojedynczej kartki wielkości mniej więcej formatu A5, gdzie pierwsza strona to w sumie sześć kroków budowy naszego modelu...:

Obrazek

... drugą natomiast stanowią reklamy innych zestawów serii, konkretnie lotniska i straży pożarnej:

Obrazek

Jeżeli chodzi o klocki, to otrzymujemy tu łącznie siedemnaście sztuk w ośmiu odmianach kolorystycznych („Blue”, „Dark Bluish Gray”, „Light Bluish Gray”, „Trans-Clear”, „Trans-Dark Blue”, „White”, „Yellow” i „Black”), których dodatkowa analiza częstości występowania nie wykazała obecności żadnych unikatów:

Obrazek


Model

… czyli jednoosobowa, policyjna łódź pneumatyczna z silnikiem zaburtowym i kokpitem sterowniczym.
Nie podejmę się próby analizy porównawczej z rzeczywistymi jednostkami tego typu (z tego co kojarzę, są one nieco większe) i daruję też sobie etapy budowy, która zajmuje raptem jakieś kilkadziesiąt sekund. Zamiast tego, proponuję przyjrzeć się całości bezpośrednio po budowie:
  • Minifig: Pewny siebie i odważny funkcjonariusz policji wodnej, ubrany w czarny, wodoszczelny mundur (jednostronny nadruk na torsie), do tego ciemnoszare rękawice i białą „bejsbolówkę” na głowie. Okulary słoneczne „na nosie” nie pozostawiają żadnych złudzeń - mamy do czynienia z prawdziwym twardzielem:

    Obrazek Obrazek

    Na wyposażeniu naszego policjanta znalazła się również obowiązkowa, żółta kamizelka ratunkowa:

    Obrazek Obrazek
  • Łódź: „Pompowany” kadłub, kokpit z kierownicą i niską szybą, po bokach para „kogutów”, a na dokładkę zaburtowy silnik wraz z barierką ochronną:

    Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
Na koniec jeszcze szybki rzut oka na element pozostały po budowie...:

Obrazek

... oraz nasz zestaw w całej okazałości:

Obrazek Obrazek


Słowem komentarza końcowego

30011 to niezwykle prosty, a przy tym bardzo poprawnie zaprojektowany zestawik, który - jak by nie spojrzeć - może się podobać. Ilość elementów z pewnością nie powali, jednak nawet to, co otrzymamy, może okazać się całkiem przydatne.
Model jako całość będzie stanowił nie lada gratkę dla każdego miłośnika serii, a jednocześnie interesujące uzupełnienie niejednego miasta „Lego”.
Kto zdecyduje się wydać te kilka złociszy, z pewnością nie powinien odczuć zawodu, komu zaś jeszcze uda załapać się nań jako „gratis”, będzie po prostu niemałym szczęściarzem.
Polecam.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Zestawik mały, ale fajny. Chociaż szkoda, że oba koguty w tym samym kolorze.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Hezar pisze:jego zakup wytłumaczyć należy chwilowym i nieco trudnym do wyjaśnienia, tajemniczym impulsem ;^)
Może tajemniczy impuls to brak typowych impulsów w tegorocznej ofercie? Ja pod wpływem takiego impulsu kupiłem na wspomnianym portalu jeden z polybagów jak odczułem legowy głód :)

Łódka bardzo prosta, pewnie większość z nas byłaby w stanie zbudować ją z posiadanych klocków. Co nie zmienia faktu, że nie można jej odmówić uroku.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Prościutki zestawik, a na fotkach bardzo fajnie się prezentuje. Z chęcią bym go postawił na półce :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

W zestawie najbardziej podoba mi się figurka policjanta, natomiast boli trochę brak unikalnych części.

Świetne zdjęcia, muszę rozważyć zakup niebieskiego tła!

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#6 Post autor: Lipek79 »

Mam ten zestawik. I jak na takie maleństwo, to powiem szczerze robi na mnie pozytywne wrażenie (jako jedyny zestaw policyjny z serii City). Aż nie mam sumienia go składać i leży sobie od dłuższego czasu w woreczku.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

Recenzja standardowa u Ciebie czyli świetna, ale perełką są zdjęcia - wszystkie wyglądają rewelacyjnie. Możesz zdradzić jak je robiłeś, wydaje mi się, że obiekty są bardziej wyraźne niż te prezentowane na Twoich wcześniejszych zdjęciach. Choć może to wpływ tego ślicznego, niebieskiego tła? Właśnie tło - to zwykły papier kolorowy?
Ostatnio zmieniony 2011-08-11, 09:09 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

nori pisze:... perełką są zdjęcia - wszystkie wyglądają rewelacyjnie. Możesz zdradzić jak je robiłeś, wydaje mi się, że obiekty są bardziej wyraźne niż te prezentowane na Twoich wcześniejszych zdjęciach.
Aparat ten sam, sposób robienia zdjęć również...
Tak się zastanawiam i dochodzę do wniosku, że najprawdopodobniej na lepszą jakość zdjęć wpływ mogła mieć bliższa odległość, z której pstrykałem te fotki, inne, nieco lepiej doświetlone pomieszczenie no i chyba rzeczywiście to tło.
Co ciekawe, moje zdjęcia przeważnie wymagają pewnych korekt w programie graficznym, a tu wystarczyło jedynie drobne rozjaśnienie całości i to nawet nie w przypadku każdej fotki.
nori pisze:Właśnie tło - to zwykły papier kolorowy?
To jest właśnie najciekawsze. Za tło posłużył taki oto zestaw: 1 + 2 ;^)

Dzięki za miłe słowa :^)

ODPOWIEDZ