4644 Marina

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

4644 Marina

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
4644 Marina
Seria: City
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 270 + 10 extra (wg bricklinka)
Liczba figurek: 5
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: używany ok. 160 PLN z przesyłką, bricklink MSIB ~160 PLN (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Do recenzowanego zestawu nie posiadam pudełka. Bazując na informacjach ze stron www wiem, że opakowanie to kartonowe pudełko o wymiarach 54 x 28 x 6 cm, w przyjemnym dla oka jasnoniebieskim kolorze. Na froncie znajduje się plaża i kawałek akwenu, w tle widzimy kontury miasta. Z tyłu znajduje się informacja, że w zestawie dostajemy 4 woreczki z klockami, a także że w serii znajdują się jeszcze trzy inne sety. Na 5 małych zdjęciach pokazano detale zestawu, na większym znajduje się nieco inne ujęcie z przedniej strony. Jeden z dłuższych boków został przyozdobiony grafiką pokazującą 5 figurek zawartych w zestawie.

Instrukcja to dwie książeczki (w różnych rozmiarach) liczące 32 strony (12,4 cm x 19,8 cm) oraz 76 stron (19,3 cm x 20,8 cm). Budowa opisana została w 8 + 21 + 19 + 13 + 20 + 22 krokach. Budowanie segmentami chyba jest niezłym pomysłem.
Obrazek
Na stronie 72 znajduje się reklama zestawów policyjnych, na stronie 73 setów z podserii Harbor.
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 270. Na uwagę zasługują wg mnie:
ObrazekCorner Wall Element 2X2, przyjemny element ułatwiający wykańczanie narożników, w kolorze białym wystąpił w 15 zestawach. W użyciu od 2010 roku.
Obrazek Yellow Minifig, Utensil Surfboard Long, żółta deska windsurfingowa, jest to 6 zestaw, w którym ją znajdziemy, białą odnajdziemy w 8 setach, klocek w produkcji od 1992 roku, po raz ostatni pojawił się w 2014r.
Obrazek Plastic Triangle 6 x 12 Sail with Orange and Red Pattern, żagiel do deski, do pierwszy zestaw w którym można było ją spotkać. Drugim był Coast Guard Helicopter z 2013 roku.

Minifigi
W zestawie znajduje się 5 minifigów. Według mnie są dobrze dobrane, elegancko wpasowują się w klimat nadbrzeżnej zabudowy. Wszystkie minifigi mają głowy zadrukowane jednostronnie, natomiast torsy są dwustronne.

Pan nr 1 posiada tors, który występuje tylko w 5 zestawach, produkowany w latach 2010-2013. Jest wyraźnie zadrukowany, typowo „wodny”. Główka jest popularniejsza, od 2010 roku znalazła się w 71 setach.

Pan nr 2 ma identyczny co Pan nr 1 tors. Głowa będąca w użyciu w latach 2010-2013 wystąpiła tylko w 5 setach. Nie wiem jednak czy wsiadłabym do motorówki prowadzonej przez człowieka z takim uśmiechem ;)

Jedyna Pani w tym zestawie ma tors produkowany od 2009 roku (do 2014). Wystąpił w 17 zestawach, podobnie jak główka. Uśmiech na twarzy wydaje się całkiem szczery i przyjazny.

Tułów Pana nr 3 wystąpił w latach 2011 – 2014 w 7 setach, buźka w latach 2011 -2015 w 10 zestawach. Ten minifig nasuwa mi skojarzenie z opisem człowieka z książki Joanny Chmielewskiej „Całe zdanie nieboszczyka”… Fakt, że podrywali mnie tubylcy, nie stanowił nic szczególnego, tubylcy bowiem podrywaliby mnie nawet bezpośrednio po wyjściu z lochu. Dzierżyli wysoko sztandar narodowego temperamentu i podrywali ślepo i automatycznie wszystkie turystki, jak leci, niezależnie od ich wieku i wyglądu. Ot, takie skojarzenie, pewnie nieraz w czasie wakacyjnych wojaży widzieliście takie typy, wymuskana klata, włoski na żel (nawet w czasie przebywania w wodzie), idealna opalenizna.

Pan nr 4 zaskakuje informacją (z bricklinka), że jego tors występuje tylko w tym zestawie. Po dokładniejszym sprawdzeniu tej informacji okazuje się, że występuje w 21 zestawach. W użyciu od 2010 roku. Głowa była zdecydowanie częściej używana, wystąpiła w latach 2003 - 2012 w 54 setach.

