10220 Volkswagen T1 Camper Van

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

#16 Post autor: Havoc »

Szarwen pisze:Już zupełnie zadziwia mnie podejście Miśka i Havoca. Przecież recenzja ma na celu właśnie zachęcenie lub zniechęcenie do kupna! .
Ależ to proste :), po wstępnych zdjęciach widzimy, że zestaw jest super hiper extra i dlatego nie chcemy czytać recenzji aby nie psuć sobie radości z budowy (a w recenzji może być sporo 'spoilerów'). Jeśli recenzja ma zachęcać lub zniechęcać to nam w tym wypadku nie jest potrzebna bo i tak go kupimy :)
Szarwen pisze:Nie odważyłbym się nabyć jakiegoś produktu bez uprzedniego przeczytania wrażeń innych użytkowników
A my się odważymy :)

Awatar użytkownika
axel
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: axel76

 

#17 Post autor: axel »

Havoc pisze:
misiek pisze:Nie czytałem, gdyż nie chce psuć sobie przyjemności odkrywania tego zestawu. Fajnie, że zrobiłeś recenzje, ale dodaje temat do ignorowanych :)
Właśnie, też dodaję do ignorowanych :)
Jednak kłamca...

Havoc

#18 Post autor: Havoc »

axel76 pisze:Jednak kłamca...
Usunąłem z ignorowanych aby wyjaśnić tę nieścisłość :) Ale recenzji i tak nie czytałem.

Szarwen

#19 Post autor: Szarwen »

Ależ to proste :), po wstępnych zdjęciach widzimy, że zestaw jest super hiper extra i dlatego nie chcemy czytać recenzji aby nie psuć sobie radości z budowy (a w recenzji może być sporo 'spoilerów'). Jeśli recenzja ma zachęcać lub zniechęcać to nam w tym wypadku nie jest potrzebna bo i tak go kupimy :)
No właśnie w recenzji nie powinno być żadnych spoilerów! Niszczycie mój światopogląd! A wasze podejście rozumiem, chociaż uważam za zupełnie małoekonomiczne :P

Havoc

#20 Post autor: Havoc »

Szarwen pisze:No właśnie w recenzji nie powinno być żadnych spoilerów!
To by było dosyć trudne, dla każdego coś innego może być spoilerem.

MrPyrek

#21 Post autor: MrPyrek »

Nie wiem czym Wy się ekscytujecie. Recenzja jest ok, a zestaw jest przeciętny jak na możliwości projektantów TLG i na to, co tworzą AFOL-e. Poza firankami i dość ładnym wnętrzem (którego i tak trudno eksponować), nie ma tu specjalnie niczego wyjątkowego. Poślinicie się przez rok, a potem będzie tak samo jak z Emerald Night i innymi podobnymi - stanie się jednym z wielu zestawów, w tym przypadku głównie z białymi i czerwonymi klockami.
Ostatnio zmieniony 2011-11-08, 13:26 przez MrPyrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#22 Post autor: stpman »

A ja myślę, że drogi MrPyrku nie rozumiesz tego zestawu. Bo to w gruncie rzeczy jest taki trochę MT. A one nie są stworzone do bycia ekscytującymi czy bawialnymi tylko ładnymi i cieszącymi oko na półce, nie mówiąc o tym niematerialnym czymś co ma np Black Cat i jemu pokrewne;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

VW był chyba jednym z bardziej wyczekiwanych zestawów, nie dziwne, że model tak charakterystycznego pojazdu budzi emocje. Po opublikowaniu oficjalnych szczegółowych zdjęć oczekiwania chyba nawet jeszcze wzrosły,bo model prezentuje się świetnie, i tak też w mojej ocenie jest - bardzo ładny zestaw, który zrobi wrażenie nie tylko na fanach Lego. Bardzo przyciągają wzrok te wszystkie elementy zrobione specjalnie dla tego zestawu - materiałowe zasłonki, podnoszona część dachu, hippisowskie obrazki - dzięki temu zestaw ma jak najbardziej ekskluzywny charakter. Pewne drobiazgi irytują - wymieniony już zegar prędkościomierza, w ogóle obecność naklejek, poniekąd może faktycznie zbyt prosta lub nie do końca dopracowana konstrukcja niektórych elementów samochodu - jednak jako całość jest świetny, i na warto na niego zwrócić uwagę.

