3300002 & 3300020 2011 Holiday Set 1 & 2

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

3300002 & 3300020 2011 Holiday Set 1 & 2

#1 Post autor: nori »

3300020 2011 Holiday Set 1 of 2 & 3300002 2011 Holiday Set 2 of 2

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Święta, jakiekolwiek, to doskonała okazja na promocje. TLG z tego skrzętnie korzysta, wypuszczając z każdej możliwej okazji najróżniejsze pierdoły jak bombki wypełnione klockami, indyki, halloweenowe potworki itp. Na obecne Święta Bożonarodzeniowe, wśród różnych dziwolągów w postaci choćby plastikowej skarpetki , znalazło się też miejsce dla dwóch malutkich i klimatycznych zestawików.

Nazwa: 3300020 2011 Holiday Set 1 of 2
Seria: Seasonal
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 98
Figurki: 1: szczęśliwy dzieciak
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 14 x 12 x 6 cm
Cena: gratis przy zakupie za minimum 99$ lub 50 £ (w sklepie firmowym / S@H)

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Nazwa: 3300002 2011 Holiday Set 2 of 2
Seria: Seasonal
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 117
Figurki: 1: Mikołaj
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 14 x 12 x 6 cm
Cena: gratis przy zakupie za minimum 99$ lub 50 £ (w sklepie firmowym / S@H)

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset


Obrazek


Pudełka zdobi przepiękna i nastrojowa szata graficzna, pod tym względem grafikom absolutnie nic zarzucić nie można. Obydwa pudełeczka swoim wyglądem naprawdę cieszą oko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przednią ściankę ładnie wkomponowano numerek porządkowy zestawu: wyraźne oznaczenie, że obydwa zestawy stanowią jedną całość. Dodatkowo fakt ten został zobrazowany na tylniej ściance, ale co ciekawe, tylko w przypadku zestawu numer 1. Przednie ścianki pudełka posiadają wyraźną informację „Limited Edition” w postaci lakowej pieczęci idealnie komponującej się z dopracowanym tłem. Jedynym minusem jest informacja, że mamy do czynienia z „zabawką do składania” podana w wielu językach. Sytuacja tym bardziej kuriozalna, gdyż zestawiki były dostępne tylko w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

Jedną z bocznych ścianek zdobi obrazek prezentujący figurki w skali 1:1, wraz z informacją, gdzie części zostały wyprodukowane. Warto zapamiętać: brak tu Chin.

Obrazek


Obrazek


Każdy z zestawów zawiera jedną, dwudziestostronicową książeczkę z planami budowy. Okładki pod względem graficznym to dokładne powtórzenie stylu z pudełka. Same plany budowy umieszczono już na standardowych, dla zestawów z serii Creator, niebieskich stronach z żółtą obwódka. Każda z instrukcji na ostatniej stronie zawiera reklamę trzech „dużych” zestawów utrzymanych także w świątecznych klimatach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Każdy z zestawów zawiera po jednej figurce, w pierwszym jest to roześmiany dzieciak, w drugim brodaty Mikołaj w standardowej czerwonej bandanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod brodą mikołaj ukrywa główkę z siwym zarostem. Główka ta wystąpiła w trzech zestawach z serii Kingdoms, i przynależała do pewnego maga oraz dostojnego króla.

Obrazek

Niestety, zarówno dzieciak, jak i Mikołaj posiadają torsy pozbawione jakiegokolwiek nadruku. Co ciekawe, nie tylko brak tu nadruku, ale też gdzieś wcięło „zaczernienie” na studzie. Dla przypomnienia, brak takowego zaczernienia był cechą charakterystyczną dla ludzików „made in China”. A przecież na opakowaniu Chiny nie były wspomniane... Dziwne?

Obrazek


Obrazek


W każdym pudełku znalazło się miejsce dla dwóch woreczków z elementami oraz szarej płytki wrzuconej luzem:

Obrazek

Obrazek

Wśród co ciekawszych elementów, pierwszy zestaw dostarcza sporo różnokolorowych „kropek”, parę elementów pseudo-złotych (Pearl Gold), oraz przegląd odcieni zielonego (Bright Green, Green, Dark Green). Ciekawostką jest obrazek, dotychczas obecny tylko w jednym zestawie z serii Pirates of the Caribbean.

Obrazek

W drugim zestawie także znajdziemy sporo drobnicy, dokładnie ten sam obrazek co w pierwszym oraz Dark Green Brick, Round Corner 4 x 4 Full Brick wcześniej występujący, podobnie jak obrazek, tylko w serii PotC.

