[MOC] MAZ 535

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] MAZ 535

#1 Post autor: Nexus 7 »

MAZ 535 czyli ciezki ciagnik artyleryjski z Minskich Zakladow Samochodowych. Pojazd znany z defilad na placu Czerwonym w Moskwie gdzie holowal rakiety miedzykontynentalne z glowicami jadrowymi.

Obrazek

Obrazek

Nie towarzysze, nie wolno fotografowac!
Obrazek

Na poczatek wersja ze skrzynia ladunkowa czyli 535. Model powstal w kolorze LBG bo budowanie w tym odcieniu to sama przyjemnosc; nie trzeba sie zastanawiac czy potrzebny klocek w ogole istnieje. Mimo ze konstrukcja wyglada na dosc prosta to spedzilem nad nia wyjatkowo duzo czasu. Kilka razy calosc zostala radykalnie przebudowana. Na przyklad pierwsza wersja byla szeroka na 10, a ostateczna ma 11 studow. Albo rama w zielonym ciagniku: czesc widoczna jest szeroka na 4 study a ta pod nadwoziem juz na 5.
Wyszlo niezle ale pozostal jakis niedosyt.

Odslona druga czyli „Zielono mi”
Podstawowym i typowym kolorem ciagnikow MAZ 535 jest zielony. Jest to odcien jasniejszy od naszego Dark Green ale ciemniejszy od Sand Green. Oczywiscie dostepnosc jakichkolwiek zielonych klockow jest mocno ograniczona wiec po dluzszej analizie zdecydowalem sie na Sand Green. I niestety dopiero po zbudowaniu go okazalo sie wersja Sand Green wyglada kiepsko. W tej sytuacji nie pozostalo nic innego niz sprobowac z Dark Green i oto MAZ 535B czyli ciagnik siodlowy. Czestym zastosowaniem bylo holowanie naczepy do przewozenia czolgow.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoja droga warto sie zainteresowac produktami MAZ, bo zrobiono tam wiele niesamowitych pojazdow, glownie „ciezarowek” na potrzeby wojsk rakietowych Armii Czerwonej.

Wiecej w Galerii

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#2 Post autor: jerryp »

Ten zielony to mi jakoś nie pasuje ale szary jest świetny. Te serki na krawędzi dachu w zielonym to ze względu na brak slope'ów w szarym kolorze?

Edit:
Na tym ostatnim zdjęciu wygląda jak nie klockowy a naczepa jest obłędna.
Ostatnio zmieniony 2011-09-21, 20:13 przez jerryp, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Co za baran skasował mojego posta???
Chciałem być pierwszy, potem coś dopisać, skrytykować, albo pochwalić, a tu co???
A potem płacz i zgrzytanie zębów, że ludzie nie komentują.

Samochód bardzo mi się podoba. Szczególnie koła, kabina, paka, naczepa i ludzik.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Patrze, patrzę i za nic nie mogę dojść do tego dlaczego widzę lokomotywę, a nie MAZa.
Coś z proporcjami przodu jest nie tak; albo zmniejszyć obszar między szybą a zderzakiem, albo podwyższyć szybę?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#5 Post autor: Waler »

No no, robi wrażenie nawet w skali minifig. Takie coś by sie na trial przydało :P Generalnie rosyjskie konstrukcje były proste i kanciaste, więc do zbudowania z klocków jak ulał. Trochę przednie światła jakby miały za małą odległośc między sobą. Ten stud szerzej.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Nexus 7 pisze:Pojazd znany z defilad na placu Czerwonym w Moskwie gdzie holowal rakiety miedzykontynentalne z glowicami jadrowymi.
Według niektórych źródeł (których nie podejmę się tutaj przytoczyć) były to jedynie atrapy takich rakiet ;^)
M_longer pisze:Coś z proporcjami przodu jest nie tak; albo zmniejszyć obszar między szybą a zderzakiem, albo podwyższyć szybę?
Zmniejszyć obszar między szybą a zderzakiem i rozsunąć przednie światła o odległość jednego studa.
Nexus 7 pisze:Odslona druga czyli „Zielono mi”
To właśnie ta wersja, szczególnie z naczepą, zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu :^)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#7 Post autor: misiek »

Przód jest rzeczywiście troche za wysoki. Wg zdjęcia które pokazał Longer, maska jest wysokości szyby. Zderzak przesunął bym do tej linii, gdzie jest zielony klip po środku i będzie baja.

