8109 Flatbed Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#16 Post autor: Yogi »

Takie pytanie z troszkę innej beczki:
Jakie inne modele s serii Technic zmieszczą się na tej lawecie oraz widełkach??

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#17 Post autor: Filus »

Trochę szkoda, że nikt nie pokusił się o odpowiedź, mi również trudno na nie odpowiedzieć, tym bardziej, że pozostałem zestawy (modele) mojej kolekcji są w częściach. Rozstaw kół (i ich rozmiar) pasujących do widelca da się wywnioskować po zdjęciu (odsyłam do recenzji), laweta ma wymiary około 30 studów długości użytecznej na 17 studów szerokości. Jednak podać teraz zestawy, które będą pasować do tego. Ciężka sprawa...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Filus pisze:Trochę szkoda, że nikt nie pokusił się o odpowiedź, mi również trudno na nie odpowiedzieć, tym bardziej, że pozostałem zestawy (modele) mojej kolekcji są w częściach. Rozstaw kół (i ich rozmiar) pasujących do widelca da się wywnioskować po zdjęciu (odsyłam do recenzji), laweta ma wymiary około 30 studów długości użytecznej na 17 studów szerokości. Jednak podać teraz zestawy, które będą pasować do tego. Ciężka sprawa...
A to az tak trudno znaleźć? Chwilka czasu + BL, BS i mamy odpowiedź.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#19 Post autor: Filus »

Skoro wiesz jak szukać, to możesz udzielić na to odpowiedzi. Ja nie przypominam sobie, żeby była opcja wyszukiwania dopasowania do innego zestawu. Poza tym, zależy też, czego szukasz, możesz dopasować do tego małe zestawy, które skalą nie będą w ogóle pasować, ale na teraz podać zestaw Technic, który będzie pasować do lawety/widelca również skalą sporo komplikuje. Może zestawy 8292 lub 8052?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

Pojazdy takie jak 8230, 8408 i inne na tego typu kołach będą idealnie pasowac na widelec jak i na lawetę. 8296, 8829 i 8048 też powinny wejść. To tak spisane naprędce bo nie mam czasu teraz na to.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#21 Post autor: Freeman »

Kupiłem, złożyłem i jestem niesamowicie zadowolony :)
Cały zestaw zrobił na mnie ogromne wrażenie, a przede wszystkim ciekawie wykonane mechanizmy. Miło zaskoczył mnie rozmiar modelu, po przeczytaniu recenzji sądziłem że będzie mniejszy.
Ciężarówka jest moim pierwszym zestawem po dark age i myślę że nie moglem wybrać lepiej :)

Jeszcze mam pytanie do posiadaczy zestawu, czy po zbudowaniu głównego modelu zostały wam takie elementy jak na zdjęciu Filus'a?
Mi nie został ani jeden Light Bluish Gray Technic, Liftarm 1 x 2 Thick, za to zostało mi 5 a nie 4 Black Technic, Pin with Friction Ridges Lengthwise

Piotrek124
Posty: 6
Rejestracja: 2011-12-14, 18:57
Lokalizacja: Opole

#22 Post autor: Piotrek124 »

Autor recenzji w pierwszym poście napisał, że książeczki miał wrzucone luzem bez kartonowej wkładki, co dziwne ja miałem elegancko zapakowane z włożoną do worka tekturką usztywniającą. Po za tym tak samo jak u przedmówcy została mi inna ilość czarnych pinów, ciekawe skąd biorą się takie rozbieżności?
W samym modelu nie podobało mi się tylko to że nie można otworzyć lewej burty, co poprawiłem zamieniając niebielski pin 3L na czarny 2L. Co do kół to moim zdaniem bardziej w oczy rzuca się to, że są za szerokie niż że są małe.
Na lawetę można postawić model 5541 (Hot Rod) widoczny na jednym ze zdjęć w którymś poście jak i auto z zestawu 5581 (Magic Flash). Zwłaszcza ten drugi prezentuje się całkiem fajnie.
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 17:09 przez Piotrek124, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#23 Post autor: Yogi »

Freeman pisze:Jeszcze mam pytanie do posiadaczy zestawu, czy po zbudowaniu głównego modelu zostały wam takie elementy jak na zdjęciu Filus'a?
Mi nie został ani jeden Light Bluish Gray Technic, Liftarm 1 x 2 Thick, za to zostało mi 5 a nie 4 Black Technic, Pin with Friction Ridges Lengthwise
Mi też nie został żaden Light Bluish Gray Technic, Liftarm 1 x 2 Thick, ale o mały włos ominął bym go w instrukcji ;) - zapewne Filus opuścił jakiś punkt konstrukcji stąd ta nadwyżka.
Co do samych pinów, nie pamiętam już ile mi zostało...
Piotrek124 pisze:ciekawe skąd biorą się takie rozbieżności?
Zakładałbym że przez pośpiech w budowaniu :P
Każdy jak najszybciej chce skończyć budowę by zobaczyć jak będzie wyglądać efekt końcowy że gdzieś umknie mu jakiś klocek.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#24 Post autor: 3dom »

A nie ma przypadkiem zasady, że zostaje 1 pin/bush na woreczek, czyli np. 3 woreczki z czarnymi pinami 2L = 3 dodatkowe?
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#25 Post autor: Yogi »

3dom pisze:A nie ma przypadkiem zasady, że zostaje 1 pin/bush na woreczek, czyli np. 3 woreczki z czarnymi pinami 2L = 3 dodatkowe?
No z tego co mi się wydaje to tak jest. Ale nie ma reguły z innymi elementami tak jak w powyższym przypadku z Light Bluish Gray Technic, Liftarm 1 x 2 Thick, już nie raz zauważyłem że "elementy" które zostały po budowie różnią się z tym co jest w recenzji, najczęściej jest to niewłożenie elementu gdzieś w zestawie (ominięcie jakiegoś punktu lub elementu).
Ostatnio zmieniony 2011-12-27, 11:37 przez Yogi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#26 Post autor: 3dom »

Wniosek nasuwa się prosty - trzeba uważniej składać ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#27 Post autor: Filus »

Nie będę się kłócić odnośnie dokładności mojego składania. Ogólnie wydaje mi się, że dość dokładnie buduję, zawsze najpierw znajduje części ze spisu, potem wykonuję to, co jest w danym kroku, no ale mylić się jest rzeczą ludzką. Albo coś ominąłem, albo miałem jakiś bonusik;).
Ostatnio zmieniony 2011-12-27, 01:04 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