[MOC] Monorail: Intercity

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

Scenki rodzajowe są super. Pociągi już mniej super, niby każdy monorail w Twoim wykonaniu jest inny ale mam wrażenie, że można by je trochę dopracować. Coraz bliżej kamieniczki... Schody ruchome już masz :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

rh

#17 Post autor: rh »

Kolejna próba zawojowania tego działu. Kolejna, niezbyt udana.
Sam monorail - wybacz, ale bez rewelacji. I już byś zainwestował w te osłonki. Może faktycznie te automatycznie otwierane drzwi by wywarły o wiele lepsze wrażenie.

Co do scenek - zdecydowanie brakuje m dopracowania.
Ilość minifigów - w żaden sposób nie jest imponująca. Chociaż może jakbyś w nie włożył trochę swojego serca z absowego mechanizmu popędzanego naoliwionym siłownikiem to może by to dało ciekawszy efekt ;)


* chociaż na plus zdecydowanie opisy do scenek ;)
Ostatnio zmieniony 2011-10-17, 21:32 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#18 Post autor: szarikm »


Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

rh pisze:Kolejna próba zawojowania tego działu.
Rany. Nie wiedziałem że za każdym razem, kiedy sklecę parę klocków ku uciesze własnej i chomika, to próbuję coś zawojować.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#20 Post autor: Scrat »

Sariel, zamiast czepiać się dla samego czepiania to polecam Ci zbudować jakiś monorail tak jak należy :P

Edytka chce Ci przekazać, że ten monorail jest zrobiony jak należy. Wysyła też buziaka.
Ostatnio zmieniony 2011-10-17, 22:16 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Scrat pisze: ten monorail jest zrobiony jak należy
Porównanie jest co najmniej nie na miejscu; pokazujesz tu jakieś spejsowe dziwadło, a Sariel zbudował monorail cywilny, który niestety musi mieć długie i monotonne przedziały pasażerskie.

rh

#22 Post autor: rh »

zgrredek pisze:monotonne przedziały pasażerskie.
Owszem. Ale wciąż długi i monotonny przedział pasażerski może wyglądać dużo lepiej. Inna sprawa, że patrząc na obecne kolejnictwo przykłada się bardzo dużo uwagi do czoła pojazdu - a tu wygląda ono słabo. Aczkolwiek - wszystko kwestią gustu.
Ostatnio zmieniony 2011-10-18, 17:32 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#23 Post autor: kris kelvin »

Scrat pisze:Sariel, zamiast czepiać się dla samego czepiania to polecam Ci zbudować jakiś monorail tak jak należy :P
Kurde, ale może Sariel naprawdę chciał sobie zbudować coś dla zabawy, bez napinania, a nie żeby pokazać jaki to jest osom?
I to jest akurat bardzo fajne, bo niestety coraz częściej nawet głupia pierdółka jest budowana i dopieszczania na zasadzie: "No to musi zdobyć Nobla. Już ja im pokażę."

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#24 Post autor: Scrat »

kris kelvin pisze: Kurde, ale może Sariel naprawdę chciał sobie zbudować coś dla zabawy, bez napinania, a nie żeby pokazać jaki to jest osom?
To niech buduje. Czy musi brać moją gadaninę na poważnie? :)

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#25 Post autor: kle_on »

to teraz czeka nas długi i nieciekawy okres lansowania się z kiczem, git

nie musi być wybuchowe, fajnie jak nie będzie 'na odwal', bo co ma 100 figurek do stalowych szlaków? Równie dobrze mogłoby to być w dziale mindstorms, a najlepiej zacznijmy sobie skakać do gardeł i budować zamki do działu technic, bo w końcu zawsze jakiś dziurawy klocek na katapultę w mocu się znajdzie...
no błagam, z czym do ludzi?

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#26 Post autor: Pietruch »

O co Wam (powstrzymałem się) chodzi?
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Uczepiliście się tych stu figurek jak rzep psiego tyłka. Nie sądziłem że ktoś weźmie na poważnie tekst że to dla lansu. Podobają mi się minifigi, szczególnie kolekcjonerskie, zbieram je sobie po cichu i chciałem wykorzystać okazję żeby poskładać z nich jakieś scenki. Tak, zdaję sobie sprawę że Monorail głowy nie urywa, nie mam zacięcia do budowania tak jak budujecie swoje pociągi, z kleceniem detali z jakichś maleńkich części i ustawianiem szybek pod niemożliwymi kątami. Czy to znaczy że nie mogę pokazać go publicznie? Chciałbym delikatnie przypomnieć że działka Monoraili na LUGPolu jest, delikatnie mówiąc, skromna, więc może albo zróbcie jakąś konkurencję albo poluzujcie pośladki i cieszcie się z większej różnorodności MOCy na forum. Podkreślam, że nie mam problemu z krytyką, ale niektóre komentarze, jednej osoby szczególnie, zmierzają dość bezpośrednio do tego żebym nie paskudził Wam działu i poszedł bawić się zębatkami.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#28 Post autor: Hegemon »

A mi się podoba. Fajnie wykorzystane minifigi i ze scenek można się naprawdę posmiać. I właśnie takich MOCy powinno być więcej, bo oglądanie samych modeli i ich różnorakich funkcji w takiej ilości jest już zwyczajnie nudne. Podziwiam Sariela za rewelacyjnie zbudowane czołgi ale scenki z udziałem minifigów są również fajne i przyjemnie się ogląda. Przy okazji to niezły bank pomysłów do wykorzystania (o ile autor pozwoli). :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Pewnie że pozwoli :)

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#30 Post autor: kle_on »

Trzeci raz wystawiasz monorail, poprzednie 2 jakie były, to były, ale były na temat. Teraz natomiast wystawiłeś prace, w dodatku MOC, gdzie pociąg to tylko tło, scenki może i fajne, serio nie czytałem, bo krew mnie zalała. Tak samo jak mnie trafia gdy na BS w dziale trains widze statki kosmiczne, samochody, samoloty i inne pierdoły, tak tutaj padłem, bo w dziale gdzie spodziewałem się pociągu widze gościa liżącego asfalt, Indian z meksykańcem, sumo, goryla i tylko brakuje mi k... hiszpańskiej inkwizycji!
Na domiar złego zdjęcie przewodnie pracy to kupa ludzików na pierwszym planie, z czego połowe stanowi policja-straż i robotnicy. Więc pytam z czym do ludzi? Zaś argumenty o zbawiennej roli tychże mocy, jako monorailowych, pozwolę sobie włożyć między bajki córki. Bo jeśli tak ma wyglądać iluminacja i mam Ci dziękować, wręcz się ślinić(?) za to, że łaskawie rozbudowałeś stalowe szlaki o monorail, to Ci powiem że moje pośladki są aż nadto luźne na taki przerost ego.

A żeby nie było, że jestem anty..., buduj sobie Panie co chcesz i gdzie chcesz, ale uszanuj proszę to, że w konkretnych działach spodziewam się prac na temat.

ODPOWIEDZ