[MOC] Robotariusze wszystkich krajów, łączcie się! - B(t)TIV

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Robotariusze wszystkich krajów, łączcie się! - B(t)TIV

#1 Post autor: crises »

Zamieszki wybuchły latem 1959. Najpierw lokalnie w fabrykach, zakładach przemysłowych, domach. Wszędzie tam, gdzie roboty służyły, pomagały, ciężko pracowały. Nadszedł kres traktowania ich przedmiotowo. Strajki i demonstracje szybko rozprzestrzeniły się na całą Europę.

Wielka Partia Komunistyczna Zjednoczonej Europy wydała kategoryczny zakaz publikowania jakichkolwiek treści związanych z tymi wydarzeniami. Dlatego też dopiero po 20 latach gazety ujawniły pojedyncze zdjęcia. Na jednym z nich Tadeusz Janicki na czele robotów i ludzi protestuje u stóp Łuku Triumfalnego.

Obrazek
Obrazek

Po powrocie do kraju Tadeusz Janicki kontynuował swe prace nad programem równouprawnienia i wyzwolenia robotów, który roboczo nazwał "Skajnet". Gdyby tylko wiedział jak dramatyczne wydarzenia miał ów projekt spowodować.

Info regulaminowe: w MOCu jest przedstawiony konflikt o międzynarodowych zasięgu, Polska jest zaangażowana, motyw powtarzający się - główny bohater i jeden z robotów.

Ostatkiem sił zbudowałem tego MOCa. Było bardzo ciężko. Pomysł nie chciał przyjść do głowy. W końcu coś zaświtało i w ciągu dwóch dni udało mi się stworzyć tą scenkę. Łuk triumfalny jest tutaj tłem, więc nie starałem się nawet zbudować go z wszystkimi szczegółami, ale mam nadzieję, że jest wystarczająco podobny.

Dzięki za konkurs. Pozdrawiam, crises.
Ostatnio zmieniony 2011-12-08, 23:35 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

No to Kolega pozamiatał...
Co tu gadać :).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#3 Post autor: bart »

Brama (łuk triumfalny ?) w tle wymiata :)
Ostatnio zmieniony 2011-12-09, 01:24 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Dobre!

Pokazałem to zdjęcie z gazetą paru osobom i wszystkim się podobało.
Co by nie mówić, crises jest absolutnym mistrzem winietek. Szkoda że tak mało i rzadko.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#5 Post autor: maciejer »

Crises, pomysł świetny.
Roboty mają oczka przypominające sensory robota Mindstorms NXT.
A łuk triumfalny to idealny symbol tła dla protestujących wszelkiej maści, Francja w końcu rządzi w tej konkurencji.

crises

#6 Post autor: crises »

Darek Mróz pisze:No to Kolega pozamiatał...
Co tu gadać :).
Dzięki, ale na pewno w weekend będzie wysyp konkursowych prac.
bart pisze:Brama (łuk triumfalny ?) w tle wymiata :)
Fajnie, że choć uproszczony i właściwie w mikroskali, to się podoba.
Jerac pisze:Pokazałem to zdjęcie z gazetą paru osobom i wszystkim się podobało.
Ciesze się. Niesiesz "kaganek oświaty" wśród ludzi spoza naszego kręgu.
Co by nie mówić, crises jest absolutnym mistrzem winietek. Szkoda że tak mało i rzadko.
Niestety pomysły przychodzą tylko do wypoczętej głowy.
maciejer pisze:Crises, pomysł świetny.
Prawie trzy tygodnie trwało zanim coś wymyśliłem na ten etap. Ciężka praca.
maciejer pisze:A łuk triumfalny to idealny symbol tła dla protestujących wszelkiej maści, Francja w końcu rządzi w tej konkurencji.
No właśnie też mi się skojarzyło, że jak związki zawodowe i protesty, to we Francji.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Twój Łuk Triumfalny był tematem rozmów na wczorajszej integracji. Konkretnie to posłużył jako przykład jak można zrobić coś z niczego, a jeszcze konkretniej to jak można zrobić ornamenty bez ornamentów.
Roboty mają hasła napisane po polsku, więc zapewne są to polskie roboty pracujące we Francji na czarno?

;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

zgrredek pisze:Konkretnie to posłużył jako przykład jak można zrobić coś z niczego, a jeszcze konkretniej to jak można zrobić ornamenty bez ornamentów.
Jak to bez ornamentów? Przecież tam są ornamenty. Jeśli ktoś nie widzi tu ornamentów, to ma słabą wyobraźnię : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:Jak to bez ornamentów? Przecież tam są ornamenty. Jeśli ktoś nie widzi tu ornamentów, to ma słabą wyobraźnię : o)
No właśnie to było przedmiotem dyskusji, że tak oszczędnymi środkami udało się osiągnąć tak świetny efekt.

crises

#10 Post autor: crises »

zgrredek pisze:Roboty mają hasła napisane po polsku, więc zapewne są to polskie roboty pracujące we Francji na czarno?
Nie tylko po polsku. Jest też włoski i angielski. To jest międzynarodowa manifestacja, ale nie wykluczone, że Tadeusz wręczył kilka własnoręcznie napisanych plakatów obcokrajowcom.
zgrredek pisze:No właśnie to było przedmiotem dyskusji, że tak oszczędnymi środkami udało się osiągnąć tak świetny efekt.
Podczas budowy doszedłem do wniosku, że przy tak krótkim czasie jaki mogę poświęcić na budowę i przy skali, którą wybrałem, to czegokolwiek bym nie zbudował, to nie oddałbym w pełni ornamentów oryginału. Poszedłem więc w drugą stronę - "funkcjonalny minimalizm". Mózg ponoć jest taki sprytny, że dopowiada sobie brakujące elementy - tutaj to zadziałało.

No i jaka to nobilitacja dla mnie, że na wielkiej międzymiastowej integracji toczyła się dyskusja o moim MOCu ;) Dzięki.

ODPOWIEDZ