Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Uchwyt na kubek z kawą
Autor Wiadomość
szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1203
Wysłany: 2011-10-23, 18:44   [MOC] Uchwyt na kubek z kawą

Witajcie

Ostatnio narzekałem na brak stojaka na kubek w aucie.... szukałem po sklepach.... ale nie wpadłem na to, aby sobie samemu zbudować:

Średni kubek z Orlenu mieści się swobodnie - pod niego stojak był projektowany. Wejdzie też to niego puszka 330 ml. Gorzej z puszką 500 ml (tutaj ukłon w stronę pasażera/pasażerki rzecz jasna :) - wejść wejdzie, ale pełna ma wysoko środek ciężkości i może "przelecieć" przez pałąk. Jednak to nie problem - wystarczy podnieść pałąk.
Wytrzymałościowo konstrukcja daje radę.

Chrzest bojowy już za kilka dni :)

Z uwagi na bliskość włącznika świateł awaryjnych uchwyt będę montował po stronie pasażera.

Dziękuję Karolowi za znalezienie zdjęcia oraz nieznajomemu fullje za inspirację.

Methos 

Wpisy: 227
Wysłany: 2011-10-23, 19:04   

:D Toż to wyśmienity pomysł! I nie ogranicza tylko do jednego rozmiaru - wystarczy mieć w schowku parę klocków luzem :)
Genialny pomysł - bravo!

Bricksley 

Wpisy: 27
Wysłany: 2011-10-23, 19:07   

Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki". Jeśli tak to powinno się to całkiem dobrze trzymać. Z oceną wtrzymam się do piątkowego testu :)

Wawrzino 
Adenozynotrójfosforan

Wpisy: 165
Wysłany: 2011-10-23, 19:09   

Space'owy brelok przy kluczykach ;)
Ciekaw jestem jak ze stabilnością podczas jazdy.

Scrat 

Wpisy: 543
Wysłany: 2011-10-23, 19:31   

Z oceną wstrzymam się do testu. Spodziewam się braku praktycznego zastosowania (mojej osoby) jako pasażer (i agitacji Twojej i Żbika...). Faktycznie wspominałeś, że Ci takiego uchwytu brakuje :)
Ostatnio zmieniony przez Scrat 2011-10-23, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

Waler 
VIP

Wpisy: 714
Wysłany: 2011-10-23, 19:34   

Polska nadal prowizorką żyje. Ale skoro się sprawdza, to czemu nie? :) Dodatkowo napój może być schłodzony lub ogrzany przez nawiew.
Wawrzino napisał/a:
Space'owy brelok przy kluczykach ;)

Ja w swoim aucie mam przymocowanego minifiga (gangstera) do deski rozdzielczej, tuż nad komputerem pokładowym, więc lego towarzyszy mi cały czas ;)
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2011-10-23, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  

legoomina 

Wpisy: 1
Wysłany: 2011-10-23, 20:47   

Pomysł genialny! Chyba trzeba będzie wykorzystać patent i stworzyć uchwyt do BrickCase'a - przynajmniej będzie się w "natywny" sposób wpinał w uchwyt :-)

szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wpisy: 115
Wysłany: 2011-10-23, 20:52   

doskonały pomysł z tym uchwytem,

na drugiej kratce możny by zamontować uchwyt na hotdogi :)

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2011-10-23, 21:01   

Chyba potrzebujemy nowego działu. Coś w stylu "Klocki w domu i zagrodzie", gdzie można by prezentować takie wynalazki. Bo prawdę rzekłszy to z technicem łączy tę pracę tylko użycie technicowych klocków. No bo jakby ten stojak jeszcze podsuwał kubek pod nos, żeby nie było trzeba angażować zajętych prowadzeniem rąk, to wtedy byłby już technic. A skoro nic się tam nie rusza...

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 963
Wysłany: 2011-10-24, 09:06   

Jak zamocowałeś technicowe bricki w nawiewach, że całość utrzymuje się na miejscu?

