3840 Pirate Code

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

3840 Pirate Code

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Seria: Games
Rok produkcji: 2009
Liczba części: 268, w tym 1 figurka (spis na BrickLink )
Instrukcja: 2 książeczki: 1 to budowa, 2 to reguły gry
Pudełko:
Obrazek
Całkiem spore, z dużym ładnym obrazkiem. Składa się z dwóch osobnych części: "skrzynki" i "wieka".
Cena: ~70 zł na BL , 70-90 zł z przesyłką na Allegro
Peeron
Ceneo
Amazon
Lego Wikia
Ebay.com
---------------------------------------------------
Zestaw składa się z 268 klocuszków, dostajemy też kościeja:
Obrazek
który jest bardzo fajny i skory do tańcowania - łapki w zawiasach chodzą bardzo lekko.
Płomień na kapeluszu i drugi mieczyk to mały tuning, nie ma ich normalnie w zestawie (skumałem się parę godzin po sesji zdjęciowej).
Ciekawsze klocki w zestawie:

Minifig Tool Spanner/Screwdriver x1
Obrazek
Panel 1 x 1 x 1 Corner x8
Obrazek
Panel 1 x 2 x 1
Obrazek
8 x czarny oraz 2x kolor: czerwony,żółty,niebieski,zielony
Rock 1 x 1 Gem Facetted
Obrazek
12 x kolor: Clear,TrGreen,TrLtBlue,TrNeonOrange,TrRed,TrYellow
Slope Brick Curved 2 x 4 with Underside Studs w kolorze RedBrown
Obrazek

Ja najbardziej happy jestem z corner paneli, moja dziewczyna zaś zapewne z diamencików :)

Budowanie nie nastręcza problemów i przebiega szybko.
Skrzynia skarbów prezentuje się następująco:
Obrazek
Zaczynamy od centralnego plate'a 6x6 i dobudowujemy mu 4 przedłużenia, powstaje nam krzyż:
Obrazek
Chwilę później kościej Maciej postanawia towarzyszyć nam w dalszej budowie, i zajmuje centralne miejsce ochoczo machając kościrączkami. Uwaga na oczy! Jego mały mieczyk może nas nieźle dziabnąć.
Obrazek
Od razu po tym, jak kostek rozgościł się na placu, bierzemy się za podstawki do maszyny szyfrów.
ObrazekObrazek
Nasze skarby trzymamy w gustownych skrzyniach, powstający szybko w kilku etapach.
Najpierw tworzymy "dno".
Obrazek
Potem dodajemy wieko,
Obrazek
oraz szufladki, na których ustawiamy podczas gry swój kod diamencikowy
ObrazekObrazekObrazek
Dokładamy skrzyneczki do "krzyża" i budowa zakończona!
Do gumowej bazy dokładamy kolorowe płytki 2x2 i otrzymujemy zgrabną kostkę do gry.
Obrazek
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hwafWjyMP40[/youtube]
--------------------------------------------------
Zasady gry
Gra dla 2-4 graczy.
Wg instrukcji, grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Potem lecimy zgodnie z ruchem zegara.
W swojej turze gracz:
1- rzuca kostką
2- ze skrzyni skarbów bierze klejnot w danym (wyrzuconym na kostce) kolorze oraz wybiera
drugi, dowolnego koloru, klejnot
3- używa obu klejnotów, aby odgadnąć kod jednego gracza, albo by rozdzielić je między
pozostałych graczy
Należy umieścić klejnot, albo też przesunąć go na inną pozycję, zgodnie z kolejnością,z jaką według nas zostały ułożone klejnoty pozostałych graczy. Mamy 6 kolorów klejnotów.
Obrazek

Odgadywanie
Obrazek
Jeśli kolorowy klejnot w obszarze zgadywania gracza ma właściwy kolor,ale znajduje się na niewłaściwym miejscu, zamiast ruchu nr 2 możesz przesunąć go na inne pole w obszarze zgadywania gracza.

Wyniki zgadywania
Obrazek
Należy sprawdzić i ustalić wyniki zgadywania pod koniec kolejki każdego gracza.
Ustalanie wyników przebiega następująco:
- jeśli kolor i miejsce są właściwe przenosimy klejnot na złote miejsce
- jeśli kolor jest właściwy, ale pozycja zła, nie należy przesuwać klejnotu, pozostaje on na swoim miejscu w obszarze zgadywania.
4 miejsca po prawej stronie szufladki służą nam jako miejsce dla klejnotów o złym kolorze.

Wygrywa gracz, którego kod nie został złamany,zgarnia on klejnoty znajdujące się w skrzyni skarbów.

Dorzucam zdjęcie instrukcji do gry:
http://www.brickshelf.com/gallery/blizz ... rukcja.jpg
---------------------------------------
Podczas gry wkurza jedno - całość konstrukcji strasznie się rozwala.
A to dlatego:
Obrazek
Wszystko trzyma się na jednym pasku 4 oczek, czyli się nie trzyma.
Lepiej jest dla spokoju na start zdemontować krzyżową konstrukcję i udać się ze swoją "częścią" tam gdzie nam wygodnie i grać np na kolanach.
Sama rozgrywka nie jest zła, ale nie wywołuje też emocji najwyższych lotów. Po czasie można sobie wyrobić "instynkt łamacza szyfrów" i coraz lepiej przeczuwać kod przeciwnika. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, że każda kolejna partia była coraz szybsza.
Łącznie, z tego co pamiętam, zagrałem w to z moją Ukochaną ze 20 razy, mimo że 3840 gości u nas w domu już dosyć długo.
Na naszą "niechęć" składa się kilka czynników:
- 4 klejnociki składające się na kod - to po prostu za mało, grając w 2 osoby ma się do dyspozycji klocki przygotowane dla dwóch kolejnych graczy, można więc stworzyć sobie wersję ośmioklejnocikową. Gorzej gdy grają 2 pary.
- ciągłe wkładanie i wyciąganie diamentów. Gdy każde z 4 oczek jest zajęte, a np niewłaściwy diament to ten drugi od lewej i trzeba go wyjąć, to najczęściej przypadkiem wyrzucamy 2 pozostałe diamenty mu towarzyszące po bokach.
I to chyba tyle. Grając w 2 osoby można temu jakoś zaradzić (więcej klocków = możliwość zrobienia sobie większej szufladki i "maszyny szyfrowania"), ale głównym minusem gry jest chyba to, że bardzo szybko się ona nudzi i nie wywołuje chęci na kolejną partię.
Ja z moją Alą już w ogóle w to nie gramy, jedynie wykorzystujemy klocki wchodzące w skład zestawu.
Zgodnie z moimi odczuciami, daję 3840 ocenę 3,5/10, głównie za kościeja (po prostu jest spoko), corner plate'y i mnóstwo diamencików.
Ostatnio zmieniony 2012-01-07, 14:29 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#2 Post autor: Aeryn »

Bardzo fajna recenzja, widzę, że się rozkręcasz :D
Samej gry bym nie kupił, jeśli jednak miałbym znaleźć w niej coś ciekawego (oprócz oczywiście możliwości zagrania), to byłyby to kryształki.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

ODPOWIEDZ