30252 Crug

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

30252 Crug

#1 Post autor: Conrack1410 »

Recenzja 30252: Crug

Obrazek


Dane techniczne:

Seria: Chima
Rok premiery: 2013
Liczba klocków: 19 + 1 minifig
Spis części: Bricklink
Cena: 9,99 zł (dodatek do magazynu „Kaczor Donald”); BrickLink: od ~28 zł do ~55 zł; Allegro: od ~16 zł do ~30 zł

Brickset
BrickLink


Chciałbym przedstawić zestawik w kilku słowach. Jako, że zainteresowanie jego zakupem na forum jest ogromne, być może jest kilka osób które się wahają. Postaram się opowiedzieć na pytanie: czy warto wydać te 10zł na jego zakup :)


1. Opakowanie

Niewielki, standardowy woreczek z grafiką zestawu. Rozpisywać się na jego temat raczej nie ma powodu więc załączam 2 zdjęcia:

ObrazekObrazek


2. Zawartość opakowania / Instrukcja

Po rozerwaniu woreczka otrzymujemy 19 elementów + rozłożoną figurkę Cruga oraz niewielką instrukcję budowy.

Obrazek

Instrukcja budowy mieści się na jednym, niewielkim arkuszu który po rozłożeniu ma wymiary mniej więcej połowy kartki A4. Instrukcja jest krótka ( tylko 10 etapów budowy) i czytelna.

ObrazekObrazekObrazekObrazek


3. Figurka

Esencja zestawu:) Krokodyl Crug w pełnej krasie. Jedna z fajniejszych figurek z jakimi miałem do czynienia. Wykonana bardzo solidnie ( niczym figurki bazujące na licencji). Posiada dwustronny nadruk na torsie oraz główce. Jest naprawdę aktrakcyjna, zwłaszcza patrząc w kontekście zakupu zestawu w cenie poniżej 10zł

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


4. Zestaw

Zestaw w pełnej krasie wygląda atrakcyjnie. Niewielki "skuter wodny" idealnie pasuje do charakterystyki Cruga. Kojarzy się z klimatem bagien i moczar.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


5. Podsumowanie

Czy warto wydać 10zł na zestaw?

Oczywiście, że warto. Bo za kilka złotych otrzymujemy zestaw ze świetną figurką która będzie atrakcyjna zarówno dla wielbicieli Lego Chima jak i dla lubiących serię Monster Fighters. Figurka jest naprawdę udana a cena za zestaw w stosunku do zawartości- atrakcyjna. Naprawdę polecam :)

PLUSY[+]

+ świetnie wykonana Figurka Cruga
+ kolorystyka pozostałych elementów
+ cena w stosunku do zawartości

MINUSY[-]


- naprawdę trudno czegoś się doszukać. Może brak uzbrojenia? :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-09, 12:22 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Ja bym dodał do minusów to, że głowy z Chimy Bardzo kiepsko trzymają się główek-kasków bo używają przyczepu: ( ) a nie O. Mam nadzieję, że domyślicie się o co chodzi. :)

Ale poza tym, zestaw jest naprawdę fajny bo dostajemy mnóstwo ślicznych części i nowy kryształek.
Ostatnio zmieniony 2013-02-26, 16:43 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Uzbrojeniem może być z powodzeniem ten jeden dodatkowy kieł... (tak wiem, marne).

Coś co zwróciło dopiero w tej figurce moją uwagę - przyśrubowana dolna szczęka... po prostu "Gorka Morka".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Trochę szkoda, że w przypadku naturalnej wyprostowanej pozycji figurki nadruk na nogach jest dość mocno "walnięty".
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

lordofdragonss pisze:Ja bym dodał do minusów to, że głowy z Chimy Bardzo kiepsko trzymają się główek bo używają przyczepu: ( ) a nie O. Mam nadzieję, że domyślicie się o co chodzi. :)
Ja nie - głowy kiepsko trzymają się główek?

