[MOC] Rudy jest szary

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

#31 Post autor: Mrutek »

dmac pisze: Pomysł na znacznie lepszą kopułkę dowódcy istnieje. Sęk w tym, że byłaby czarna, jedynie z ciemnoszarą klapą. Testowałem ten wariant, było gorzej.
A co to jest dokładnie?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

Mrutek pisze: A co to jest dokładnie?
Taka oponka odwrócona na lewą stronę, z round tile'em 2 x2 wetkniętym w środek.
Niestety, ciemnoszarych opon niet :) .

Aha, jeszcze słowo o zbiornikach: zbiornik rzecz nabyta, dlatego ich czarny kolor nam nie przeszkadza (choć pewnie byłyby ciemnoszare, gdyby produkowano oponki w takim kolorze). Co do długości - jest w pełni modyfikowalna. Mieliśmy też wariant z krótkimi zbiornikami na tylnej klapie (moim zdaniem był świetny, ale Borys wolał boczne).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#33 Post autor: dmac »

Przepraszam, że post pod postem, ale instrukcja budowy naszego T-34 jest już do pobrania – jako archiwum gotowych JPG-ów oraz jako plik MLCada. W przypadku używania MLCada mogą wystąpić braki elementów, bo nie tylko zainstalowałem sobie najnowszą bibliotekę części oficjalnych (z lutego bodajże), ale także kilkakrotnie dogrywałem części nieoficjalne. Kto bardzo chce je znaleźć, nie będzie miał problemu używając parts trackera na stronie ldraw.org. Otwarcie pliku Altogether.mpd spowoduje... wyświetlenie pustego ekranu :) . Żeby zobaczyć model, należy rozwinąć menu tzw. modelu aktywnego i wybrać „total.ldr” zamiast „untitled.ldr”.
Kilka ważnych uwag:
0) Każdy może pobrać sobie naszą instrukcję i zbudować czołg, na zdrowie. Prosimy jedynie, by w przypadku publikacji zdjęć (nawet zmodyfikowanego modelu) pojawił się w opisie tzw. credit.
1) Kolorem żółtym, zielonym i niebieskim oznaczone są elementy, których kolor nie ma znaczenia, bo i tak będą niewidoczne. Tak jest po prostu wyraźniej. Ale jeśli komuś przeszkadza, że w szczelinkach między klockami coś tam prześwituje, proponuję użyć czarnych, w większości dostępnych i tanich.
2) Kolorem czerwonym oznaczone są elementy, w które trzeba wetknąć kawałek flexa. Wiem, że jest jakiś sposób pokazywania flexów w modelach MLCadowych, ale ja go jeszcze nie opanowałem. Proszę więc sobie wyobrażać, że tam, gdzie jest czerwono – sterczy flex. (Chodzi o ośki niektórych kół, o podstawkę reflektora, o kopułki wentylatorów w tylnej części wieży... aha, jeszcze te króciutkie kawałeczki, na których umocowane są uchwyty z boku wieży, ale tam nawet się nie bawiłem w czerwień. No i pod zwiniętą plandeką, której nie widać .)
3) Uchwytów na wieży oraz lin holowniczych i anteny nie zrobiłem z braku umiejętności, ale sprawa jest oczywista, widać wszystko na zdjęciach.
4) Gumki, na których wiszą zbiorniki, należy skręcić w ósemkę przed włożeniem zbiorników, aby dobrze leżały w rowku między oponkami.
5) Szybka od Technic-figowego kasku służąca za obudowę jarzma karabinu maszynowego w rzeczywistości nieco się ugina wokół pociągowego kółka i wchodzi ciasno. Tylko na obrazku z MLCada wydaje się, że przechodzi przez sąsiednie klocki (chociaż w instrukcji jakimś cudem udało mi się tego nie pokazać :D ). Podobnie jest z bocznymi ściankami wieży, które bardzo trudno wymodelować w komputerze. Nawiasem mówiąc, doradzam budowanie bocznych paneli wieży w łapie i wsadzenie ich na miejsce w całości, a nie dokładanie części wg kolejności przedstawionej w instrukcji. Aha, mam wrażenie, że w rzeczywistości potrzeba o 4 ogniwa łańcucha mniej – gąsienice w MLCadzie wyszły mi jakby luźniejsze :).

Gdyby znalazł się ktoś chętny i biegły, bardzo chętnie zobaczymy też dobry render naszego czołgu!

