Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
4641 Speed Boat
Autor Wiadomość
Miguel 
Licencja(t) na bezrobocie

Wpisy: 186
Wysłany: 2011-08-13, 22:33   4641 Speed Boat

4641 Speed Boat

Dane techniczne
Seria: City Podseria: Harbor
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 29 (wg Bricklink.com)
Liczba figurek: 1
Ceny: SMYK - 22,99zł. Alledrogo - od 24,50zł (z wysyłką) do 37,90zł (z wysyłką).
Bricklink
Brickset

Tytułem wstępu
Dziś (a dokładniej 13.08.2011r., o godzinie 23:26) chciałbym zaprezentować zestawik jakim jest mała motorówka.

Zacznijmy od pudełka - większe niż impuls, ale mniejsze niż... Unimog :P W środku ładnie wszystko upchnięte, nie na siłę, ale wszystko kupy się trzyma jak to mawiają, nic się nie przesuwa. Nie mamy do czynienia z przechowalnią powietrza, tak więc duży plus dla TLG. Zawartość pudełka to:
- instrukcja (nie znam się na rozmiarach, ale jest większa niż pudełko, więc jest złożona na pół), co ciekawe w instrukcji nie ma informacji przestrzegających przed mrożącym krew w żyłach straszliwym dywanem i od razu przechodzimy do sedna sprawy - czyli budowania;
- 2 woreczki (pół minifiga w jednym, drugie pół w drugim, i takie tam inne ciekawostki meteo);
- luzem znajdujemy 3 elementy kadłuba (i tutaj następuje moje, czyli recenzenta, rozczarowanie, które można opisać słowami "łeee, ale beznadzieja...". No myślałem, że to będzie taki mały kadłub... ot taki rarytasik).

Pudełko, czyli koń jaki jest każdy widzi.
Wspomniałem już o odpowiednim na moje oko rozmiarze. Co do wyglądu - standardowo.
- 1 zdjęcie na przedniej ściance, ukazujące model na tle portu, ponadto znajduje się logo producenta (a na której ściance się ono nie znajduje), logo serii, numer zestawu, wiek.
- 1 zdjęcie, pomniejszone tego z przodu, na prawej ściance
- 1 zdjęcie minifiga w oryginalnej skali na górnej ściance
- mała ściana tekstu na lewej ściance
- informacja o pochodzeniu komponentów owego zestawu zewsząd tylko nie z Chin (a coś mi się wydaje, że nie do końca jest tak jak być powinno, ale o tym będzie dalej)
- duża ściana tekstu na tylnej ściance

("Masło maślane" - pomyślał autor)
Klocki dla autora ciekawe
Red Aircraft Fuselage Curved Aft Section 6 x 10 Top

White Aircraft Fuselage Curved Forward 6 x 10 Bottom

Red Slope, Curved 6x1

Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots w kolorze czerwonym i czarnym

Trans Black Windscreen 3 x 4 x 1 1/3 Large Glass Surface

Budowa
Budowa składa się z pokaźnej liczby - 14 kroków. 15 krok to tak zwany krok "ładnego wyglądu", czyli prezentacja modelu. Budowa raczej nie nastręcza problemów. Złożenie modelu nie zajmuje nawet 5 minut (dorosłemu człowiekowi).

Zaczynamy od "Pana Motorówkowego" imieniem Zdenek* (samo wyszło przy składaniu i wkładaniu figa w "fotel").

Pan Zdenek - motorówkowy

Pan Zdenek i kumple z drużyny przed wyścigiem.

Pan Zdenek i kumple z drużyny w gotowości bojowej.

Jeśli chodzi o model motorówki, całość wygląda dość zgrabnie. Jedynie razi moment, w którym linia z Red Aircraft Fuselage Curved Aft Section 6 x 10 Top przechodzi w Slope Curved 6x1.

