[MOC] TheZebra

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

[MOC] TheZebra

#1 Post autor: Darecki »

Obrazek

Długo zastanawiałem się, czy zamieścić model w tym dziale... Jednak technica w nim za wiele nie ma, a do Model Team jest po prostu za brzydki. Dlatego trafił tu :)

Kabriolet w stylu wielkiego amerykańskiego wozidła z potężnym silnikiem V8. Koncepcja prosto z głowy, nie stylizowałem się na jakimkolwiek istniejącym pojeździe.
Posiada otwierane drzwi i tylną maskę, skręcane przednie koła, niezależne zawieszenie. To w zasadzie wszystko.

Samochód zbudowałem dość dawno temu, ale dopiero teraz znalazłem czas i zebrałem chęci na jego pokazanie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA
It's just a ride...

rh

#2 Post autor: rh »

Samochodzik ciekawy.
Co mi się nie podoba, to jednak te lampki z przodu trochę za małe ... i jakoś mogłeś popracować nad krągłościami zamiast tych slope 45. Inna sprawa - brak grilla ... coś pozornego chociaż by się przydało.

Za to o ile zwykle bym zbeształ za zużyte bądź pożółknięte klocki, to tu mi się to zwyczajnie podoba :)

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#3 Post autor: Darecki »

Białe klocki aż się proszą o regenerację... :) Kiedyś się tym zajmę.
Na lampki nie miałem trochę pomysłu, ogółem cały przód wyszedł dość dziwnie.
It's just a ride...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Darecki pisze:Kabriolet w stylu wielkiego amerykańskiego wozidła z potężnym silnikiem V8.
Model przyjemny tylko jest jedno "ale" - typowe amerykańskie sportowe auta z v-ósemkami mają układ napędowy FR. Twoje auto jest MR i przy dość krótkim rozstawie osi przypomina mi coś w stylu Porsche Boxstera czy nawet jeszcze mniejszej Toyoty MR2.

Mógłbyś coś więcej o zawieszce napisać?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#5 Post autor: Darecki »

Centralny silnik wymuszony został właśnie przez zawieszenie - z przodu nie było już miejsca.
Zawieszenie przednie to standardowe Legowske rozwiązanie z użyciem części 6571 i 6572 -
Obrazek
Obrazek
W nowym 8081 jest chyba takie samo jak w moim modelu.
Tylne zawieszenie jest oparte na dwóch liftach 5, na końcu zamocowane jest koło i taki "amortyzator DIY" - na zwykły amortyzator 6,5L lego nie było miejsca to musiałem kombinować. Na axlu jest krótka sprężynka z zacisku od piasty rowerowej. Na zdjęciu z silnikiem widać mniej więcej jak to wygląda.
It's just a ride...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Darecki pisze:Tylne zawieszenie jest oparte na dwóch liftach 5, na końcu zamocowane jest koło i taki "amortyzator DIY" - na zwykły amortyzator 6,5L lego nie było miejsca to musiałem kombinować. Na axlu jest krótka sprężynka z zacisku od piasty rowerowej. Na zdjęciu z silnikiem widać mniej więcej jak to wygląda.
No właśnie w tylnym coś mi nie pasowało ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#7 Post autor: Wawrzino »

Świetnie użyta perspektywa. Jak zobaczyłem miniaturki to pomyślałem "cholera, skąd wytrzasnął tyle klocków, żeby zbudować model w skali 1:1" Klocki koniecznie do regeneracji ;)

ODPOWIEDZ