Cała reszta super. Mogłeś dodać jeszcze naczepę z wielką rakietą z czerwoną gwiazdą :)
FREE HUGS :D

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#8 Post autor: Xsysiek »

Rewelacja! W zielonym wydaniu jest po prostu fantastyczny! To kiedy MAZ 543 lub MZKT 79921?

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

M_longer pisze:Coś z proporcjami przodu jest nie tak
Myslalem ze przejdzie :-) Wiem, ze jest troche nie tak w stosunku do oryginalu.

Zmienic mozna na przyklad tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Szary jest jak najbardziej, ale mi podchodzi zielony, jednak to militaria.

Przemontowal bym go jednak, zwiekszyl odstep miedzy swiatlami, dodal tam to trzecie swiatlo, choc nie bylo go w kazdym MAZie, sprobuj tego elementu prosze:

Obrazek

Mysle ze bedzie bardzo fajnie tam wygladal. trzeba troche pokombinowac zeby go tam wcisnac ale dasz rade.
O zderzaku juz wiesz... Ja twierdze ze jest on po prostu za nisko.

Szyba powinna byc zdecydowanie taka jak na wersjach z pierwszego posta, absolutnie je nie poprawiaj "do gory". Bardzo przeszkadza mi tez dzielenie szyby calym brickiem, czy trzema plytkami. Dach bym obnizyl o plytke jakby sie dalo...
Tak samo wzial bym te curved slope z wersji szarej na dach, wyglada wysmienicie, wiem ze sa tylko z nardrukiem, ale taki specyfik do polerowania plyt ceramicznych (kuchenek) i zchodzi w ciagu sekund. Poprawi wyglad potwora o 99,9%.
Zmienil bym tez te gladkie po srodku kol, caly samochod jest dosc detalobiedny, i piasty duzo daja. Albo odwrocone 2x2 z roundplatem po srodku, albo z takim okraglym co robi za hantle w minifigach? Bylo by o wiele lepiej.

Swoja droga to lasil bym sie na zdjecia rozmontowane, bo calkiem przypadkiem stoi tu czolg Dmaca, i az sie prosi o sesje z tym gratem.

Edyta podpowiada ze brak rury wydechowei i tlumika po prawej stroni, i jakze waznego dla calej mordy pojedynczego swiatla na dachu! Pozatym zawsze lubilem najbardziej te paradowe kolory, pokusil bym sie o biale pasy na rancie blotnikow zeby rozluznic sylwetke.
Ostatnio zmieniony 2011-09-21, 22:20 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 3 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#11 Post autor: pit »

Ja bym chyba zrezygnował z tych obłości na dachu i z przodu, dzięki temu dach byłby wysoki na dwie płytki i można by wysunąć przód o płytkę do przodu względem szyby.

Zielony lepszy.
Podniesienie zderzaka znacznie poprawia proporcje.
Pozdrawiam,
Piotrek

Nexus 7

#12 Post autor: Nexus 7 »

Dzieki za uwagi! Jedna rzecz jest pewna - cos nie gra z proporcjami przodu. Pomysle jeszcze i sprobuje pokazac za pare dni co z tego wyszlo. Wezme tez pod uwage rady Zumbiego, wydaja sie miec sens :-)
Tak czy inaczej bedzie ciag dalszy. (Zeby potem nie bylo ze nie uprzedzalem.)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Nawet bez ciągu dalszego model jest świetny. Najlepszy byłby miks szarego z zielonym - tzn. światła jak w szarym a buda i kolorystyka z zielonego. Co to za opony i na jakich felgach siedzą?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Mr.Z »

takie
Ha! Wyprzedzić Longera - bezcenne.

Ciemnozielony rządzi. Razem z naczepą wymiata.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Dzięki Zet.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