Obrazek
Obrazek

Model główny
Modele układa się szybko i przyjemnie. W pierwszej książeczce znajduje się instrukcja budowy quada, deski windsurfingowej oraz motorówki.
Quad:
Obrazek
Obrazek

Motorówka
Bardzo przemyślana konstrukcja, ma miejsce na umieszczenie akcesoriów niezbędnych w czasie nurkowania, nawet płetwy nie będą się walały pod nogami!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Druga książeczka zawiera opis budowy nadwodnej nieruchomości:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Druga część:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie

Jest to jeden z moich ulubionych zestawów. Cywilny, z aż 5 minifigami, bardzo bawialny. Zawiera sporo detali, które nie rzucają się nachalnie w oczy a potrafią miło zaskoczyć. Ekspres do kawy czy komplet szafek dają poczucie domowości. Minifigi są bogato wyposażone w akcesoria. Jest miejsce do pracy i do odpoczynku. Jedyne czego mi brakuje to „czegoś” do szafek (jest w końcu cennik lodów, może właśnie to by dopełniło całości?) i jakiegoś morskiego zwierza, chyba nawet krab czy papuga była by na miejscu.


Za
  • wyposażenie minifigów
  • bawialność
  • minifigi


Przeciw
  • brak jakiegokolwiek morskiego zwierzątka

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Bardzo dobra recenzja. Plusy za: zdjęcia minifigów z obu stron, dobre zdjęcia i przede wszystkim dioramę na "wodzie".
I mimo, że budynek to ścianka to tak zbudowany, że wcale tego się nie odczuwa.
Kolejny plus zestawu to bogate wyposażenie ludzików kolorystyka "plażowa".
Bardzo udany zestaw.

Jako uzupełnienie można dodać ratowniczkę z polybaga 4937 http://brickset.com/sets/4937-1/Life-Guard
Ostatnio zmieniony 2016-03-30, 21:14 przez gmkkk, łącznie zmieniany 2 razy.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: wesyr »

Zgadzam się z przedmówcą w kwesti recenzji i zdjęć. Bardzo dobre. Sam zestaw dla mnie jest badziewny. Jedyne co go może bronić to minifigi i ich wyposażenie.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Zestaw równie dobry jak recenzja. A może na odwrót. :)

Ten pan w stringach to jakiś Rosjanin albo Polak. Bo nie wiem czy ktoś jeszcze tak chodzi. Mogli by zrobić jednak normalne spodenki. :P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: yoshi82 »

Dzięki za recenzję, jest to zestaw, który od dłuższego czasu chodzi mi po głowie i teraz wiem, że chciałbym go mieć w kolekcji :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#6 Post autor: adamski »

Na pierwszy rzut oka przypomina Systemowe zestawy z lat 90 :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Bardzo przyjemna recenzja.
Fajne przedstawienie i opis figurek. Duży plus za przedstawienie dioramy :)
Co do zestawu to posiadam w swojej kolekcji i jest fajnym uzupełnieniem plaży CITY :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

Zestaw z czasów mojego "dark age". Jest... świetny! Jak Town w najlepszym wydaniu, a nie City! Piszę to jako fan Town oraz wielbiciel nadmorskich serii i tych z żaglami. Dziękuję Iwono za przybliżenie tego świetnego kompletu!

Wygląda jak skrzyżowanie 6334: Wave Jump Racers z 6595: Surf Shack wzbogaconym o elementy od nurków. Całość prezentuje się lepiej niż suma wspomnianych powyżej elementów.

Jedyne do czego bym się przyczepił to brak ratownika (OGROMNE PRZEOCZENIE!) i quad. Lepiej gdyby go nie było lub bardziej był terenówką z przyczepą na coś jak w 6334.


Po tej recenzji, aż mi się zachciało wyszperać elementy i zbudować 6540: Pier Police - mam niesamowity sentyment do tego zestawu. Uwielbiam go!
adamski pisze:Na pierwszy rzut oka przypomina Systemowe zestawy z lat 90 :)
Brakuje tylko baseplata!
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 21:16 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Zestaw, choć niewątpliwie fajny, wydaje mi się dziwnie... ubogi. Dorzuciłbym tam jakiegoś kraba, roślinkę albo małża z perłą.
Durzy pisze:Po tej recenzji, aż mi się zachciało wyszperać elementy i zbudować 6540: Pier Police - mam niesamowity sentyment do tego zestawu. Uwielbiam go!
Też kiedyś miałem portową policję, zawsze mniej lub bardziej zdekompletowaną, ale bardzo ją lubiłem. ;)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