[MOC] Dyliżans

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#16 Post autor: bart »

zgrredek pisze:Ale nadrzędną było zbudowanie z tego co mam, bez dużych zakupów na BL.
Spodziewałem się tego dlatego pisałem tylko tonem pewnej refleksji na temat kolorystyki.
zgrredek pisze:No i kolor czerwony sugeruje, że jest to szczególny rodzaj hotelu.
Przyznam, że nie skojarzyłem tego z ... walentynkami :))

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Domki jak domki ale bardzo podoba mi się cała masa detali i smaczków, co w Twoich pracach w sumie jest standardem. Najlepsze jest pranie i skaczący jegomość.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#18 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:PIERWSZY.
Potem coś fajnego dopiszę :)
Czekałem, czekałem i w końcu straciłem nadzieję.
Może Kris wyczerpał limit fajnych komentarzy na ten tydzień?
Albo po namyśle uznał, że nie da się niczego fajnego napisać?
DARON pisze:Świetne, zgłoś to do LEGO CUUSOO
Jestem realistą.
3dom pisze:bardzo podoba mi się cała masa detali i smaczków
Dzięki. Z tą masą to chyba jednak przesadziłeś; zostało sporo wolnego miejsca.
Pewnie do wystawy w Krakowie coś więcej wymyślę.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#19 Post autor: bart »

zgrredek pisze:Albo po namyśle uznał, że nie da się niczego fajnego napisać?
Pomyśl, że MOC jest już tak doskonały, że po prostu nie miał się czego czepić.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#20 Post autor: rrosiak »

Pewnie do wystawy w Krakowie coś więcej wymyślę.
Mnie brakuje tam pana w czarnym cylindrze przed wystawą z trumien, mierzącego przymiarem przyszłe zwłoki. W końcu nazwa Pif Paf City zobowiązuje, a taki "obrazek" kojarzy mi się z każdym westernem.
Całość oczywiście genialna.
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 16:58 przez rrosiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

Dobrze że było tyle pochwał, teraz ja się mogę bez krępowanie poprzyczepiać.
Figurki i scenki świetne. Dyliżans bardzo dobry. Pomysłowe schody z tyłu hotelu - zapamiętuję technikę, kiedyś ukradnę. Pranie genialne! Ale budynki wyglądają jak MOC sprzed 10 lat. Może jestem już zmanierowany, ale to po prostu nie robi na mnie wrażenia. Nie ma iskry.

Z budynków bardziej podoba mi się ten mniejszy. Jest ciekawszy dzięki ścianom z kafli. Hotelu nie kupuję.

Żeby było konstruktywnie, to proponowałbym:
- kolory wymienić na bardziej "współczesne" (tan, dark red)
- zbudować hotel z logów poziomo, nie pionowo.
- dogęścić detalami
- wsłuchać się w wewnętrznego duszka karwikowego i zdemolować trochę więcej rzeczy

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#22 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:Ale budynki wyglądają jak MOC sprzed 10 lat. Może jestem już zmanierowany, ale to po prostu nie robi na mnie wrażenia. Nie ma iskry.
Pewnie nie ma tej iskry, bo inaczej się buduje, kiedy powodem budowania jest olśnienie, wpadnięcie do głowy genialnego pomysłu, a inaczej kiedy jest to zobowiązanie, że się to zbuduje. I ma się świadomość, że trzeba to zrobić szybko, bo w kolejce jeszcze inne zobowiązania, a czas ucieka.
Hippotam pisze:- kolory wymienić na bardziej "współczesne" (tan, dark red)
Takie kolory zostały wybrane z kilku powodów:
1. Przygotowując się merytorycznie wygooglałem sobie wiele przykładów popierających moja tezę, że architektura Dzikiego Zachodu bywała kolorowa. I że były to również kolory "cyrkowe".
2. Kolory tan, dk tan i dk red zostawiłem sobie do kamienic KZ.
3. W kolorze czerwonym miałem wystarczającą ilość okien, drzwi i płotków.
4. Chciałem to zbudować bez dodatkowych zakupów na BL. I tak się nie udało, bo tylne koła do dyliżansu miałem tylko szare. No to kupiłem sobie tych kół czarnych i brązowych po 4 sztuki (na zapas) i przy okazji jeszcze trochę kafli dbg (też na zapas) i 80 zł poszło.
Przy okazji ogołociłem swój sklep z czarnych skosów, szarych kafli 1x6 i brązowych drobnych płytek.
Hippotam pisze:- zbudować hotel z logów poziomo, nie pionowo.
Po co? Rozważałem taką opcję, ale ją odrzuciłem. Uznałem, że to niepotrzebna komplikacja. A poza tym obijanie domów deskami w poziomie nie było normą, przybijano deski również pionowo.
Hippotam pisze:- wsłuchać się w wewnętrznego duszka karwikowego i zdemolować trochę więcej rzeczy
Karwikowy duszek nie ma do mnie dostępu. Mój własny duszek podpowiada mi co i gdzie zdemolować. I uważa, że bywają na świecie rzeczy niezdemolowane.
rrosiak pisze:Mnie brakuje tam pana w czarnym cylindrze przed wystawą z trumien, mierzącego przymiarem przyszłe zwłoki. W końcu nazwa Pif Paf City zobowiązuje, a taki "obrazek" kojarzy mi się z każdym westernem.
To jest mój wkład w makietę Pif Paf City. Myślę, że zakład pogrzebowy ktoś zbuduje.
bart pisze:Pomyśl, że MOC jest już tak doskonały, że po prostu nie miał się czego czepić.
Już miałem w to uwierzyć, ale Hippo wszystko zepsuł.
Ostatnio zmieniony 2012-02-17, 09:12 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#23 Post autor: Hippotam »

Rozumiem zalozenia. Przyzwyczailes mnie jednak do prac "olsnieniowych" wiec marudze troche.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#24 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:Przyzwyczailes mnie jednak do prac "olsnieniowych" wiec marudze troche.
No to pewnie jeszcze będziesz miał okazje, bo na wystawę szykuję kilka rzeczy nieolśnieniowych.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#25 Post autor: tobiasz »

Fajnie wygląda od razu widać że to twoja praca, a co do makiety miasteczka to moim zdaniem lepsza byłaby wersja budynków w skali bardziej minifigowej - takiej jak w budynkach serii western - i można by wtedy więcej zbudować rzeczy

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:
kris kelvin pisze:PIERWSZY.
Potem coś fajnego dopiszę :)
Czekałem, czekałem i w końcu straciłem nadzieję.
Nie. Po prostu zapomniałem a jakiś czerwony komuch skasował mój komentarz :D

Co do samego MOC-a to bardzo mi się podoba. Może i nie ma kosmicznych technik, ale to akurat działa czasem odświeżająco. Ludzie już wymyślają takie cuda na kiju czasem, że się niedobrze robi. Niedługo zaczną robić ściany z torsów a dachy z główek ludzików, żeby było oryginalnie.
Najlepszy jest oczywiście dyliżans, ale i budynkom nic nie brakuje. Jako pomysłodawca PiF PaF City jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem. Już widać, że makietka będzie bardzo zacna :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

tobiasz pisze:a co do makiety miasteczka to moim zdaniem lepsza byłaby wersja budynków w skali bardziej minifigowej - takiej jak w budynkach serii western
To jest właśnie skala minifig. Budynki w fabrycznych zestawach były za małe.
kris kelvin pisze:Jako pomysłodawca PiF PaF City jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem.
Skoro burmistrz Pif Paf City jest zadowolony to uznałem sprawę za zamkniętą. A konkretnie to zamknąłem wszystko w pudle, które spokojnie poczeka sobie na wyjazd do Krakowa.
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze.

ODPOWIEDZ