A co do zestawu, to dziś idę na łowy do saloniku prasowego :) Podoba mi się szrama na piersi

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Za taką kasiorkę? Ja wziąłem cztery ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Skusilem się na jeden polybag i nie zaluje. Bardzo fajny minifig, skuter niezly i kilka przydatnych elementow sie w nim znajdzie. Oliwkowe klocki sa swietne, trialowka w tym kolorze bylaby niesamowita...
Ostatnio zmieniony 2013-02-26, 17:22 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Już mam swojego :) Aha i zmień temat żeby był porządek w recenzjach, bo zestaw nazywa się Crug's Swamp Jet

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

bacon pisze:Ja nie - głowy kiepsko trzymają się główek?
No kurde, są tutaj przecież głowy-głowy i głowy-hełmy.

Zestawik dla mnie kompletnie nieatrakcyjny, na pewno sobie odpuszczę. Figurka ma bardzo ograniczone zastosowanie, a i pływadełko takie sobie. Na plus oliwkowe klocki i nowy element - kryształ Chima.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Kupiłem dzisiaj dwie sztuki w pobliskim "dużym sklepie" - jeden dla córusi, drugi dla tatusia ;^)
Figurka to zdecydowanie najważniejsza składowa tego polybaga, choć to ustrojstwo, przypominające nieco motorówkę, również nie wygląda najgorzej.
Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o dwóch faktach:
  • Po pierwsze - po budowie zostaje nam jeden zapasowy pazur;
  • Po drugie: Na tym zdjęciu widać doskonale kod "QR", który po zeskanowaniu prowadzi nas do specjalnego filmiku o Chimie na stronę lego.com.
Zgrabna recenzja.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Absolem »

Chima to nie mój typ i całe szczęście bo i tak mam dużo do zbierania, ale zestaw ogólnie fajny, łódeczka bardzo zgrabna, ładna, elegancka powiedziałbym :) O częściach się nie wypowiem bo to nie mój konik, natomiast oczywiście na plus są ładne kolorki.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#12 Post autor: bonczyk85 »

Występujący w tym zestawie (jak i w całej serii Chima) kryształek przypomniał mi czasy zestawów z serii Aquazone, gdzie również chodziło o jakieś kryształki. Z tym, że tamte były trochę inne.
Sam zestaw, podobnie jak i pozostałe z tej serii, specjalnie do mnie nie przemawia, chociaż trzeba przyznać, że jest interesującym dawcą klocków w ciekawych kolorach.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#13 Post autor: Qlczas »

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że kolor głowy (tzn. nakładanego zębo-kasku) jest innym odcieniem brązu niż pozostała figurka.
Moja kobita od razu rzuciła we mnie tym tekstem jak tylko złożyłem minifiga: "dlaczego Lego tak postąpiło!"
Ja wiem, że my faceci rozróżniamy tylko 5 kolorów, a śliwka to owoc... ale jak się nad tym dłużej zastanowić, to serio nikomu to nie przeszkadza i nikt nie uznaje tego za niefajną niedoróbkę?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Qlczas pisze:Zastanawia mnie dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że kolor głowy (tzn. nakładanego zębo-kasku) jest innym odcieniem brązu niż pozostała figurka.
Moja kobita od razu rzuciła we mnie tym tekstem jak tylko złożyłem minifiga: "dlaczego Lego tak postąpiło!"
Ja wiem, że my faceci rozróżniamy tylko 5 kolorów, a śliwka to owoc... ale jak się nad tym dłużej zastanowić, to serio nikomu to nie przeszkadza i nikt nie uznaje tego za niefajną niedoróbkę?
Nikt nie zwrócił na to uwagi bo pewnie tak ma być, głowa też ma inny kolor niż cała figurka. To nie kwesta źle dobranego odcienia, rozjechania się koloru itp., figurka jest po prostu w kolorze reddish brown a głowa i maska w dark brown

gufy
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 12:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: gufy

 

#15 Post autor: gufy »

Dodam, że zestaw dostępny jest KD do 12.03.2013, także niezdecydowani mają jeszcze trochę czasu :)
Największym minusem tego zestawu, jak wspomniał lordofdragonss, jest to, że kask nie trzyma się zbyt mocno głowy. Natomiast w innych figurkach Krokodylów z Chimy te kaski trzymają się dużo lepiej, a także maja system montażu ( ).
Tak czy inaczej zestaw z czystym sumieniem polecam.

ODPOWIEDZ