A sama recenzja całkiem ok, wielki plus za przyjęcie wprowadzonego przez Noriego nowego standardu przejrzystego podziału recenzji graficznymi "znacznikami", jednakże mi również wydaje się, że pozostawia ona pewien niedosyt - nie ilość tekstu i zdjęć jest problemem, ale bardziej organizacja i dopracowanie całości. Recenzja nie musi być przesadnie obszerna, żeby była dobra, jednak o tak dużym zestawie na pewno co nieco trzeba napisać - bo i jest o czym. Zdjęć też dużo więcej nie potrzeba, jeśli są one trafnie dobrane - parę dobrych ujęć pokaże wszystko, co potrzeba, jednakże warto się do tego przyłożyć - dlatego nie do końca zgadzam się, że oficjalne zdjęcia są ok, oczywiście nie szkodzi ich obecność w recenzji, jednak nie zawadziłoby też parę podobnych, ale innych fotek, bo te oficjalne większość zainteresowanych już widziała. Podobnie z przygotowaniem zdjęć, z jednolitym tłem - powyższe fotki nie są wcale złe, ale niestety do wysokich standardów prezentacji zestawów autorstwa niektórych zaawansowanych LUGPolowiczów łatwo się przyzwyczaić i odstępstwo od nich rzuca się w oczy - a standardy te cały czas są rozwijane i ewoluują - żeby nie narażać się na krytykę trzeba więc za nimi nadążać.
I bardzo się dziwię, że tak nagle pojawiła się krytyka bogatszych opisów - jeśli ktoś aż tak boi się spoilerów, to faktycznie nie należy w ogóle czytać recenzji, bo nawet najbardziej zdawkowa recenzja będzie zwykle zawierała to, co najbardziej chciałoby się w zestawie odkrywać, to co najciekawsze. Moim zdaniem jednak to przesada, o ile w przypadku książki/filmu/gry zdradzenie istotnych części fabuły może "zmarnować" cały produkt, i faktycznie po czymś takim może mijać się z celem jego zakup i poznanie (choć to też nie do końca prawda, bo nawet najbardziej zaskakujący i dopracowany ważny punkt fabuły nie zastępuje jej całej), to w przypadku klocków choćby nie wiem jak szczegółowy opis nie zastąpi radości samego budowania - i o ile zbytnie wdawanie się w szczegóły i śledzenie budowy krok po kroku jest niepotrzebne, to raczej trudno sobie wyobrazić recenzję bez opisu najważniejszych funkcji czy najciekawszych detali zestawu - zaraz ktoś by wypomniał ich brak.
Szarwen pisze:Recenzja, przynajmniej dla mnie, jest opisem wrażeń i "pudełka" bez zdradzania "zawartości".
No niestety, nie zgodzę się, bo sprowadzając to do absurdu recenzją będzie więc strona danego zestawu na Bricksecie albo na oficjalnych stronach Lego, z dołączonym marketingowym opisem i kilkoma zdjęciami poglądowymi. Prawda jest taka, że przy małym zestawie i tak wszystko widać na 1-2 zdjęciach pudełkowych, a w większym detali jest na tyle dużo, że po przeczytaniu recenzji i tak nie pamięta się ich wszystkich, a i zobaczenie ich na zdjęciach to mimo wszystko co innego niż zobaczenie ich w trakcie własnoręcznego budowania. Gdyby było inaczej to pewnie mało kto kupowałby zestawy po czytaniu recenzji, a tak przecież nie jest ;).
Szarwen pisze:Odnośnie recenzji zestawu:
Mam nieco inne zdanie niż reszta użytkowników. Za dużo zdjęć. W stosunku do tekstu, oczywiście. Oczekiwałbym więcej wrażeń, które towarzyszyły Ci podczas budowy. Które elementy pojazdu podobają Ci się najbardziej, które Cię nieco rozczarowały (bo nie sądzę, aby był to zestaw idealny). Co być może sam byś zmienił w budowli. Podoba mi się natomiast wzmianka o historii samego modelu VW i anegdota o dostarczeniu przesyłki. Miłe i dość przydatne ciekawostki.
Tu pełna zgoda - własne wrażenia, uwagi co do konstrukcji są zawsze mile widziane, po prostu potrzebna jest dobra inwencja twórcza aby zawrzeć wszystkie myśli i uczucia, jakie, czasem tylko podświadomie, ma się budując dany zestaw. Jak pisałem wyżej, recenzja autorstwa Backbone wcale zła nie jest, zawiera wiele wartościowych elementów, i na pewno warto ją przeczytać.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#24 Post autor: stpman »

