30023 Lighthouse

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

30023 Lighthouse

#1 Post autor: nori »

Obrazek

30023 Lighthouse

Budynki w mikroskali mają swój niezaprzeczalny urok. I najwyraźniej TLG zdaje sobie z tego sprawę, patrząc na prężnie rozwijającą się serię Architecture, wiele zestawów promocyjnych w stylu opisywanego niedawno [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15194]3300005 Copenhagen[/URL], czy też zapowiedź 10230 Mini Modulars. Na szczęście, w normalnych seriach także można znaleźć coś miniaturowego.

Seria: Creator
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 25
Figurki: -
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 14 x 16 cm
Cena: 10-30 PLN (BrickLink)

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Opakowanie to woreczek, czyli tzw. polybag, w zupełności wystarcza by przechować ledwie 25 elementów i małą instrukcję.

Obrazek

Jako ciekawostka, z tyłu opakowania podano kod do wprowadzenia na stronie LEGO Clubu. Niestety coś chyba nie styka, gdyż po wpisaniu kodu system twierdzi, że takowego nie zna.

Obrazek

Instrukcja w formie pojedynczej kartki szybko i bezproblemowo prowadzi poprzez budowę konstrukcji. Na jednej ze stron instrukcji starczyło nawet miejsca na reklamę trzech zestawów z serii Creator. Co mnie zdziwiło, wśród reklamowanych produktów nie ma zestawu 5770 Lighthouse Island, a to właśnie do niego, można by stwierdzić, miniaturka najbardziej nawiązuje tematycznie.

Obrazek

Obrazek

Cała konstrukcja powstaje dosłownie w ułamku sekundy. Wygląda to nasze cudo całkiem zgrabnie, choć maciupki domek przy podstawie prezentuje się wprost karykaturalnie w stosunku do samej latarni morskiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby potraktować to jako maleństwo do postawienia na biurku, czy na monitorze, to w takim przypadku spełnia swoje przeznaczenie. Jako uzupełnienie kolekcji w mikroskali, czyli zestawów Architecture czy specjalnych: czemu nie, nawet w miarę komponuje się ze wspomnianymi seriami. Mimo to zestawik raczej nie zachwyca, owszem, nie odstrasza, ale absolutnie żadnej euforii nie budzi. A malutki domek w stosunku do dość ociężałej konstrukcji samej latarni, przynosi mi na myśl takie skojarzenia, że Sigmund Freud miałby z nich niezłą bazę do analizy.

Obrazek
pozostałość po budowie, czyli dwa elementy zapasowe
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Jak dla mnie jeden ze słabszych polybagów spośród ostatnio wydanych. Proporcje mocno zachwiane, z podobnej ilości klocków z pewnością dałoby radę zrobić lepszą latarnie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

Z całego tego zestawu, najbardziej zaciekawiła mnie obecność tego elementu.
Nie jestem jakimś specem od latarni, proszę więc nie kwitować śmiechem mojego pytania: Czy zastosowanie tego klocka można wytłumaczyć jakimś konkretnym powodem? Czy może zestawik łączy się dzięki niemu za pomocą pina z innymi, podobnymi "Creatorami"?

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wawrzino »

Wydaje mi się, że ma imitować okno, ale głowy bym nie dał ;)
Skala bardzo źle dobrana, monstrualna latarnia, miniaturowy domek... a wystarczyłoby dodać max 3 klocki, żeby rozbudować domek i już by to lepiej wyglądało.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#5 Post autor: Dr.Green »

a moze to nie domek :) tylko np komorka na narzedzia :) nie wiemy co autor mial na mysli :)
Dr.Green

Radar

#6 Post autor: Radar »

Teddy303 pisze:nie wiemy co autor mial na mysli :)
Jakbym wrócił na Język polski do szkoły ;)

A zestawik mi się podoba i sugestia, że to może być komórka jest bardzo trafiona. Trzymajmy się tej wersji i od razu proporcje będą zachowane.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#7 Post autor: Dr.Green »

Ha. Chyba jednak wiem co autor misl na mysli :) do tej latarni jakos trzeba wejsc :) wiec to jest po prostu wejscie :)
Dr.Green

ODPOWIEDZ