[MOC] Kraksa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#31 Post autor: zgrredek »

Misterzumbi pisze:Zywa latarnia? Dobze ze nie uciekla przed tym samochodzikiem...
Takie latarnie nie uciekają, ale wręcz wyskakują na jezdnię.

Ta właściwie jest już nieżywa.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#32 Post autor: Dr.Green »

Offtopic :)

Policjant zatrzymuje samochód na autostradzie. Okno uchyla roztrzęsiona blondynka.
- Co pani wyprawia? Jeździ pani od prawej do lewej krawędzi jezdni jak pijana!
- Panie władzo - coś strasznego, tak się przeraziłam! Jadę sobie spokojnie, aż tu nagle przede mną drzewo! No bałam się potwornie, że w nie uderzę, więc skręciłam gwałtownie w prawo. A tam kolejne drzewo na wprost a ja na nie jadę! Więc skręciłam jeszcze mocniej w lewo, a tam kolejne drzewo, więc znowu skręciłam, żeby nie uderzyć…
Policjant zagląda do samochodu i mówi:
- Spokojnie, proszę pani. To tylko odświeżacz powietrza!
Dr.Green

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#33 Post autor: Innos »

Skrzyżowanie kobiety i ryby to syrena, a skrzyżowanie mężczyzny i bociana... widać w tym MOCu :P Wybacz zgrredku, ale to jest pierwsze, co tu zobaczyłem, i o ile groteskowa tap madl może mieć takie nogi, to u normalnych ludzi(ków) to nie pasuje... (tak tak, wiem, artysta musi wzbudzać kontrowersje.. ;))
Ale cała reszta rewelacja, motocykl świetny, latarnia też mnie urzekła, no i ten samochód, bardzo udany, realistyczne rozbity - brawo! No i jeszcze ten balonik, który był swoistą zapowiedzią całego MOCa. Oczywiście całość trafi na wystawę (do makiety?) ?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#34 Post autor: zgrredek »

Innos pisze:Oczywiście całość trafi na wystawę (do makiety?) ?
Na makietę na pewno nie, bo nie ta skala. Do gabloty też pewnie nie, bo jest to MOC "niewystawowy"; przy lada drgnięciu świnia wypada z bagażnika, a motor się przewraca.
Chyba, że samo auto z latarnią jako martwa natura?

Co do nóg to przyjmijmy, że to takie karykaturalne przedstawienie postaci.
Coś a'la Szancer:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-09-21, 10:00 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#35 Post autor: Innos »

Tak też podejrzewałem, że może być zbyt delikatne, stąd pytanie. Ale sam koncept rozbitego auta wart jest pokazania, nawet jeśli bez scenki rodzajowej. Chociaż na osobną scenkę można by pewnie jakieś małe oszustwo zastosować i jakoś tam od tyłu przyczepić luźne elementy, świniaka, motocykl, i może nie byłoby tego widać.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#36 Post autor: Miszel »

W zasadzie wszystko zostało już powiedziane także nie wniosę tu żadnych nowych mądrości, ale praca tak bardzo mi się podoba, ze muszę dołączyć się do gratulacji! Świetna scenka!
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#37 Post autor: Methos »

Wkomponowanie auta w lampę - genialne. Elementy rozbitej szyby - taki szczególik a cieszy. Element zaczepek (nogi) dodają uroku i humorystyki całej scenie.
Brawo!

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#38 Post autor: Drumleg »

W temacie zostało już bardzo dużo powiedziane. Dla mnie jest to praca, gdzie rządzi przede wszystkim pomysł. Ty dodałeś do tego jednak jeszcze świetne wykonanie. Czuć PRL. Co prawda bieda wtedy była, ale materiału na portki, raczej aż tak nie żałowano ;) Mimo to, pomysł z gatkami bardzo ciekawy. A bruk...? Chociaż faktycznie może lekko za "wydatny", ale dobrze odzwierciedla realia. Widać, że technika tego "street-art'u" odgrywa w Twoich, Zgrredku, pracach znaczącą rolę :) Gratuluję kolejnego, trafionego w 10 pomysłu.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Mrutek

#39 Post autor: Mrutek »

Rewelacyjna praca. Pamiętam jak uciekaliśmy pewnej zimy Syrenką ze świnią w bagażniku przed SKOTem... Innym razem nas zatrzymali, ale chcieli tylko podjechać kawałek.
Ta adrenalina...
Łza się w oku kręci...
PS
Minispódniczki fe-no-me-nal-ne!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#40 Post autor: zgrredek »

Napisałem na początku, że "ten pomysł chodził za mną od dość dawna". Sprawdziłem w moim szkicowniku, że pierwsza myśl o zbudowaniu rozbitego auta zaświtała mi w głowie wiosną 2008 r. Tyle, że wtedy auto miało być na lawecie. Koncept wpasowania w latarnię ma równo rok. Jak widać "cykl produkcyjny" jest u mnie dosyć długi. Choć właściwie to wina dłuuugiej kolejki pomysłów.
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze. Idę sprawdzić co tam teraz czeka w kolejce.

ODPOWIEDZ