Buli w końcu zawitał w moim domu. Jest to jeden z lepszych prezentów jakie dostałem:)
Co do zestawu, to mam kilka uwag, którymi się z wami podzielę;]
Może najpierw te kilka drobnych wad. To o czym już wcześniej wspomniałem, czyli zegar ścienny w formie prędkościomierza (ten kto to wymyślił był chyba niespełna rozumu, w wystarczyło dać naklejkę z Garbusa), po drugie i chyba ostatnie to małe braki klockowe, gdzieniegdzie można by dołożyć plate'a, tile'a, zrobić podłogę w szafie, trochę popracować nad deską rozdzielczą, ale to czepialstwo.
A co do zalet... Zestaw jest absolutnie piękny, a co najlepsze w pełni bawialny, świetnie prezentuje się na półce i stanowi ciekawą ozdobę pokoju:)
Jest też dobrym dawcą części, ale takich zestawów się nie rozkłada...
Ostatnio zmieniony 2011-12-25, 22:32 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#25 Post autor: szubi81 »

Wczoraj, a tak właściwie dzisiaj skończyłem składać Bulika, trwało to 4,5 godziny.
Żadne zdjęcie nie oddaje piękna jakie jest zwarte w tym modelu, teraz zaczynam szukać Garbusa :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Wiem, zestaw jest stary ale recenzja jest nowa i z zupełnie nowym walorem rozrywkowym. Otóż: w playerze YouTuba włączamy podpisy, a następnie ustawiamy automatyczne tłumaczenie z angielskiego na polski. Ubaw po pachy gwarantowany.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-uOu5h0cCqQ[/youtube]

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#27 Post autor: A.Brickovsky »

Tydzień temu go kupiłem i właśnie buduję. Lepszego momentu nie mogłeś wybrać. Hipisa też zamówiłem :P
Zgadzam się całkowicie, bardzo delikatny ale rewelacyjnie wyglądający model. Wnętrze niczym w modularach. Sprzedawać się musi na pniu, skoro po tylu latach wciąż jest w sprzedaży.

U mnie w instrukcji czarny jest trudniejszy do odróżnienia od DBG. Może jakąś inną wersję mam. Pewnie ich trochę było na przestrzeni pięciu lat.

Mały offtop - masz już BWE?
Ostatnio zmieniony 2016-07-11, 09:02 przez A.Brickovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

Nie.

Matero1
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-16, 18:50
Lokalizacja: Zgierz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Matero1 »

Nie zgodze sie, ze jest to nudny zestaw. Mysle, ze jest przede wszystkim oryginalny, no i ma dusze.
Matero

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Durzy »

Czy ktoś ma pomysł co to jest za "pomieszczenie" do, którego dostęp jest tylko przez otwierane lusterko, a które kryje to coś z napisem Make Lego models not war?

ODPOWIEDZ