[MOC] FSO Syrena R20

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rafi

[MOC] FSO Syrena R20

#1 Post autor: rafi »

Dobry dień, przedstawiam paniom i panom moją piękną Syrenkę w 4-wide. Wiem, że to nie jest arcydzieło wielkośći tych, jak M_Longera czy Jeraca, ale kilka godzin mi zajeło. :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś mi wyszło nie tak?
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 19:03 przez rafi, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz_z

#2 Post autor: lukasz_z »

Hm.... Bardziej mi to przypomina trabanta z plandeką niż Syrenkę.... Za nisko dałeś przednie światła, za to tylnych brak. Tył i przód bym nieco zmienił, dodał lusterka, i troszkę (nawet tych najprostszych) detali.
Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Mnie zastanawia czym robiłeś zdjęcie. I co to za koła?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Jerac pisze:Mnie zastanawia czym robiłeś zdjęcie
EXIF mówi Canon PowerShot SD770 IS.
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 20:32 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: szww »

Jerac pisze:I co to za koła?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=93594

A mi się nawet podoba, takie sympatyczne autko, tylko te światła jakoś nie pasują do reszty.

PS
i te zdjęcia jakieś strasznie 'brudne', może masz coś na obiektywie?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Zabawna.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Oo, fajne. Nie wiedziałem że takie są. Chyba jednak muszę sobie kupić trochę tych autkowych gratów. Tym bardziej że są fajne, tylko kurde drogie. Zdjęcia wyglądają jakby były robione z krzaków albo na obiektywie była rozlana kawa.

Ale - kit z tym, bo autko fajne. Nie jestem pewien czy jest syrenkowate, ale w tej skali ciężko jest zrobić coś co jest syrenkowate. Karwikowi się udało, ale oszukał robiąc przedni grill z naklejki. Analogia do Trabanta jest jak najbardziej właściwa - te samochody są nieco podobne do siebie.

rafi

#8 Post autor: rafi »

Hm.... Bardziej mi to przypomina trabanta z plandeką niż Syrenkę.... Za nisko dałeś przednie światła, za to tylnych brak. Tył i przód bym nieco zmienił, dodał lusterka, i troszkę (nawet tych najprostszych) detali.
Takie jest moje zdanie.
Da się zrobić jak na lusterka, ale tylne swiatła w R-20 były prawie niewidoczne.
A mi się nawet podoba, takie sympatyczne autko, tylko te światła jakoś nie pasują do reszty.

PS
i te zdjęcia jakieś strasznie 'brudne', może masz coś na obiektywie?
Mam, ale nie da się usunąć, chyba w środku jest brudne :/

Na temat świateł: a jak ty byś je zrobił? Tnąć by trzeba było coś :P
Zabawna.
Dzięki :)
Oo, fajne. Nie wiedziałem że takie są. Chyba jednak muszę sobie kupić trochę tych autkowych gratów. Tym bardziej że są fajne, tylko kurde drogie. Zdjęcia wyglądają jakby były robione z krzaków albo na obiektywie była rozlana kawa.

Ale - kit z tym, bo autko fajne. Nie jestem pewien czy jest syrenkowate, ale w tej skali ciężko jest zrobić coś co jest syrenkowate. Karwikowi się udało, ale oszukał robiąc przedni grill z naklejki. Analogia do Trabanta jest jak najbardziej właściwa - te samochody są nieco podobne do siebie.
Dziękuje. No tak, nawet sylwetka Syrenki jest bardzo trudna do zrobienia (lecz twoja jest przepiękna). Chciałem cię zapytać: Mogę sklonować przód twojego, z tyłem z R20 czy Bosto?

Nie wiem, czy mi się tylko tak zdaje, ale każdy Europejski kraj 40-50 lat temu miało swoje własne autko dokładnie w tym stylu jak Syrenka - Czechosłowacja miała Skodę Octavię, Rosja miała Zaporozhetsa 968, Francja miała Renault Dauphine, Polska miała FSO Syrenę 105, i tak dalej. Mylę się?

Dziękuje wszystkim za komentarze :]
Ostatnio zmieniony 2011-12-12, 04:49 przez rafi, łącznie zmieniany 1 raz.

panrysiek

#9 Post autor: panrysiek »

Zdolności ładunkowe zupełnie jak w prawdziwej R20...mizerne.
A jeśli o kształt auta (prawdziwego, nie modelu) chodzi to nawet nasi styliści wzorowali się na światowej modzie, stąd podobieństwo do wielu "oblaków". W swoim czasie Syrenka była bardzo ładnym autem, zniszczyły ją niechlujny montaż i siermiężna technika.
Autko sympatyczne ale szkoda, że nieprzystosowane do minifiga bo można by fajne scenki rodzajowe z PRLu porobić.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Zgrabne to autko, przy czterech kropkach trudno cokolwiek ulepszyć.
Ja mniej więcej widzę, że to Syrena.
Podwinięta plandeka fajnie wygląda.

Ten pył na obiektywie daje fajny efekt. Kiedy zobaczyłem te zdjęcia na flickrze, myślałem, że specjalnie domalowałeś plamy w jakimś programie, żeby zdjęcia wyglądały staro i niedoskonale.

ale oszukał robiąc przedni grill z naklejki
He, he ?
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 14:37 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