8455 Backhoe Loader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#16 Post autor: Jonder_qind »

Ta recenzja skłoniła mnie do zakupu :-) Mam nadzieje, że paczka z klockami przyjdzie do za dwa dni. Wcześniej widziałem ten zestaw na żywo ale wtedy kosztował około 500 zł. Teraz za 300 zł to genialny zakup. Ten zestaw uważam za jeden z najlpeszych jakie lego wydało w ostatnich latach. Zawsze podobał mi się zestaw 8862 a teraz mam to samo tylko w innej formie. Obok 6693 (13 lat czekamłem aby go mieć) będzie to mój ulubiony zestaw.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: Saabotaz »

Bardzo fajny zestaw ale bez kompresora to tak trochę nie bardzo. Problem jest ze sterowaniem najniższym siłownikiem na ramieniu. Jest zbyt "czuły" i ciężko kulturalnie i powoli opuszczac całe ramię (bo ciężkie). Innych zastrzeżeń nie mam.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#18 Post autor: nori »

po wiekach alienacji od technica, na podstawie porad kolegow z forum skusilem sie na ten model...

Jest wspanialy.

Po prostu, robil na mnie tym bardziej wielkie wrazenie, ze technica znalem z dosc starych elementow, a w tym bylo mnostwo nowych rozwiazan. Zafascynowal mnie naprzyklad sam uklad skretny. (czteroramienne "zebatki", wykorzystany ruch wahadlowy).
No i ta liczba silownikow ! Zgadzam sie z munshun - kolejnosc zostala zle dobrana - trzeba bedzie poprawic (ale przy okazji nastepnej budowy). Doszukalem sie dwoch bledow w instrukcji - na szczescie tak idiotycznych ze w niczym nie przeszkadzaja.

Minus - kobieta miala juz dosc mojej fascynacji - a dzis w pracy podobna sytuacja z kolegami, az dziw ile mozna opowiadac o takiej zabawce ;-)

No i czuje ze znow wsiaklem na dobre w technica, ale kolejny zakup dopiero po wyplacie (chlip, jak ja wytrzymam)

omri

#19 Post autor: omri »

te jakże ciepłe recenzje zaostrzyły mój apetyt, jeszcze dwa tygodnie i to cudo też wpadnie w moje łapki :)

can't wait...

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: szww »

poskar pisze:Cena 300zł nie jest dzisiaj żadną atrakcją. Najtaniej udało mi się sprowadzić nową 8455 za 240zł.
chetnie sie dowiem gdzie mozna takowy model dostac za/ponizej 300zl :mruga:

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

szww pisze:
chetnie sie dowiem gdzie mozna takowy model dostac za/ponizej 300zl :mruga:

Allegro, kilka tygodni temu, 238 zł, oczywiście nówka.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: szww »

ehhhh...wlasnie kupilem za 337,- :/

ale moze jeszcze trafi sie jakas okazja :) ... w koncu co dwa zestawy to nie jeden ;D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#23 Post autor: Robson »

WITAM Recenzja oczywiscie 10/10 bo model tez 10/10:]. Jest to jeden z modeli posiadajacych najwiecej pneumatyki. Ciekawi mnie jedno czemu w nim nie ma airtankow ?? W terenowce 8466 jest jeden airtank na smieszne drzwi, a tu na 10 silownikow zaden??. Tylko to mnie zaskoczylo ale i tak uwazam ze to swietny model:] Pozdrawiam Ps Tez za niego zaplacilem 337zl mysle ze i tak to malo za tyle frajdy:]
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#24 Post autor: Jonder_qind »

Robson1903 pisze: W terenowce 8466 jest jeden airtank na smieszne drzwi, a tu na 10 silownikow zaden??.

Gdzie kupowałeś 8466 z air tankiem? ;)
Może z tym air tankiem chodziło ci o Technic Shock Absorber 10L Damped które unoszą drzwi w 8466. To co nazywamy air tankiem jest magazynem dla powietrza, które pochodzi z pompki/kompresora, a w 8466 są amortyzatory powietrzne, do nich nic się nie pompuje, ani powietrze z nich nie uchodzi (a przynajmniej nie powinno :) )
Ostatnio zmieniony 2006-09-17, 22:21 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#25 Post autor: Scaner »

Myślę że w 8455 nie ma airtanków z 3 powodów:
1. Ciśnienie potrzebne do uniesienia tylnego ramienia jest zbyt duże dla airtanków.
2. Trudno je gdzieś zmieścić, w ciężarówce mogą robić za zbiornik na benzynę a tu?
3. Nie ten kolor, niebieski w żółto-czarnej koparce - okropność, no i montaż na studach...
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 15:40 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#26 Post autor: Robson »

Sory ale w 8466 przy zakupie wcisneli mi jeszcze jeden produkt takie male pudeleczko jakis komplet i niby jest to w instrukcji jak montowac i tam wlasnie byl airtank ale i tak to glupio pasuje zobacz instrukcje a sie dowiesz gdzie jest wsadzany air tank oczywiscie mi chodzi o dodatkowa
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#27 Post autor: Jonder_qind »

W instrukcji na stronie 154 narysowane jest, że to jest 8466+5218 (Pneumatic Pack), który normalnie dokupuje się osobno. Ale masz racje z tym air tankiem wygląda głupio, ja nawet nie próbowałem monotwać tego paskudztwa na tył 8466.
Co do montażu samego air tanka to nie trzeba go notować na studach, można go przytrzymać np. 2 ośkami, gdyż ma on po bokach odpowiednie wygłębienia. W 8455 żeby air tank sepłniał swe zadanie musiałby być conajmniej w 2 egzemplarzach. Niebieska beczułka jest dobra jak obsługuje 1 lub 2 siłowniki, a nie 10.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#28 Post autor: Pietruch »

Właśnie dostałem paczkę z 8455. I opowiem trochę o tym wspaniałym wydarzeniu.
Wspaniałym... hmmm zacznę od paczki dostałem ją tylko w zwykłym brązowym papierze, zero jakich kolwiek zabezpieczeń. Ale pomijając to, odwracając paczkę zobaczyłem ( wina poczty ) wielką dziurę na wielkość ręki... :-x :-x
Naszczęście zawartość cała. :)
Model będzie złożony, jak znajde czas - pewnie w weekend.
Instrukcje całe zero zagięć itp. Czyli jednym słowem super.
Koła, siłowniki, części - aż się łezka w oku zakręciła.... :wink:
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Zatwierdzono

NoName

#30 Post autor: NoName »

witam, przeczytalem recenzje i jeszcze bardziej mnie to skusilo do zakupu tego cacka
wie ktos gdzie moge to dostac? i za jaka cene? bede wdzieczny za kazde informacje

ODPOWIEDZ