Pan Zdenek i jego czerwona rakieta...
Na uwagę zasługuje konstrukcja silnika, która składa się z 6 elementów a bardzo przypomina prawdziwy silnik :)

Ów rzeczona konstrukcja silnika.

Podsumowanie
Zestawik nabyłem całkiem spontanicznie. Trochę w przypływie fascynacji nowymi łódkami z serii City, a trochę przez to, że jakimś trafem bank mi oddał 25zł. Postanowiłem więc darowane pieniądze zainwestować w słuszną inwestycję. Kolejnym przyczynkiem, który popchnął mnie z pudełkiem w ręku wprost w objęcia kasy fiskalnej był ciekawie wyglądający kształt łodzi i podszepty umysłu, że możliwe iż zastosowano w niej mały unoszący się na wodzie kadłub. Niestety rozczarowanie było duże. Mimo to nie żałuję wydanych pieniędzy. Zawsze to klocki, a poza tym nie interesuję się kosmosem i w porównaniu z łazikiem księżycowym (w takiej samej lub podobnej cenie) wolę i tak motorówkę.

Zalety:
- minifigurka w Rajbanach, kolejny kombinezon Octan (może się przydać jako strój mechanika w Pit Lane)
- ciekawy wygląd i możliwe dopełnienie makiety portu/mariny

Wady:
- no ten kadłub nieszczęsny, nie daruję mu tej nocy.
- coś jest nie tak z czapką albo z główką, po prostu się nie trzymają - lekkie dotknięcie i już czapka spada minifigowi z głowy jakby co najmniej wiała "10" w skali Beauforta.

Tytułem ostatecznego podsumowania:
Ciężko opisać wady i zalety tak małego zestawu. Czy jest bawialny?? Możliwe, że tak jeśli dziecko ma bogatą wyobraźnię. Czy jest uniwersalny?? Zależy co przez to mamy na myśli - jako eksponat na półkę? w zestawieniu z modelem z 4643 ciekawy dodatek, ale żeby sam stał na półce - niekoniecznie...
Ostatnio zmieniony przez Miguel 2011-08-13, 23:36, w całości zmieniany 3 razy  

leń 
patentowany

Wpisy: 155
Wysłany: 2011-08-16, 20:04   

Zestaw jest nawet ładny. Ale czy kadłub czasem nie jest dziurawy? Może mógłbyś dołączyć zdjęcie od spodu?

3dom 
Administrator

Wpisy: 5473
Wysłany: 2011-08-16, 20:12   

Dawno nie było łódki jako regularny (a zwłaszcza nieduży) zestaw. Ciekawy pomysł na zrobienie motorówki z elementów samolotowych. Może kiedyś w przypływie legowego głodu się skuszę.

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2011-08-16, 20:33   

Odpowiednik "Sports Car" z lądowego City. Tak samo czerwony, tak samo opływowy i zaokrąglony. Wygląda nawet fajnie, choć trzeba szukać w cenach poniżej 20 zł bo inaczej się nie będzie opłacało.
Fajne jest to, że kurtki "oil-octan" wracają na trochę dłużej. I jak to fajnie nawiązuje do modeli z lat 90tych. W przypływie policyjnostrażackich zestawów z chęcią przywitam więc cywilną motorówkę wyścigową.
Jeśli jednak miałbym porównywać wrażenie to jednak skuter z 1996 robi lepsze pierwsze wrażenie. Ten zestaw wydaje się jakiś taki średnio bawialny. Nowe czapeczki i nowe główki zaś mają jakieś problemy z łączeniem się, to nie jest odosobniony przypadek.
Kolejna dobra recka.

Scarecrow 

Wpisy: 74
Wysłany: 2011-08-16, 23:44   

Recenzja konkretna i przyjemna jak na tak nieduży zestaw.

3dom napisał/a:
Dawno nie było łódki jako regularny (a zwłaszcza nieduży) zestaw.

Jak zobaczyłem recenzowany zestaw od razu skojarzył mi się z 6508 który, pamiętam z dzieciństwa. Chociaż on raczej wyglądem przypomina Airboat lub wodna policja, to jednak jakieś nawiązanie jest.

Miguel 

Wysłany: 2011-08-17, 18:01   

leń napisał/a:
Zestaw jest nawet ładny. Ale czy kadłub czasem nie jest dziurawy? Może mógłbyś dołączyć zdjęcie od spodu?

No własnie niestety kadłub nie unosi się na wodzie. Spód od samolotu ma dziurki

slope także:

Dlatego też nastąpiło małe rozczarowanie.
Ostatnio zmieniony przez Miguel 2011-08-17, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  

greenblue 

Wpisy: 183
Wysłany: 2011-08-21, 12:04   

Dziurki? No proszę was... spojrzałem w instrukcję do tego modeliku, i jedyne modyfikacje potrzebne by pozbyć się dziurek, to dwa plate'y: 2x3 i 2x6, przymocowane od góry zakryją wystarczająco dobrze te dziurki.
Inny problem za to się może pojawić. Mianowicie i tak będą się pod kadłubem zbierały bąbelki powietrza, które mogą przechylać łódkę na bok. Tak było z łódkami pirackimi jak je kilkanaście lat temu testowałem.
Ale dziurki... to nie problem.
Recenzja ok. Modelu nie kupię.

Edyta:
Sprawdziłem łódkę piracką, jednak ona pływa, dość mocno się zanurza bez załogi nawet, ale pływa.
Ostatnio zmieniony przez greenblue 2011-08-21, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  

Robert Reimus 

Wpisy: 63
Wysłany: 2011-09-05, 18:47   

Mam ochotę podsumować tą łódkę jednym słowem: fuj. Fuj fuj fuj. Dwuklockowy kadłub i trzy klocki na krzyż. Całość zbyt ulizana i prosta, żeby nie rzec prostacka.

Tak na oko wygląda z 67x gorzej od 6537 Hydro Racer (1994r.)

szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wpisy: 115
Wysłany: 2011-09-06, 00:08   

Robert Reimus, zgodzę się z Tobą, dla mnie są straszne zestawy które są montowane z kilku dużych elementów i koniec,
nie tędy droga

V1 
VIP

Wpisy: 2515
Wysłany: 2011-09-26, 22:20   

Widzę, że kamizelka ratunkowa w Twoim zestawie jest starego typu, mój młodszy syn dostał ten zestaw na urodziny (od starszego braciszka :) i ludzik ma nowy typ kamizelki, mimo, że na pudełku i w instrukcji jest narysowana stara.

Miguel 

Wysłany: 2011-09-26, 22:30   

V1 napisał/a:
Widzę, że kamizelka ratunkowa w Twoim zestawie jest starego typu, mój młodszy syn dostał ten zestaw na urodziny (od starszego braciszka :) i ludzik ma nowy typ kamizelki, mimo, że na pudełku i w instrukcji jest narysowana stara.

Ooo to chyba będzie podstawa do reklamacji :P chociaż z drugiej strony - nowy kapok mi się po prostu nie podoba :/

3dom 
Administrator

Wpisy: 5473
Wysłany: 2011-09-26, 23:11   

Miguel napisał/a:
Ooo to chyba będzie podstawa do reklamacji :P chociaż z drugiej strony - nowy kapok mi się po prostu nie podoba :/

Ale chyba u Karwika bo Ty dostałeś to co na pudełku i w instrukcji :P

szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wpisy: 115
Wysłany: 2012-03-01, 19:11   

V1, u mnie w zestawie również trafiła się kamizelka nowego typu.
Ludzik
Kamizelka

V1 
VIP

Wpisy: 2515
Wysłany: 2012-03-01, 22:05   

Cytat:
V1, u mnie w zestawie również trafiła się kamizelka nowego typu.

To cudownie, cieszę się razem z Tobą.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu