[MOC] Nadmorski Zamek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Nadmorski Zamek

#1 Post autor: Toltomeja »

Moja druga praca na CCC, podobnie jak poprzednia w złej skali, i dlatego została przesunięta z "Castle" do "Miscellanous". Ale mniejsza z tym. Taki impuls jak CCC dobrze mi robi - w życiu bym nie wymyślił takiej fosy ani bramy, gdyby nie wymagania kategorii.

Czemu dopiero teraz? Ano odbyłem tygodniową krucjatę z robieniem zdjęć - światła prawie nie było, a jak już to kiedy nie było mnie w domu. I dlatego zdjęcia są jakie są. Jak zawsze...

Nastawiłem się na ścisłe dopasowanie do kategorii, bo to chyba największa konstrukcja na jaką "stać" moje klocki. Tak więc jest fosa, most zwodzony, brama, kaplica itp. Postawiłem na bogate zdobienia ścian, a jako najważniejszy punkt pracy - dziedziniec arkadowy. W sporej mierze inspirowałem się Wawelem, a przy kaplicy - katedrą w Yorku. Nowinki, jak np. przystań, witraże (światełka!), domki i ptaki, były wprowadzane spontanicznie.

Dzięki tej pracy dane mi było również wypróbować metodę o jakże szlachetnej nazwie "grass-scaping". Sporo z tym roboty, ale efekt naprawdę mnie zadowolił.

No i znowu szaszłyczki - to było silniejsze ode mnie. I nie obiecam, że już nie będę, bo będę.

Dłuższy opis chyba zbędny - miś jaki jest każdy widzi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf
Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony 2012-01-15, 12:14 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

O żesz Ty w dziuplę kopany. Piękne. Nie wnikam, czy realistyczne, ale estetycznie niesamowite. Świetny zamek i mur (szkoda, że brązowy). Świetna pochyła skarpa. I te domki na drugim brzegu. Bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#3 Post autor: Neo »

No bardzo fajne. Całościowo oczywiśnie nie, ale tak spoglądając na detale wiele kojarzy mi się z Wawelem.
Przy okazji pytanko (zwłaszcza do Krakusów): Czy budował już ktoś Wawel z LEGO ?
Ostatnio zmieniony 2012-01-12, 21:25 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Moja pierwsza myśl nie nadaje się do publikacji, więc podzielę się kolejnymi:

Śliczny zamek, wrażenie robi wykorzystanie elementów popularnych i zwyczajnych tak, aby tworzyły coś wyjątkowego. Na drugi rzut oka pojawiają się pewne zgrzyty - katedra wygląda trochę jak jakaś maszyna ze stali. Widać oczywiście co ma przedstawiać, ale wydaje mi się, że jest na niej trochę za dużo i zbyt różnych detali. Te czarne pająki obok to cmentarz, czy wyschnięty las? Jeśli las, to czemu drzewko na dziedzińcu (przepiękne arkady!) żyje?

Ogólnie jednak pozytywnie, a szaszłyczki są i bardzo dobrze, bo naprawdę Ci wychodzi komponowanie ich z budowlami zbudowanymi "klasycznymi" technikami.

I takie małe pytanie na koniec... On jest jasnoszary, nie beżowy...?

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#5 Post autor: bart »

Nie chcę być oskarżany o trywialność postów ale napiszę Ci, że ta kompozycja jest rewelacyjna. Jedyną rzeczą nie do końca dopracowaną wydaje mi się brzeg na którym stoją domki. Mam odczucie że mógłbyś postawić ich kilka sztuk więcej, wrzucić kilka mikrodrzewek i może kawałek ścieżki. Wtedy podzamcze byłoby równie rewelacyjne jak główna bryła.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Wszystko świetne, ale najbardziej urzekły mnie koniosły, zwłaszcza ten co ciągnie wóz : o)

Brązowy mur faktycznie średnio pasuje, a pomiędzy domkami przydałaby się ścieżka.
Zdrufko, Ciamek

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Świetne! Idealna skala, znakomite wykonanie. Całość mi sie podoba, ale domki na podzamczu to absolutne mistrzostwo świata!

Może mój post jest mało konstruktywny, ale musiałem wyrazić swój zachwyt.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Też mi się okrutnie podoba. Katedra majstersztyk i sam zamek z arkadami też. Widać, że ta skala Ci pasuje. Kiedyś równolegle z CCC były konkursy właśnie w mikroskali. Może ktoś lepiej zorientowany wie, co się z nimi stało?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Wspaniałe.