Obrazek

Jednak na obecną chwilę, chyba najciekawsze są okrągłe Tile 1x1, w tym zestawie znajdziemy w sumie trzy, wszystkie w kolorze Light Bluish Gray.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Czas na budowę! Co ciekawe, mimo że obydwa zestawy są dość do siebie podobne, to znacznie się różnią samą filozofią budowy.
W przypadku pierwszego zestawu, najpierw powstaje podłoga i ściany, a dopiero później zabieramy się za wypełnienie wnętrza, czyli należy posadzić choinkę oraz uzupełnić ją o obowiązujący akcent świąteczny w postaci różnorakich prezentów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drugim modelu za wyposażenie wnętrza służy kominek, tak więc budowa całej scenki postępuje „warstwami”, składamy zarówno ściany jak i wspomniany kominek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obydwa modeliki, jak było w zamierzeniu, idealnie się ze sobą łączą. Szczęśliwy dzieciak czeka pod choinką na prezenty, miejmy nadzieję, że nie nabawi się traumy gdy zobaczy wyskakującego z kominka Mikołaja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po budowie zostaje trochę drobnicy:

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Po prostu urocze! To chyba najlepsze określenie zarówno na konstrukcje, jak i całą otoczkę. Począwszy od świetnych, pod względem opracowania graficznego, pudełek i instrukcji, skończywszy na udanych modelach. Obydwa pokoiki buduje się szybko, przyjemnie, a wizualnie naprawdę sprawiają radochę. A do tego, świetnie spełniają się jako ozdoba świątecznego stołu.

Jedynym minusem, niestety dość poważnym, jest ich dostępność. Zestawy można było zdobyć robiąc zakupy na określoną kwotę w sklepach firmowych lub poprzez s@h, jednak tylko w USA (powyżej 99 USD), Kanadzie (powyżej 99 CA) i Wielkiej Brytanii (Powyżej 50 GBP). Oczywiście, pieniążki należało zostawić dwa razy, pierwszy zestawik był dostępny w promocji w październiku, drugi: w listopadzie Natomiast samo ograniczenie terytorialne to jakaś dziwna polityka firmy, tym bardziej budzi mieszane uczucia, gdyż dotyczy naprawdę ciekawych zestawików. Na szczęście pozostają jeszcze aukcje internetowe, a powyższe zestawy można znaleźć nawet na Allegro.

Za pomoc w zdobyciu moich egzemplarzy, standardowo składam wielkie podziękowania nieocenionemu Nexusowi, który nie dość że wciąż ma do mnie cierpliwość, to jeszcze za nimi wydzwaniał do TLG i jeździł po dziwnych sklepach. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#2 Post autor: rh »

Powiem tylko tyle: zestawiki prezentują się rewelacyjnie :)

Za to TLG w końcu mogłoby zacząć dostrzegać inne rynki ... Aż dziw, że nie było tego w Niemczech.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#3 Post autor: bart »

Recenzja super. Zestawy urocze. Dobrze, że ich nie mam bo żal by było wyrzucić pudełka a ja już od lat nie gromadzę legowej makulatury.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Recenzja oczywiście świetna i zestawy również (choć brak jakichkolwiek nadruków na figurkach trochę razi, o czym niżej), są nie tylko klimatyczne, ale także jak na takie maluchy zawierają sporo przydatnych części w przydatnych kolorach, do wykorzystania oczywiście dopiero po świętach po rozebraniu ich razem z prawdziwą choinką :).
Szkoda tylko, że zawsze, gdy na nie patrzę, to kojarzą mi się przede wszystkim właśnie z tymi niezrozumiałymi i irytującymi ograniczeniami w dystrybucji. No i jeszcze to uparte zakładanie bandany na głowę św. Mikołaja - co roku jest kilka zestawów świątecznych, mogliby wreszcie raz a dobrze zrobić porządny wzór czapki św. Mikołaja, o ile lepiej i klimatyczniej by to wyglądało. Oraz dziwne podejście z nadrukami - z jednej strony dają w obu zestawach obrazek dostępny dotąd tylko w jednym zestawie PotC, ponadto św. Mikołaj dostaje ładną główkę króla/maga (a za brodą równie dobrze mógłby mieć dużo prostszą główkę ze zwykłym uśmiechem, jak u tego chłopca czy jak u większości Mikołajów w kalendarzach adwentowych), a z drugiej strony pożałowano poza głowami choćby najmniejszego nadruku na załączonych minifigurkach - na czym zestawy tracą, i co tym bardziej nie licuje z ich limitowanym, ekskluzywnym charakterem. Jednak pomimo wytknięcia tych wad liczę, że następnym razem nam szarym, kontynentalnym Europejczykom także takie bonusy będą się należały :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#5 Post autor: Aeryn »