3dom 
Administrator

Wpisy: 5636
Wysłany: 2011-10-24, 11:28   

Po wyświetlaczu strzelam, że jeździsz oplem? W mojej astrze też brakuje uchwytów... Fajna konstrukcja ;)

Scarecrow 

Wpisy: 74
Wysłany: 2011-10-24, 12:48   

No i proszę, klocki nadają się do wszystkiego. Żeby jeszcze to tylko było w kolorze dark bluish gray, wtedy kolorystycznie spasowałoby z kolorem deski rozdzielczej Corsy.
Ostatnio zmieniony przez Scarecrow 2011-10-24, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  

szarikm 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2011-10-24, 18:25   

Scrat, zdecydowanie - rób wreszcie to Prawo Jazdy - ponoć zdawalność egzaminu ma spaść :D
zgrredek napisał/a:
Chyba potrzebujemy nowego działu. Coś w stylu "Klocki w domu i zagrodzie", gdzie można by prezentować takie wynalazki. Bo prawdę rzekłszy to z technicem łączy tę pracę tylko użycie technicowych klocków.
eee, tam. Za mało jest jeszcze takich prac :)
zgrredek napisał/a:
jakby ten stojak jeszcze podsuwał kubek pod nos, żeby nie było trzeba angażować zajętych prowadzeniem rąk, to wtedy byłby już technic. A skoro nic się tam nie rusza...
Myślałem raczej o rurce i pompce podającej płyn ;)
PatrykZ napisał/a:
Jak zamocowałeś technicowe bricki w nawiewach, że całość utrzymuje się na miejscu?
To włożone na płasko i przekręcone ramionami w dół. Odstępy między skrzydełkami mają idealny wymiar - w pozycji roboczej leżą idealnie, a przekręcając skrzydełka odkształcają się sprężyście. Ponadto - jak (chyba) widać na trzecim zdjęciu - konstrukcja opiera się na radiu (nie na panelu, rzecz jasna). Także, to nie wisi na skrzydełkach.
Tyle teorii :)
Karol napisał/a:
Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki".

Niczego takiego nie zauważyłem - zwrócę na to uwagę.
Wawrzino napisał/a:
Ciekaw jestem jak ze stabilnością podczas jazdy.
Ja też - doczekać się nie mogę :)
3dom napisał/a:
Po wyświetlaczu strzelam, że jeździsz oplem?
Tak. [autolans] spalanie etylinki 0.35 l/100km ;)[/autolans]
Nasir napisał/a:
Żeby jeszcze to tylko było w kolorze dark bluish gray, wtedy kolorystycznie spasowałoby z kolorem deski rozdzielczej Corsy.
Osobiście wolę jakieś żywe kolory, ale kto wie - jak mi się znudzi albo nie spodoba - to wezmę inne kolory :)

szarikm 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2011-12-09, 21:57   

No, w końcu po chrzcie bojowym.

Sprawdza się pięknie. W moim przypadku - biorąc pod uwagę ergonomię - stojak znajduje w idealnej odległości.

Przy montażu przeżyłem chwilę grozy - wyśliznął mi się z palców i mało nie wpadł za kratkę. Trzeba na to uważać.

szarikm napisał/a:
Karol napisał/a:
Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki".
Niczego takiego nie zauważyłem - zwrócę na to uwagę.
Tak - w pozycji roboczej jednak wyginają - jednak to ugięcie jest na tyle małe, że można go pominąć.

Methos napisał/a:
I nie ogranicza tylko do jednego rozmiaru - wystarczy mieć w schowku parę klocków luzem :)
Tak, po zakupie dużej herbaty w Mc, lifta 1x3 zamieniłem na 1x5. Teraz w zasadzie zmieści się każdy kubek.

fullje 

Wpisy: 2
Wysłany: 2012-06-04, 19:14   

Przepraszam że trochę odkopię temat ;). Napisałęś żę ten klocek wpadł Ci za kratkę, mnie również w mojej prowizorce coś wpadło, był to klocek technic długości 8 studów chyba. Nie pamiętam, bo od razu zmieniłem na coś innego. Zastosowanie chwytaka z lego miało swoje plusy i minusy :D Tani, łatwy montaż, stosunkowo mało miejsca, jednak mało był podatny na dostosowanie kąta. Chciałem użyć czegoś z zestawu Alpha Team'u gdzie robot miał takie fajne rączki które można było ustawić pod różnym kątem, jednak ciężar komórki przeważył i zastosowanie upadło. Koniec konców, prawie rok po używaniu kupiłem wreszcie normalny chwytak gps :D
Od kilku tygodni zamierzam sklecic jakoś chwytak na tablet Asusa 10,1" jednak kieeeepsko mi idzie :P

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez fullje 2012-06-04, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu