Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7049 Alien Striker
Autor Wiadomość
KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2011-08-08, 23:54   7049 Alien Striker

7049 Alien Striker

DANE TECHNICZNE
Seria: Alien Conquest
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 42
Liczba figurek: 2
Cena: 17-20 zł (allegro)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Na wstępie pragnę podziękować m4rc1nowi i Dronce za pomoc w nabyciu tegoż zestawu oraz rh za udostępnienie zdjęć. W moim odczuciu jest on jednym z najlepszych z całej serii, należącym do grupy tzw. "must-have".

PUDEŁKO

Pudełko jest niewiele większe od impulsu. Na przodzie widnieje ilustracja przedstawiająca dzielnego żołnierza odzianego w super-mega-fajny kombinezon i celującego swoim niezwykle zaawansowanym technicznie pistoletem laserowym w aliena. Na jednym z boków pudełka znajduje się zdjęcie obydwu minifigurek oraz kasku w skali 1:1. Ciekawostką jest natomiast fakt, iż z tyłu nie ma żadnych ilustracji - tylko napisy w kilku językach ostrzegające wszędobylskie dzieciaki przed połykaniem małych elementów. Mi to na szczęście (raczej) nie grozi.

ZAWARTOŚĆ

Esencja zestawu. Warto zwrócić uwagę na osobno pakowaną główkę kosmity.

INSTRUKCJA

Instrukcja jest na wpół złożona. Pierwsza strona to powtórka ilustracji z pudełka. Następne pokazują, jak należy segregować części, złożyć ludziki oraz statek aliena. Po spisie elementów można zobaczyć niewielką reklamę serii oraz lego club.

LUDZIKI

W zestawie otrzymujemy 2 ludziki: Alien Trooper'a oraz ADU pilot. Nie oszukujmy się, to 2 główne powody, dla których nabyłem ten zestaw :>

Zacznijmy od aliena. Ten żabo-podobny stwór nie jest zbyt inteligenty - potrafi jedynie wykonywać rozkazy i niszczyć, co mu się nawinie pod ręką. Taka podstawowa jednostka bojowa obcych, z profilu wyglądająca jak space-dresiarz. Jego zadaniem jest wyszukiwanie ofiar i dostarczenie ich mózgów statkowi-matce, żeby podładować galaktyczne baterie. Wszyscy alieni podlegają rozkazom naczelnego dowódcy Hypaxxus'a-8.
Od strony technicznej nasz minifig jest idealnie skonstruowany. Tors zawiera pojedynczy, ale jakże szczegółowy nadruk. Nóżki to prawdziwe cacko (zwróćcie uwagę na podwójny nadruk na pasie)! W sumie trooper kojarzy mi się z taką jedną starszą panią, z którą miałem laboratoria - pewnie to przez ten wydłużony uśmieszek...

Nasz drugi minifig należy do grupy ADU (Alien Defense Unit), którego zadaniem jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Wyposażony w nowoczesny pistolet laserowy stanowi nie lada wyzwanie dla naszego ufoka. Ale oprócz solidnego sprzętu błękitny obrońca ma coś jeszcze - inteligencję!
Podobnie, jak wiele figurek ostatnio wyprodukowanych przez Lego, również i ADU Pilot posiada obustronną główkę - wyrażającą pewność siebie i nowy wyraz zdziwienia - jakby chciał się zapytać "jak to zabrakło amunicji?!". Przewspaniały tors i dopieszczone nóżki wieńczą to arcydzieło.

Warto również zwrócić uwagę na bolec w głowie ludzika, w którym już nie znajduje się znaczek podobny do logo mercedesa - nie ma żadnej dziurki! (czyżby zabezpieczenie przed wyssaniem mózgu przez obcych?)

ALIEN AIRCRAFT

Statek aliena to bardzo prosta i szybka do zbudowania konstrukcja, ale nie wygląda źle. Może nieco inaczej ulokowałbym skrzydła. Klocki, z których składa się pojazd wydają się użyteczne. Szczególnie jestem zadowolony z fioletowych i tych przezroczystych, niebieskich groszków, imitujących silniki. Zresztą statek i tak jest tylko miłym dodatkiem do zestawu ;)

POZOSTAŁE ELEMENTY:

Nie wiele tego, ale zawsze coś - fioletowy i przezroczysty groszek, dźwigienka i biała szybka.

CIEKAWE ELEMENTY:

Głowa aliena, kolorowe groszki, kask członka ADU, nowy pistolet oraz garść skosów.

DODATKI:

Alien i nowi kumple.

