[MOC] Pan Lucki (a może lucky man)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

[MOC] Pan Lucki (a może lucky man)

#1 Post autor: Darek Mróz »

…po tych wszystkich latach pełnych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, kiedy zasypiał w jednym miejscu, a budził się w innym, Jerzy postanowił coś zmienić. Szukał czegoś, co niejako urzędowo uporządkuje jego dotychczasowy tryb życia i wojsko wydało mu się do tego celu idealną instytucją. Nie chciał pracować w milicji, choć tam też miałby życie jak w zegarku, ale po pierwsze był za mądry, a takich tam nie chcieli, a po drugie miał pochodzenie nie pasujące do bieżącego modelu dobrego milicjanta. Wojsko jednak też nie chciało go u siebie, bo był już za stary i po głębszym przemyśleniu sprawy nawet się ucieszył. Kiedy pomyślał, że wszystko będzie robił na rozkaz lub gwizdek, dostawał gęsiej skórki. Jednak chciał pracować gdzieś, gdzie będzie miał dużo czasu i jednocześnie obowiązki skłonią go do uporządkowania swych poczynań.

I tak oto jest teraz tu, w miejscu, które prawie wszyscy traktowaliby jak zesłanie, jemu jednak wszystko odpowiada. Ma pracę, ma gdzie mieszkać (choć domek mały i służbowy), ma również czas aby móc realizować swoje zainteresowania. Dzięki tej pracy czuje się też bardzo ważny i nawet kiedy nie jest na służbie, ciągle chodzi w służbowym ubranku. Jest dróżnikiem na kolei i jest bardzo szczęśliwy.
Niestety życie płata figle i kiedy pewnego popołudnia, gdy gościł w swym obejściu pannę Mariolę, zobaczył listonosza zmierzającego w stronę jego dróżniczego domku. Cieszył się już w duchu, bo gburowaty listonosz raczej go nie odwiedzał, więc to oznaczało, że ma dla niego jakąś przesyłkę. Cieszył się do chwili kiedy zobaczył list i poznał charakter pisma, którym zaadresowana była koperta. Wiedział już, że jego szczęśliwe niedługo się skończą…


Obrazek

Galeria
LEg GOdt Darek Mróz

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: KRUEZ »

Bardzo fajny dach - ze względu na nieregularny kształt. Super ściany pod budynkiem. Świetny pomysł na boki foteli:) Pozostaje tylko mieć nadzieję , że wieści nie będą aż tak złe:)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

BARDZO podoba mi się fundament budowli, w czasach szalonego dążenia do możliwie wymyślnych rozwiązań z kaflami, niedociśniętymi klockami, czy diabli wiedzą czego jeszcze najprostsze rozwiązania często nie przychodzą do głowy :) Ja osobiście zakończyłbym jeszcze komin jakimś wylotem, okrągłym brickiem, czy innym szarym stożkiem, ale poza tym naprawdę przyjemna, sielska konstrukcja :)
Masz pomysł na dokończenie historii niezależny od tematyki następnego etapu, czy zaimprowizujesz coś po ogłoszeniu go?

lukasz_z

#4 Post autor: lukasz_z »

Prosty, przytulny domek. I to mi się podoba.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#5 Post autor: Żbik »

Najwyraźniej Darek się rozMROZił ;) Mnie najbardziej podobają się bezpieczniki, topikowe jak mniemam :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Sympatyczny domek. Fajny reflektor. Fajna skrzynka elektryczna.
Brakuje mi tu tylko kodu stacji na tej białej tablicy - jakiś prosty można by było zrobić z czarnych klocków.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#7 Post autor: tomey »

Od razu wiedziałem że praca musi być z Lugpolu. Bardzo zgrabna i taka "polska" konstrukcja.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Polska kolejowa rzeczywistość, cóż więcej dodać. W tle wyobrazić sobie można małe, senne miasteczko z niską zabudową, rozległym ryneczkiem, itd, itp...

ODPOWIEDZ