Błąd w instrukcji 8043 (koparka)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
arturh
Posty: 48
Rejestracja: 2012-03-27, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Błąd w instrukcji 8043 (koparka)

#1 Post autor: arturh »

W końcu! Po pól roku oczekiwania dostałem na dzień dziecka /stojąc przed lustrem :(, znaczy się odłożyłem i kupiłem sobie sam :) / dostałem wymarzony zestaw 8043 (koparka) i w złożyłem ją w kilka godzin /choć miałem nadzieje na trochę więcej :(/.
I ogólnie jest ok, ale nie spodziewałem się po LEGO takiego błędu(?):
W instrukcji w kroku 2 drugim stronie 59 instrukcji (i dalej do strony 62) należy postąpić tak:

Obrazek


Idąc dalej doszedłem do kroku 15 instrukcji 2 na stronie 62:

Obrazek


i okazało się że nie ma możliwości dołączenia klocka zaślepiającego mechanizm tak, aby nie kolidował z mechanizmem powyżej 
próbowałem na wiele sposobów i nijak nie dało się połączyć tych mechanizmów zgodnie z instrukcją 
jedynie zamiana :

Obrazek


pozwoliła na połączenie wszystkiego tak jak trzeba…
Czy naprawdę LEGO potrafi wypuścić instrukcję z błędami czy ja naprawdę zrobiłem coś nie tak :( ?
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 03:25 przez arturh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Zrobiłeś coś nie tak. Siłownik śrubowy jest u Ciebie za bardzo do przodu - zwróć uwagę na te cienkie zółte belki długie na 7 dziurek które trzymają go od góry. Zgodnie z instrukcją powinien być przypięty do drugiej dziury w nich, a u Ciebie jest do pierwszej.

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#3 Post autor: ziemba89 »

Co do samych błędów w instrukcjach zdarza ich się coraz więcej. Nawet w małych promo setach z Ninjago zdarzały się błędy. LEGO zamieniło nóżki w tym zestawie na niewłaściwe na głównym zdjęciu Polybaga ;]
Obrazek
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#4 Post autor: ontek »

Tak jak Sariel napisał, zrobiłeś coś nie tak. Mianowicie obejma siłownika w instrukcji jest wpięta w te żółte cienkie liftarmy na 7 otworów, w przedostatni (6) otwór, a ty go wpiąłeś w ostatni.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
arturh
Posty: 48
Rejestracja: 2012-03-27, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: arturh »

Dzięki wszystkim, faktycznie - co ślepemu po oczach :)
Przyjrzałem się jeszcze dokładnie i poprawiłem jeszcze jeden błąd własny :)

A tak przy okazji:
Są jakieś miejsca w sieci skąd można by pobrać instrukcje jakiś zdalnie sterowanych pojazdów? Mam już z 8043 2 wieże i 4 silniki i myślę że mógłbym spróbować już coś takiego zrobić - ale nie wiem od czego zacząć? Szukam więc jakiś instrukcji podwozia, sterowania, układu kierowniczego itp...
Ostatnio zmieniony 2012-06-04, 20:24 przez arturh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Możesz wejść przykładowo na www.brickshelf.com i wpisać w search "instruction" samo z siebie, albo też dodać coś, np "chasis" albo "4x4", zawsze się coś znajdzie :P
Sariel oferuje też na swojej stronie instrukcję (bardzo przejrzystą i dokładną) do autka 4x4, bodajże land rovera.
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 20:29 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Legendarny Nico71 sporo instrukcji stworzył, np. legendarnego Unimoga w wersji trialowej. Zblj (od legendarnej Tatry) chyba też.

Na EB poszukaj, tam jest spis 'notable MOCs' (czy jakoś tak) i część ma instrukcje.
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 21:19 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Na brickshelfie też się często spotyka instrukcję do mechanicznych części samochodów wszelakiego typu. Jeżeli nie jest to w postaci instrukcji, rozumianej jako ciąg obrazków prowadzących za rączkę, to są to zdjęcia, które prowadzą krok po kroku, jak zbudować sensowny most/układ napędowy czy skrętny. Jakiś czas temu rzucono też stroną, w której były instrukcje do konstrukcji własnych. Były tam nawet spisy części potrzebnych do budowy. Wrzucał je, jeżeli dobrze pamiętam Waler, ale nie kojarzę gdzie to było na forum...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Filus pisze:Jakiś czas temu rzucono też stroną, w której były instrukcje do konstrukcji własnych. Były tam nawet spisy części potrzebnych do budowy. Wrzucał je, jeżeli dobrze pamiętam Waler, ale nie kojarzę gdzie to było na forum...
www.rebrickable.com
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 22:57 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
arturh
Posty: 48
Rejestracja: 2012-03-27, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: arturh »

Dziękuję wszystkim za informację. Teraz kilka dni pomęczę oryginalny zestaw - ale jak spojrzałem na zaproponowane linki - coś dla siebie znajdę.

A tak na marginesie, fotografowałem proces tworzenia koparki:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qtrZrIWbqUk[/youtube]

tylko sorka za jakość - ale fotografowane kalkulatorem :)

ODPOWIEDZ