[MOC] Monorail: Intercity

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#31 Post autor: Scarecrow »

Mi się Twoja praca podoba, scenki z minifigami urozmaicone i bogate w różności. Sam monorail też nie jest taki zły, ale poprzednie bardziej przykuwały uwagę.

Nawiązanie do intercity..., hm Twój monorail intercity jeździ zapewne znacznie szybciej i punktualniej, niż rodzimy przewoźnik. :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#32 Post autor: Sariel »

kle_on, rozumiem argumentację że w tym konkretnym przypadku aspekt "ludzikowy" przeważa nad "stalowoszlakowym", ale czy nie przesadzasz? Czym się różni Twoja zaludniona ludzikami stacja kolejki wąskotorowej od mojej stacji Monoraila, poza tym że moja jest dużo prymitywniejsza i gęściej zaludniona? Chodzi o jakąś konkretną gęstość zaludnienia, czy może po prostu powinienem nazwać temat inaczej?
Ostatnio zmieniony 2011-10-20, 21:32 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#33 Post autor: kle_on »

Żeby było jasne, nie wnikam co i jak budujesz, ale gdzie i jak to prezentujesz. Pytasz o różnice?
a) napisałem, że jest stacja - Ty ani słowem,
b) stacja jest dobrze zaprezentowana - Twoja w ogóle,
c) scenki minifigowe są skromnym dodatkiem do stacji - u Ciebie tj. właściwie MOC 100 (po bitwie?), o stacji ani słowem, monorail tak po macoszemu
Jak masz ochotę budować "klocki" na monorail, bardzo proszę, nie musi mi się to podobać, nie będę komentować, masz ochotę zbudować pociąg z technica - bardzo prosze, będę ciekaw efektów, ba! trafi się zapaleniec co zinterpretuje pociąg w wydaniu średniowiecznym - bomba! Ale Ty na wstępie MOCa w stalowych szlakach zaczynasz od tego, że może komuś zaimponujesz jakąś tam liczbą minifigów, po czym zamieszczasz całą serię scenek. Generalnie wszystko ok, tylko co to ma wspólnego z tym działem?

A już wiem, może film..., tylko jeden problem, składy nie grzeszą stopniem skomplikowania, więc połączenia wagonów i sposób pozostają standardowe, więc pokazywanie jak jeździ monorail..., mhmm nie wiem czy to zasługuje na nowy wątek? Zrobiłeś 10 czy 15 scenek wziętych prosto z city, super, ale czy jeżdżący pociąg w tle to od razu stalowe szlaki? Jeżeli jednak tak, to prezentacja pozostaje moim zdaniem fatalna. Gdzie zdjęcia składów i stacji - jakiekolwiek by one nie były.

Poprzednio napisałem, że równie dobrze można zamki umieszczać w dziale technic, bo bo wykorzystują technicowe klocki, i napisałem to nie z myślą, abyś stąd polazł w diabły, ale po to aby pokazać idee, że prace są grupowane wg działów, ale logicznie.

Za stara cztery wspaniałe litery na tym forum jesteś, abym Ci pisał 'nie ten dział', wkurzyłem się, więc sobie nie pożałowałem, ale nigdy personalnie!

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#34 Post autor: stpman »

Sariel powiem Ci szczerze, że tego MOCa odebrałem w taki mniej więcej sposób: "Hej ludzie patrzcie mam 100 minifigów!!!". Nie myśl, że Cię atakuje, czy że kolejki są lipne. Nie są rewelacyjne, ale nie od razu Rzym zbudowano to po pierwsze, a po drugie rozumiem, że robisz to "hobbystycznie/relaksacyjnie".
Tylko, że nie rozumiem po jakiego grzyba wrzucasz na jedno zdjęcie sto kompletnie nie powiązanych ze sobą minifigów. Zrób porządną scenkę monorailową, z fajnymi tematycznie związanymi scenkami.
Lubisz kolekcjonerskie minifigi? Też fajnie, zrób jakąś pomysłową scenkę z jednym bądź drugim i nawet jeśli nie będzie ona najwyższych lotów to będzie to o wiele lepsza forma pokazania ludziom, że lubisz minifigi i monoraile:)
Mam nadzieję, że zrozumiesz mój wywód;)
Ostatnio zmieniony 2011-10-21, 15:02 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#35 Post autor: zgrredek »

Czy jest jakiś taryfikator ile ludzików w jakim dziale wolno umieścić? Może stworzyć regulamin, że w tym i w tym dziale to na decymetr kwadratowy może przypadać tyle a tyle ludzików?
Nie bardzo rozumiem pretensje o te ludziki. Gdyby to zrobił jakiś nowicjusz to wychwalalibyście go pod niebiosa. Ale, że zrobił to doświadczony budowlaniec no to należy mu się bura.
Tylko, że Sariel to jest technicowiec. Dopiero wkracza nieśmiało w świat minifigów, więc dlaczego chcecie go do minifigów zniechęcić?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#36 Post autor: blizzard »

bo nie można być dobrym we wszystkim ;)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#37 Post autor: PatrykZ »

Osobiście obejrzę chętnie kolejne Twoje monoraile w tym dziale. Proponuję tylko dodać troszkę zdjęć.

ODPOWIEDZ