[MOC] 1 Maja 1955

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 497
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
HELF: stpman

 

[MOC] 1 Maja 1955

#1 Post autor: stpman »

1 maja 1955 roku - Święto Pracy
Obrazek

Historia - Wprowadzenie:
"Kiedy to w roku 1945 Armia Czerwona zdobyła Berlin i wyzwoliła świat od faszyzmu, nikt nawet nie spodziewała się jak niewiele brakowało by losy wojny potoczyły się zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą odkrycia dokonanego przez żołnierzy radzieckich w tajnej bazie wojskowej w Bawarii. III Rzesza prowadziła tam badania nad dwoma niezwykłymi wynalazkami, którym do ukończenia brakowało niewiele. Gdy Józef S. dowiedział się o ich zastosowaniu nakazał czym prędzej skupić się nad dalszym rozwojem tych technologii tak by pomogły one krajom bloku wschodniego w powojennej odbudowie.
Pierwszym z tych odkryć była elektrownia termojądrowa, wykorzystująca tzw efekt zimnej fuzji, pozwała na produkcję ogromnej ilości energii elektrycznej, w zasadzie za darmo. Drugim z nich była poduszka magnetyczno-elektryczna, którą badano pod kątem zastosowania w pojazdach"

Historia - 1 Maja 1955
" Oto Towarzysz Władysław G. sunie bezszelestnie po Krakowskim Przedmieściu wśród wiwatującego i rozradowanego tłumu. Porusza się on pojazdem "ElMa", który już jutro trafi do pierwszych obywateli w całym bloku wschodnim. Jest to owoc pracy inżynierów z ZSRR, Polski i Czechosłowacji, którzy opracowali napęd elektryczno-magnetyczny, pozwalający na lewitację samochodu. ZSRR było odpowiedzialne za stronę techniczną, zakłady Tatry zaprojektowały nadwozie, zaś Polacy wdrożyli produkcję w nowej fabryce na Żeraniu. ElMa jest samochodem 4 osobowym, z dużym bagażnikiem, nowoczesne baterie pozwalają na poruszanie się przez 8h.
Owo pamiątkowe zdjęcie zostało wykonane przez reportera Trybuny Ludu i pokazuje jak I Sekretarz Partii pozdrawia witający go lud. Osoby na tym zdjęciu to Marek H. - kierowca ciężarówki, Zenek - czernikowski łobuziak, Mietek - miejscowy bezdomny, Mariola - uczennica, Krysia - sprzedawczyni. Każdy z nich zapewne marzy o podróży Elmą..."

Oto inne zdjęcia tego samego autora:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam stpman:)

P.S Miałem nie brać w ogóle udziału, ale wczoraj wieczorem wymyśliłem tą pokręconą historię i tak oto powstała ta praca;)
Ostatnio zmieniony 2011-10-16, 13:03 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