Zestawiki są prześliczne, a recenzja jak zwykle na najwyższym poziomie. Jedyne co mnie drażni, to fakt, że właściwie te zestawy są dla mnie niedostępne. Lego mogłoby traktować równo swoich fanów... Eh, marzenia :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Jumbo

#6 Post autor: Jumbo »

Nori, recki Twoje są niebezpieczne. Bo nawet jeżeli opisujesz zestaw, który mi się nie podoba, to Twoje słowa pokazują z tego zestawu plusy, które często zmieniają moje spojrzenie. Jednak tutaj moje wrażenia odnośnie zestawu są zdecydowane, zwłaszcza, iż miałem okazję obejrzeć obydwa na żywo (syn znajomego otrzymał je pod choinkę).

Zestawy mają swoje plusy i minusy.
Mocna strona to na pewno swego rodzaju unikatowość, która dla jednych może być drażniąca (sposób dystrybucji i wyboru kraju), a dla drugich powodująca szybsze bicie serca.
Atrakcyjne są klocki z nadrukiem, a także okrągłe tile 1x1, a także złote serki.
Ładne są prezenty ze złotymi kokardami, a także sama konstrukcja kominka.

Słabe strony tych zestawów to właśnie brak jakichkolwiek nadruków na torsach. Sama postać św. Mikołaja zaczyna być powoli porażką ze względu na nakrycie głowy. Mi się taki św. Mikołaj bardziej kojarzy z harleyowcem, niż z postacią, z jaką powinien się kojarzyć. Gdyby chociaż dołożyć do niego "worek" - 92590, wówczas jego wygląd wiele by zyskał.

Kolejna słaba moim zdaniem strona to brak łącznika między zestawami. Jeden zawias 3830c01 w kolorze ścian rozwiązałby sprawę, a i byłby ciekawym elementem.
Nie podoba mi się zastosowanie klocka Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side w kolorze Light Bluish Gray Brick, gdyż z boku obrazka jednak go widać i koliduje to z estetyką koloru ściany.
Razi w oczy brak wykończenia komina, który świeci gołymi studami, a jeden czarny kafel rozwiązałby sprawę.
Zmieniłbym również ciastko leżące na stoliku obok kubka. W tech chwili wygląda jak cementowy krążek, a przecież ciastko mogłoby wyglądać tak, jak pięknie wygląda w zestawie 10216.

Moim zdaniem wspaniale, iż Lego wypuszcza takie zestawy, ale nie popadajmy w zachwyt nad produktem, który moim zdaniem nie jest dopracowany, a wręcz sprawia wrażenie złożonego na zasadzie: Zróbmy to byle jak i tak kupią.
Jeżeli do tego dodać wspomniane "chińskie" minifigi, gdzieś zaczyna się rozpływać unikatowość, a powstaje pytanie, czy warto?

Maruda jestem, ale od czegoś, co ma charakter "wyjątkowy" spodziewam się właśnie wyjątkowości.

Aeryn pisze:Jedyne co mnie drażni, to fakt, że właściwie te zestawy są dla mnie niedostępne.
Nie tragizujmy:

http://allegro.pl/lego-3300020-zestaw-s ... 17332.html

http://allegro.pl/lego-3300002-zestaw-s ... 14206.html

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#7 Post autor: Aeryn »

Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Warto dodać, że te zestawy były dostępne wraz z darmową wysyłką, także robiąc zakupy za wielokrotność wymaganej kwoty można było zdobyć ich kilka, z czego skrzętnie skorzystałem :) Zestaw 2/2 z tego co pamiętam w UK szybciutko się skończył.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#9 Post autor: Miszel »

Zestawiki bardzo przyjemne, ale muszę napisać, że bandana na głowie "mikołaja" to totalny obciach - wygląda beznadziejnie. Przez tyle lat wypuszczając różnego rodzaju breloki z mikołajami i sezonowe zestawy świąteczne z tymże panem firma LEGO mogłaby się wysilić na tyle, aby zrobić formę porządnej mikołajowej czapki żeby ten wyglądał jak należy. Nie jest to przecież element jednorazowy, a mógłby być wykorzystywany przez wiele lat w zestawach sezonowych. Czy na prawdę nikt w tej firmie na to nie wpadł, czy też jest to aż tak nieopłacalne?
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Też mnie dziwi brak nowej czapki dla mikołaja, zwłaszcza patrząc przez pryzmat wielu nowych elementów na potrzeby minifigów w woreczkach.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