Jak to niewiele trzeba, żeby scenka nabrała całkiem nowego znaczenia :> ?

PODSUMOWANIE
7049 to jeden z najciekawszych zestawów całej serii - zarówno pod względem zawartości, jak i ceny. Bo kto by nie chciał niesamowitego aliena albo perfekcyjnie wykonanego członka ADU? A do tego otrzymujemy niewielkie latadełko - proste, ale ładne, składające się z dość interesujących części. Wadą zestawu jest to, iż obrońca minifigów posiada tylko jeden pistolet - nie obraziłbym się, gdybym otrzymał drugi zapasowy. Realnym konkurentem Alien Strikera jest 7050 - zestaw niewiele droższy, ale posiadający za to dużo większy asortyment.

OCENA

• ZA:
    + nowy pistolet
    + ciekawe części
    + wysoka bawialność
    + cena
    ++ alien
    +++ członek ADU
  • PRZECIW:
    - tylko jeden pistolet

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2011-08-09, 00:29   

Cytat:
- tylko jeden pistolet

Ale za to jaki. Scenkę z Mass Effecta można zrobić (zwykle gram szturmowcem albo inzynierem). TLC ostatnio ma dobre pomysły, jednak ciągłe produkowanie nowych alienowskich główek etc zaczyna być ciężkie, jeśli chce się zebrać wszystko. Z tej serii warto mieć głównie ludziki, tripod wydaje się być klimatyczny, reszta wygląda dobrze, jednak jest taka jakby...Agentowska. Te ciężarówki z lądującymi samolotami, helikopter...hm xD

Stateczek rzeczywiście całkiem spoko. I daje dużo ciekawych kolorków.

Te nowe główki...dziwna sprawa. Od jakiegoś czasu przechodzimy kolejną ewolcuję - od łysoli, poprzez dziurołowych po wklęsłogłowych. Najwyraźniej dzieci już nie połykają buziek xD

Recenzja bardzo fajna, zdjęcia porządne, ostatnio dajesz od siebie strasznie dużo Kukusie. Cóż cię tak napędza? Legorade? Legg Bull? Póki możesz, dziel się z nami swymi przemysleniami, recenzjami fajnych zestawów i mocami :)

lordofdragonss 
Krówkolub

Wpisy: 619
Wysłany: 2011-08-09, 06:05   

Nie zgodzę się. Zestawem must have jest zestaw z samochodzikiem- ma o wiele lepsze części i ładniejszego kosmitę (o ile te pokraki można nazwać ładnymi :D )

3dom 
Administrator

Wpisy: 5559
Wysłany: 2011-08-09, 07:00   

Kosmita jest uroczo-obrzydliwy. Nie zapoznałem się z opisem serii ale jak dla mnie wygląda on na takiego gangstera-cwaniaczka, co najmniej szczebel wyżej niż kosmita z 7050, ten drugi raczej wygląda mi na szeregowca.

Zestaw prosty ale wart tych kilkunastu złotych, głównie ze względu na figurki.

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2011-08-12, 22:13   

Piterko napisał/a:
Recenzja bardzo fajna, zdjęcia porządne, ostatnio dajesz od siebie strasznie dużo Kukusie.

Cóż mogę powiedzieć - staram się :) Ale dość już tego dobrego, czas wziąć się za budowanie a nie ciągłą obróbkę zdjęć ...

Piterko napisał/a:
Cóż cię tak napędza? Legorade? Legg Bull?

Same klocki są już wystarczającą motywacją :> Ale ja tak mam, że najpierw jest faza na budowanie, a potem na prezentowanie powstałych prac...

lordofdragonss napisał/a:
Zestawem must have jest zestaw z samochodzikiem- ma o wiele lepsze części i ładniejszego kosmitę (o ile te pokraki można nazwać ładnymi :D )

Kwestia gustu. 7050 posiada więcej ciekawych elementów, ale jest droższy. A mi figurki ADU oraz aliena wystarczą :>

3dom napisał/a:
Nie zapoznałem się z opisem serii ale jak dla mnie wygląda on na takiego gangstera-cwaniaczka, co najmniej szczebel wyżej niż kosmita z 7050, ten drugi raczej wygląda mi na szeregowca.

Według tego co piszą na stronie Lego, kosmita z 7049 jest zwykłym szeregowcem, natomiast jego koleżka z 7050 to już kategoria wyżej (pilot).

3dom napisał/a:
Zestaw prosty ale wart tych kilkunastu złotych, głównie ze względu na figurki.

Jestem podobnego zdania :>

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu