[MOC] Rynek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] Rynek

#1 Post autor: liwnik »

Obrazek

Fragment średniowiecznego rynku z budynkiem wagi miejskiej.

Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=481639
Pozdrawiam, Liwnik

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Fajne ale napisalbys cos wiecej: co to jest waga miejska, czym sie charakteryzuje jakie jest jej znaczenie dla miasta itd. I moze jeszcze pokazalbys ja w akcji.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Motyw z wagą miejską super. Ale przydałby się właśnie... jakieś wagi:D większy ruch, kupcy. A wszakże budynek wagi miejskiej w średniowiecznym mieście odgrywał bardzo ważna rolę, gdzie były podane długości miar itd. A wiadomo jak to średniowieczu... niemal w każdy regionie różniły się od siebie i to znacznie.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Pomysł na rynek super, sympatyczne budynki tylko zbyt "nowe" i za idealne. Brakuje jakiegoś życia, ducha, czegoś..... rynki to miejsca tętniące życiem.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Ryneczek bardzo urokliwy i z klimatem, choć budynki są troszkę przymałe co jednak nie przeszkadza. Kamieniczka szachulcowa z przechyloną pod kątem bordo elewacją jest cudna.
Czyżby w jednym z okien mała denfenestracja? :-) Co do wagi miejskiej polecam obejrzeć dobrze zachowaną w Pasłęku - pokrzyżacka :-)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

A gdyby ktoś chciał się pobawić już w renesans to polecam Dom Wagi w Nysie z lat 1602-1604 wybudowany na zrębach wcześniejszej gotyckiej kamienicy. I zdecydowanie brakuje mi tutaj jakieś silnej dominanty w postaci wieży ratusza z zegarem bądź kościelnej.
Ostatnio zmieniony 2011-08-20, 10:32 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#7 Post autor: liwnik »

Dzięki za komentarze.
Chciałem dodać jeszcze jakieś stragany, ale wtedy robiło się zbyt ciasno i zrezygnowałem z nich. Budynek wagi jest w środku pusty więc nie ma co pokazywać, ale pewnie jeszcze kiedyś do tego tematu i wtedy zbuduję wnętrze.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#8 Post autor: Sorrow »

Fajna diorama, fajne budynki, fajne niektóre ujęcia (np. kot goniący szczura) i fajnie dobrane ludziki... Ale całość traci przez brak dynamiki. A dynamiki brakuje przez to, że większość minifigów stoi prosto i patrzy przed siebie. Gdybyś zaprosił Karwika, żeby ustawił Ci ludziki, byłoby idealnie;)

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#9 Post autor: vacare »

Stragany nie byłyby takie złe - dodatkowy klimat wręcz wskazany :)

Niuansik w stronę dachów - takie trochę na jedną modłę zrobione i ta ich czerń...brr!!,
która rzuca się w oczy już za pierwszym spojrzeniem...a inne odcienie??

ale suma wszystkich sum: scenka piykno :D

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#10 Post autor: liwnik »

Testowałem też czerwone dachy, ale mi się nie podobały.
Pozdrawiam, Liwnik

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: Greg »

Podoba mi się całość. Bardzo fajna zabudowa szachulcowa. Powtórzę za resztą że przydałoby się trochę bardziej zaanimować całe towarzystwo :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Trochę życia faktycznie by się tu przydało. Nawet te ludziki, które teoretycznie idą to też stoją. Jedyna dynamiczna scenka to wypadanie kolesia z okna, ale pomimo, że pewnie krzyczy, to nikt nawet głowy nie podniósł do góry. A krzyk powinien mieszczan elektryzować, bo to zapowiada przeważnie jakieś darmowe widowisko. A pechowiec krzyczy dosyć długo, bo czapka zdążyła spaść na ziemię, a nawet straż miejska nie zainteresowała się krzykiem.
Czarne dachy nie przeszkadzają mi. Może tu i ówdzie przydałaby się jakaś ciemnoszara wstawka dla przełamania monotonii.
Budynki podobają mi się, ale dopiero powyżej parteru. Partery są za mało zróżnicowane. Wystarczyło w jednym dać wstawki dk gray, a w sąsiednim dk tan i już byłoby lepiej.

Aaa... Zapomniałem o najważniejszym; przy wadze miejskiej w narożnikach powinny być filary. Inne możesz dać gęściej czy rzadziej, ale w narożnikach muszą być.
Ostatnio zmieniony 2011-08-20, 16:56 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#13 Post autor: bart »

Ja napiszę, że mi się po prostu podoba :) Widać, że się napracowałeś nad tą konstrukcją.

rasch22

#14 Post autor: rasch22 »

Już od dawna nie mam czasu (częściej), lub chęci (rzadziej) na to by pobudować, dlatego jakże fajnie jest zobaczyć coś tak dużego ;) i przyjemnego dla oka ;)
Podoba mi się narożne wejście do kamienicy, gdzieś kiedyś już takie coś widziałem ale na śmierć o tym zapomniałem a bardzo przydatny patent ;) Może gdy w końcu zacznę coś budować go wykorzystam ;) Budynek wagi miejskiej całkiem niezły ;) choć faktycznie przydało by się trochę opisu ;)

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#15 Post autor: vacare »

a tak sobie myślę....
bo tak patrzę
i patrzę
i patrzę...
Może pomyślałbyś nad/ lub coś w tym stylu

http://eksplorator.feen.pl/viewtopic.php?t=1422

studnia...????

Polecam do całokształtu :)

ODPOWIEDZ