[MOC] Ford GT40

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

Hm. Pomysł na tyle szalony, że aż kusi żeby spróbować. Tylko zmieść gdzieś w modelu samochodu 12 Mediumów i przynajmniej 3 albo 4 aku/batboxy :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#32 Post autor: 3dom »

Koła 160mm + opony z gumowych łączników i pójść w większą skalę ;)Tylko ceny łączników... Może przyszły BOP pomoże?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#33 Post autor: Filus »

Wreszcie mam trochę czasu, żeby nadrobić zaległości forumowe;). Nie będę się rozwodził na temat proporcji, tak, jak uczynili to poprzednicy. Na pierwszy rzut oka widać, co to za maszyna, a jakieś uchybienia i czepianie się na siłę w przypadku i tak dopieszczonej konstrukcji nie leży w mojej naturze. Generalnie samochód jest śliczny, a połączenie czerwieni z białymi paskami kojarzy się jednoznacznie z wersją samochodu wyścigowego. Jednak jedna rzecz mnie zastanawia. Jak na samochód wyścigowy jeździ to wolno. Więc po co właściwie pakować w to RC (wg mojej wiedzy najszybsze silniki Lego, jeżeli się mylę to mnie poprawcie) i cały ten zajmujący sporo miejsca moduł? Skoro i tak to jeździ wolno, nie lepiej było wsadzić 1/2 XLe, zwykłego batboxa, a odzyskane miejsce wykorzystać na jakieś dodatkowe bajery/funkcje? Choćby otwierane cylinderkami drzwi czy maska lub (szczyt marzeń) skrzynię biegów? Rozumiem, że założenia były takie, by zbudować samochód, który jak najbardziej ma przypominać oryginał, ale czy nie dało się go bardziej "zsupercarzyć"? To jest oczywiście takie moje spostrzeżenie;).

PS. Dopuszczam też możliwość, że chodziło o zasięg, który w tym module RC jest zapewne znacznie większy, niźli w przypadku podczerwieni.

Pozdrawiam. F.
Ostatnio zmieniony 2012-01-23, 00:05 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#34 Post autor: Sariel »

Chodziło o wypróbowanie modułu RC do obsługi czegoś bardziej skomplikowanego. Poza tym miałem nadzieję, że uda mi się zmieścić z modelem w granicach 2 kilogramów - podwozie testowałem przy obciążeniu ponad 1.8 kg i turlało się bardzo ładnie. Niestety przy wadze o pół kilo większej nie jest już tak pięknie, co nie uzasadnia przeróbki na full PF. Szczerze wątpię żeby model o takiej wadze z tak dużymi kołami napędowymi był szybszy na dwóch XLach, a już na pewno nie na jednym. Może powinniśmy pogodzić się z myślą że nie ma takich silników Lego które dobrze rozpędzą supercara tej wielkości. To i tak nie tragedia - w końcu wielkość modeli supercarów jakie powstaje - czy jako MOCe, czy jako zestawy - nie ma napędu w ogóle.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#35 Post autor: Filus »

Chodziło mi raczej o to, że wkładając PFy przypuszczalnie zmniejszyłoby się wykorzystanie miejsca w ramie pojazdu, a to pozwoliłoby dodać jakieś dodatkowe mechanizmy, które zwiększyłyby możliwości autka. Tu nie chodziło mi o prędkość. Proponowałem PFy, bo i tak prędkości raczej nie zyskamy, to choć więcej bajerów by było.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#36 Post autor: Sariel »

Bajery ważą, a już raz wyprodukowałem przez nie supercara który ważył 3,5 kilo i ledwie był w stanie się ruszać :) Dlatego właśnie teraz chciałem spróbować czegoś innego.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

Sarielu a jakbyś z przodu założył tylne opony z Nitro Muscle? Byłaby różnica w średnicy, choć nie wiem jak duża bo BL nie podaje rozmiaru użytych przez Ciebie opon. Mniejsze chromowane felgi jakoś byś zdobył ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#38 Post autor: Sariel »

Za duża, obawam się. Opony których użyłem mają 10 studów średnicy, te o których mówisz chyba w ogóle nie wejdą na te felgi.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#39 Post autor: 3dom »

Raczej nie wejdą, ale miałem na myśli skołowanie od Aurimaxa czy z innego źródła chromowanych felg rozmiar mniejszych. No ale skoro różnica zbyt duża to gra nie warta świeczki.
Ostatnio zmieniony 2012-01-25, 11:01 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#40 Post autor: Chrupek »

Tylne oponki od Nitro Muscle, mają dokładnie taką samą średnicę, jak te użyte przez Sariela. Są tylko węższe, przez to nie pasują na te felgi.
Sezon w pełni!

ODPOWIEDZ