Tylko czarne drzewa trochę zbyt mechanicznie wyglądają :)

Na zdjęciach przydałoby się coś zrobić z kolorami. Przede wszystkim podciągnąć zielony - ma za dużo niebieskiego.

Powodzenia w konkursie!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

I znowu super MOCyk w mikroskali - wyrobiłeś swój charakterystyczny styl, i to bardzo dobry. Na pierwszy rzut oka widzę, że w dłuższej wolnej chwili będę musiał przyjrzeć się dużo bardziej, bo jest czemu :) Na szybko zaś stwierdzam, że domki to rewelacja numer 1, poniekąd pewnie dlatego, że w odosobnieniu przed rzeką najbardziej rzucają się w oczy (zgadzam się jednak, że ścieżka z jeszcze kilku wkomponowanych w teren wąskich płytek tan do już położonych by nie zawadziła). Arkady bardzo udane, możesz być zadowolony, bo ciekawie to wygląda, katedra także, może momentami ciut futurystyczna, ale to chyba wina koloru DBG, bo w jej formie zdecydowanie widać charakterystyczne elementy gotyckie. Teren fajnie wyrzeźbiony, ciekawe flagi (i do tego patriotycznie!), udane konie. Brązowy mur też pasuje, a w jego ramach ciekawie budowane baszty i krata w bramie. Po prostu świetnie Ci to wszystko wyszło.
glaz_pimpur pisze:Może ktoś lepiej zorientowany wie, co się z nimi stało?
Jeden jest. A kolega Toltomeja tam startował i został przez jurorów dostrzeżony.
Ostatnio zmieniony 2012-01-13, 13:33 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#11 Post autor: Aeryn »

Cudo! Te arkady, te witraże, te detale, szczegóły i szczególiki, ten konik ciagnący wóz, domki! Coś niesamowitego, rozpływam się :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

Dobra rzecz!!!
Ogólnie bez większego malkontenctwa wszystko mi się podoba. Że można lepiej? No pewnie, że można ale i tak jest bardzo dobrze. Nawet woda ze zwykłych studów nie razi.
Sam zamek kapitalny, brązowy mur mi nie przeszkadza. Bardzo fajnie wyglądają te płytki zielone przyczepione skosem. Katedra może trochę dziwaczna, ale całość jest taka trochę eklektyczna więc nie razi.
Jednym słowem duże brawa.

lordofdragonss

#13 Post autor: lordofdragonss »

Piękne, najbardziej lubię mewy wielkie jak dom :D

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#14 Post autor: Hegemon »

Muszę przyznać, że bardzo ładny MOC. Troszkę nasiedziałem się nad zdjęciami aby wyłapać wszystkie techniki, które wykorzystałeś. A zaczęło się od pytania jak zmontowany i zamocowany jest koń. Teraz już wiem. :)

Nie myślałeś aby wodę troszkę poprawić jakimiś trans groszkami?

Mi również nie przeszkadza brązowy mur ale czarne drzewa faktycznie troszkę są dziwne.

I jedna prośba. Czy mógłbyś pokazać zdjęcia z tyłu i lewy bok? Wśród zdjęć ich nie widziałem. Obstrykałeś tylko od przodu i prawego boku. No chyba, że tam nie ma co oglądać. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#15 Post autor: Toltomeja »

V1, dzięki za radę z kolorami. Już trochę kombinowałem, ale jak już była ładna zieleń, to szary się kiepścił. Pobawię się jeszcze innymi opcjami, to może coś z tego wyjdzie.
Czy mógłbyś pokazać zdjęcia z tyłu i lewy bok? Wśród zdjęć ich nie widziałem. Obstrykałeś tylko od przodu i prawego boku. No chyba, że tam nie ma co oglądać. :)
Trafiłeś w sedno.

Wiem, że to marne usprawiedliwienie, ale zjadły mnie pośpiech i niedobór budulca. Moje pudełko "z zielonymi" nazywa się już "pudełko po zielonych", podobnie niebieskie, szare i tan.
Widzę, że najbardziej kontrowersyjne są czarne drzewka. Może faktycznie wyglądają na trochę "uschłe", szkoda że tak późno wpadłem na pomysł takich, jak na dziedzińcu i nie miałem czasu zaopatrzyć się w więcej liści. A potem stwierdziłem, że już zostawię w takim stanie jak jest zgłoszone.

Na razie odkładam szaleństwo na bok i zabieram się za miniaturkę.
Ostatnio zmieniony 2012-01-13, 17:36 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