Dzięki uprzejmości Szarikma:
Archiwum rar zawierające 179 stron instrukcji (pliki jpg) w rozdzielczości 800x600 oraz listę części
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/other/dmac/T34-rudy/Instrukcja_800.rar]znajduje się tu.[/URL]
Archiwum rar zawierające 179 stron instrukcji (pliki jpg) w rozdzielczości 1120x840 oraz listę części
znajduje się tu.
Projekt w MLCadowym formacie MPD znajduje się tu.

Miłej zabawy!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

Świetna robota, instrukcja niemalże jak oryginalna LEGO.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#35 Post autor: V1 »

Piękny!

Genialnie odwzorowana wieża. Fantastyczny pomysł, żeby użyć radaru jako dolnej części i tych zaokrąglonych 2x2 po bokach. Genialne stanowisko strzelca (co to za klocek?).
Świetny patent na mocowanie zapasowych ogniw i na mocowanie skosów-kratek.
Fajnie, że ma odwzorowany nieregularny rozstaw kół jezdnych.
I te wydechy...
Wieża mnie nieco szokuje - składa się z tylu pochyłych płaszczyzn, nie mam pojęcia jak to można zmontować.
Koniecznie muszę skorzystać z instrukcji...

Drzewka ładne, to rozjechane też pewnie było ładne :)
Podstawkę zrobiłbym w formie 'wysepki' z nieregularnymi krawędziami.

Tylko zbiorniki mi się nie podobają, może dlatego, że czarne, a może bo jeden długi, a nie dwa krótkie.

(Nierychliwie, lecz nieuchronnie :)
Ostatnio zmieniony 2011-10-04, 04:15 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#36 Post autor: Hezar »

dmac, pięknie dziękuję za instrukcję ;^)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#37 Post autor: dmac »

V1 pisze: (Nierychliwie, lecz nieuchronnie :)
I gdy już całkiem straciłem nadzieję... ;)
Dzięki za miłe słowa, Karwiku i Hezarze.

Jarzmo karabinu maszynowego to ten element. Pod nim wepchnięte małe kółeczko od pociągu, a za lufę robi śrubokręt :) . No, ale pewnie już sobie zajrzałeś do instrukcji :) .
Co do zbiorników - widzę, że dezaprobata jest dość powszechna. Zmiana długości nie jest żadnym problemem, gorzej z kolorem. Wciąż czekamy na ciemnoszare opony, kochane LEGO ;) . A zrobienie zbiorników standardową metodą, czyli z round bricków - wykluczamy, bo nam się ten patent mniej podoba. Kształt płyty bazowej rzeczywiście może zbyt pospolity; na szczęście już jej nie ma i jeśli pojawi się konieczność zbudowania nowej, pomyślimy nad czymś ciekawszym.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#38 Post autor: bart »

Dziekujemy !!!

Jak nie jestem fanem modeli wojskowych to po przejrzeniu instrukcji doszedłem do wniosku, że chcę go na półce :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#39 Post autor: V1 »

Przejrzałem instrukcję - nigdy nie korzystałem z przegubów z kulką.... Mam tylko 4 klocki z kulką i nie mam do nich nawet żeńskich odpowiedników... Muszę się w to zaopatrzyć.
Jarzmo karabinu maszynowego to ten element.
Od dawna się zastanawiam i sięgam wyobraźnią, co to może być - na to bym nie wpadł...

Dzięki za instrukcję - świetnie zrobiona i pouczająca :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#40 Post autor: dmac »

V1 pisze:Przejrzałem instrukcję - nigdy nie korzystałem z przegubów z kulką.... Mam tylko 4 klocki z kulką i nie mam do nich nawet żeńskich odpowiedników... Muszę się w to zaopatrzyć.
Wcale się nie dziwię, że nie masz, toż to Bionicle :) .

Ale powiem Ci, że gdy tylko stało się jasne, że właśnie ten patent nada się najlepiej do naszej wieży i gdy zacząłem sprowadzać części do T-34, od razu zamówiłem z 10 kompletów takich przegubów, z myślą o różnych IS-2, Panterach i innych takich :) . No, ale żeby nie było tak różowo, trzeba stwierdzić jedno: do budowania naprawdę dobrych brył tego typu niezbędne są jeszcze skrzydełka kafelkowe, a nie plate'owe, do tego z pełnym brzegiem, a nie z ząbkowanym. I z różnymi kątami nachylenia krawędzi. I długie na 2. I łukowate. (Mam nadzieję, że Adam to czyta ;) .)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